Jak ustawić sofę i kanapę w nierównej przestrzeni?

Być może widziałeś aranżacje sof i fotelików na różnych stronach internetowych, które pokazują idealnie wyselekcjonowane meble, prawda? Oczywiście łatwo byłoby zaaranżować detale mebli w tak równej przestrzeni, ale co powiesz na nierówną? Dziś zajmiemy się aranżacją sofy i sofy w nierównej przestrzeni.

Nie każdy ma meble, które dobrze do siebie pasują. Niektóre mogą mieć za dużo stolików, ale nie za dużo miejsca na kanapę. Inni mają niewygodny pokój lub figurę w swoim domu; może być zbyt ciasny lub przestronny.

Jak ustawić sofę i kanapę w nierównej przestrzeni?

Omówimy różne rodzaje „nierównych” przestrzeni w Twoich domach i sposoby ich naprawy. Ale przede wszystkim musimy odróżnić sofę od fotelika. Oba te meble mogą wyglądać podobnie, ale to dwie różne rzeczy.

Co to jest sofa?

Tapicerowana ławka lub siedzisko z podłokietnikami i oparciem, które pozwala wygodnie usiąść, to sofa. Nie ma lepszego sposobu na zdefiniowanie najsłynniejszego mebla w salonie niż za pomocą tego terminu.

Inna nazwa to kanapa lub kanapa. Typowym przykładem jest ławka z podłokietnikami pokrytymi skórą lub zamszem, ze sprężynami i wyprofilowanymi poduszkami. Sofy służą zazwyczaj do siedzenia; jednak możesz ich używać również do spania.

Większość gospodarstw domowych umieszcza sofy w salonie, pokoju rodzinnym, gabinecie lub salonie. Lobby hotelowe, lobby biur handlowych, poczekalnie i bary to miejsca, w których można je znaleźć. Rozmiar, kolor i styl kanapy również mogą się różnić.

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Początkowo stanowił miejsce, które mogło pomieścić dwie osoby na jednym odcinku lub jedną osobę z dużą ilością miejsca. Ale teraz używamy terminu loveseat, aby zdefiniować hybrydę fotela i kanapy. Pomimo nazwy, początkowo stworzyli ją, aby umożliwić kobietom wygodne siedzenie w szerokich sukniach podczas noszenia fotelika.

Jaka jest różnica między sofą a fotelikiem?

Różnice w frazach są dość subtelne; więc różnica między kanapą a fotelikiem to rozmiar. Istnieją dwa rodzaje siedzeń dla dwóch osób: dwuosobowa kanapa i dwuosobowa kanapa. Spójrz więc na wymiary swojego pokoju i wybierz ten, który działa najlepiej!

Możesz używać kanapy i sofy zamiennie; jednak sofa jest bardziej rozpowszechniona w Ameryce Północnej. Jeśli chodzi o implikacje, są one identyczne. Jednak w przeciwieństwie do sof, sofa ma bardziej casualowe znaczenie.

Jak zaaranżować sofę i fotelik w nierównej przestrzeni?

Posiadanie niezręcznej konfiguracji „L”

Powiedzmy na przykład, że kanapa jest zbyt daleko od sofy. A potem miałbyś kilka innych mebli zbyt upchniętych na małym obszarze. Ponadto ramię kanapy znajduje się zaledwie kilka stóp od stołu w jadalni.

W tym domu nie ma więc granicy między przestrzenią mieszkalną a jadalną. Stół jest za mały w stosunku do części jadalnej. W projekcie brakuje wysokości, ponieważ żaden element nie jest wyższy niż wysokość talii.

Jak więc możemy naprawić to nierówne ustawienie? Pogrupuj elementy, aby utworzyć punkty centralne, które mają praktyczny cel. Zwiększ rozmiar stołu jadalnego. Stwórz wysokość i wyróżnienie dzięki nowym elementom.

Mając ciasną przestrzeń

Pomimo niewielkich rozmiarów tego typu pokój jest ciasny, powiedzmy, dwoje drzwi. Dodatkowo możesz odciąć przestrzeń do dyskusji małym pasem dla motoryzacji. Jak więc możemy to naprawić?

Możesz użyć dywanika, aby połączyć dwie stacje konwersacyjne. Ważne jest również, aby uzyskać wizualną wysokość za pomocą elementów, które przyciągają oko do góry. Oświetlenie powinno być równomiernie rozłożone w przestrzeni, uwzględniając zarówno oświetlenie zadaniowe, jak i nastrojowe.

Ustaw dwuosobową kanapę przed oknami i przysuń sofę bliżej okna, aby uzyskać swobodne ustawienie. Stół ogonowy można wysunąć ze środka pokoju, aby utworzyć ścieżkę. Aby ogrzać przestrzeń do dyskusji i połączyć meble, połóż na podłodze duży dywan.

Możesz ustawić krzesła pod kątem, aby uzyskać bardziej osobistą rozmowę. Aby zmiękczyć obszar za siedzeniami, posadź drzewo. Użyj wysokości biurka sekretarki, aby zrównoważyć pozorny ciężar wejść i okien.

Zbyt przestronny pokój

Kiedy wchodzisz do tego pokoju, jest jak wielkie pudło z całym wyposażeniem przysuniętym do ścian. Istnieje bariera komunikacyjna między zwiedzającymi w dwóch różnych obszarach ze względu na oparcia krzeseł dociśnięte do poręczy. W wyniku ograniczonej liczby miejsc marnuje się dużo miejsca.

Natomiast kanapa i krzesło blokują wejście do pokoju. Jest to przykład tego, jak to jest mieć przestrzeń „dużego pudełka”. Jak więc poradzić sobie z tego typu problemem?

Zbliżając do siebie elementy tapicerki, możesz stworzyć wrażenie przytulniejszego pokoju. Więcej opcji siedzenia do czytania, palenia ognia lub rozmów sprawi, że Twoi goście poczują się bardziej komfortowo. Zachęcaj do dyskusji między zwiedzającymi w obu izbach.

Pozwól, aby obszar balustrady i wejście do pomieszczenia były bardziej wizualnie otwarte. Na przykład możesz położyć duży dywanik na podłodze, aby wypełnić przestrzeń między meblami. Więc kiedy skulisz się przed ogniem, by spokojnie poczytać, krzesło wciąż jest w zasięgu ręki.

Wniosek

Istnieje wiele sposobów na zaaranżowanie sofy i sofy w nierównej przestrzeni poprzez przestawianie mebli. Postępuj zgodnie z tymi prostymi sposobami i metodami, które Ci podaliśmy, aby odnowić swój nieregularny pokój. Dzięki nim nie musisz wydawać tak dużo pieniędzy na poprawę wyglądu swojej okolicy!