Jak ustawić kanapę i dwuosobową kanapę w kącie?

Ponieważ sofa i dwuosobowa kanapa są najważniejszymi elementami w każdym salonie, należy je ustawić jako pierwsze. Zadajesz sobie wiele pytań, np. co umieścić obok swojej kanapy i fotelika, prawda? Z tego artykułu dowiesz się, jak ustawić kanapę i fotelik w kącie.

Ogólnie rzecz biorąc, kanapa i fotelik powinny być skierowane w stronę głównego punktu. Istnieją jednak przypadki, w których nie ma naturalnego punktu centralnego. Zanim przejdziemy do tego, jak ustawić kanapę i dwuosobową kanapę w kącie, najpierw porozmawiajmy o kilku kluczowych tematach.

Jak ustawić kanapę i dwuosobową kanapę w kącie?

Co to jest dwuosobowa kanapa?

Fotele to wyjątkowe meble, które mogą być używane jako element zestawu lub jako samodzielny przedmiot. Sofa dwuosobowa to w istocie dwuosobowa sofa. Fotele dwuosobowe nie są zaprojektowane tak, aby pomieścić jak najwięcej osób; zamiast tego zapewniają bardziej intymną aranżację miejsc siedzących.

Fotele dwuosobowe są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można je wkomponować w dowolny styl lub istniejącą przestrzeń. Są idealne do części domu, które wymagają siedzenia, ale są zbyt małe, aby pomieścić zwykłą sofę. Fotel jest zaprojektowany tak, aby pomieścić jedną lub dwie osoby z zaledwie 1-2 poduszkami.

Dlaczego Loveseat nazywa się Loveseat?

Loveseaty istnieją od XVII wieku, więc mają w sobie wiele historii. Ale w większości służyły jako sceneria romantycznych randek dla ludzi od starożytności do współczesności. Znowu wynika to głównie z malutkiego i osobistego charakteru utworu.

Zapewnia naturalną przestrzeń dla osób indywidualnych, aby cieszyć się spokojnym czasem, ponieważ mieści tylko dwie osoby. Dlatego jest określany jako fotelik miłosny. To malutka, przytulna powierzchnia idealna do przytulania się z najbliższymi.

Jaka jest różnica między sofą a sofą?

Jedyną istotną różnicą między fotelikiem a kanapą jest rozmiar. Jedną z widocznych różnic jest to, że kanapy dwuosobowe są mniejsze niż sofy. Jednak w niektórych przypadkach następuje niewielka proporcjonalna zmiana.

Średnia długość fotelika to od 40 do 70 cali. Fotel jest bardzo zróżnicowany pod względem rozmiaru. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, ale często zapewniasz rozrywkę, rozważ dłuższą sofę, na której mogą usiąść nawet trzy osoby.

Twoje możliwości są nieograniczone, jeśli chcesz, aby Twoja sofa była intymna. Średnia wysokość fotelika wynosi od 20 do 21 cali nad podłogą. Te dwie rzeczy są różne, więc musisz wiedzieć, kiedy użyć zarówno kanapy, jak i fotelika.

Jak ustawić kanapę i dwuosobową kanapę w kącie

Ustawienie sofy i sofy w kącie może być trudne. Aby stworzyć praktyczny i atrakcyjny wizualnie układ bez poczucia ciasnoty, potrzeba odrobiny myślenia projektowego. Oto kilka eleganckich sugestii, jeśli masz problemy z jego przekrojem.

Podziel swoją przestrzeń na sekcje.

Ustaw swoją kanapę i dwuosobową kanapę pomiędzy obydwoma pokojami, aby stworzyć niewykrywalny podział między pokojami. Zapewnia wyraźną granicę bez konieczności murowania. Jest idealny do spotkań towarzyskich i pilnowania napojów i jedzenia, gdy wychodzą z kuchni.

Pozwól na wejście światła.

Imponujące rozmiary sofy i dwuosobowej kanapy mogą dawać wrażenie ograniczonej przestrzeni. Wybór właściwej pozycji ma kluczowe znaczenie dla kompaktowych pomieszczeń. Na przykład dodaj lampę podłogową za lub obok kanapy lub sofy, aby rozjaśnić ponure zakamarki.

Używając takiej lampy podłogowej, możesz skierować światło punktowe na swoją kanapę i dwuosobową kanapę. Sofa lub kanapa dwuosobowa z podniesionymi nogami również pomaga stworzyć przestronną, ciepłą przestrzeń, wpuszczając więcej światła. Wskazówka, na którą warto zwrócić uwagę, jeśli twoja kanapa i fotelik są ustawione w pobliżu okien.

Udekoruj miejsca otaczające sofę i miejsce do siedzenia

Jeśli chodzi o dekorowanie, nie zawsze jesteśmy pewni, jak daleko pójdą nasze kreatywne pomysły. Na przykład długość i wysokość Twojej kanapy i fotela dwuosobowego pomagają w wyborze półek na książki i zawieszaniu nad nimi dzieł sztuki. Efektem końcowym jest przyjazne środowisko, które jest również atrakcyjne wizualnie dla rodzin i gości.

Kiedy masz narożną sofę i dwuosobową kanapę, to świetny czas na dodanie stolika kawowego. Pomaga zrównoważyć proporcje sofy i sofy, zapewniając jednocześnie miejsce na napoje lub ulubioną świecę. Czytaj dalej, jeśli chcesz wyrwać się z estetycznych ograniczeń dotychczasowej aranżacji pomieszczenia.

Wybierz motyw wystroju swojego domu.

Zmień styl pokoju tak, aby pasował do twojego narożnika, jeśli masz ochotę na przygodę, zwłaszcza jeśli twoja nowa sofa jest prawdziwym hitem. Na przykład beżowa sofa narożna w niemal pustynnym otoczeniu emanuje wyluzowaną i przewiewną atmosferą. Alternatywnie, odważną deklaracją może być kolorowa ściana w salonie.

Dodaj akcesoria, aby zwiększyć przytulność

Innym sposobem na zwiększenie przestrzeni, gdy ustawisz kanapę i fotelik w kącie, są akcesoria. Wszystko sprowadza się do stworzenia pożądanego wyglądu dzięki akcesoriom do kanap i sof. Ale oczywiście trochę za dużo dobrego niekoniecznie jest dobrą rzeczą. Oto jak wykorzystać wyluzowany wygląd na swoją korzyść.

Połóż poduszki po lewej, prawej stronie i na środku narożnika i dwuosobowego fotela. Sprawiasz, że wszyscy mają wystarczająco dużo miejsca, aby się poruszać i cieszyć się poduszkami. Nałóż go na jedną stronę, aby uzyskać odrobinę tekstury lub kontrastową plamę koloru.

Wniosek

Układanie mebli to złożony proces. Nawet najatrakcyjniejsze miejsca mogą nie wystarczyć, jeśli stół nie zostanie prawidłowo umieszczony. Zwróć uwagę na poniższe sugestie, jak ustawić kanapę i fotelik w kącie.