Jak udekorować salon na wesele

Zastanów się nad czterema wskazówkami, jak udekorować salon na wesele. W tym poradniku pomożemy Ci udekorować salon tak, aby był elegancki i nadawał się na wesele. Podamy również pomysły na dekoracje ślubne dla tych, którzy chcą zrobić swój ślub w domu.

A mówiąc o robieniu wesel w domu, czy rozważasz również przekształcenie swojego podwórka na wesele? Wypróbuj te pomysły, jak zmienić swoje podwórko w miejsce weselne.

Jak udekorować salon na wesele

Dokładnie jak udekorować salon na wesele

Popraw oświetlenie domu

Zanim przejdziemy do pomysłów na wystrój salonu weselnego, zastanów się najpierw nad oświetleniem, które masz. Pamiętaj, że oświetlenie dyktuje nastrój i nastrój wesela, a nawet może uwydatnić dekoracje, w zależności od koloru i jasności.

Kluczem do tego, aby wiedzieć, jak udekorować salon na wesele, jest zapamiętanie słowa „miękki”, aby uzyskać romantyczny nastrój. Wybierz łagodne źródło światła na intymne i romantyczne wesele.

Zamiast żarówek wybierz świeczniki i podgrzewacze. Możesz również użyć szklanych pokryw lub rozważyć pomysły na dekoracje ślubne z latarniami i lampkami, aby salon był bardziej ślubny niż przytulny.

Udekoruj podłogę w salonie

Przeglądając projekty sal weselnych, zwróć uwagę, że podłoga ma wpływ na ogólny pomysł lub motyw przewodni, jaki chcesz mieć na wesele. Ponieważ realistycznie rzecz biorąc, nie możesz zmienić rodzaju podłogi w salonie, zawsze możesz użyć dekoracji, takich jak dywany i dywany.

Bądź strategiczny w umieszczeniu dekoracji ślubnej, ponieważ mogą one również służyć jako sposób na tworzenie różnych sekcji w salonie na wesele. Na przykład, nie zapomnij o klasycznej dekoracji na środku przejścia i spraw, by ołtarz bardziej się wyróżniał, używając różnych tkanin lub dywanów w tym obszarze.

Dekorowanie innymi elementami, takimi jak kwiaty, koronki i inne materiały na podłodze, również powinno podnieść salon. Ale oczywiście nie chcesz umieszczać dekoracji, które mogą przeszkadzać i być niebezpieczne dla ruchu pieszego.

Zakryj meble na stronie

Oprócz dekoracji, której będziesz używać, kolejnym istotnym aspektem nauki udekorowania salonu na wesele jest wiedza, jak ukryć lub ulepszyć istniejące elementy. Na przykład, jakie masz pomysły na meble w salonie?

Możesz ułożyć je z jednej strony, aby stworzyć większą przestrzeń lub pokryć tkaninami i materiałami pasującymi do motywu ślubnego. Te pomysły na dekoracje są również funkcjonalne, ponieważ chronią meble przed zalaniem i bałaganem.

Alternatywnie możesz również umieścić dekoracje na stołach i ławkach. Mogą nawet służyć jako miejsca na przysługi weselne lub numery, aby zaoszczędzić na powierzchni i wynajmie.

Umieść wiele kompozycji kwiatowych w sali weselnej

Najlepszym wystrojem pokoju do salonu są kwiaty. Kwiaty to klasyczne dekoracje ślubne, a pomysłów do wypróbowania jest wiele.

Na przykład możesz mieć duże kwiatowe dekoracje ślubne wokół powierzchni w salonie. Możesz także rozsypać kwiaty lub użyć girland owiniętych wokół schodów i okien.

Ale oczywiście przy wyborze kwiatów weź pod uwagę motyw ślubny i paletę kolorów. Oto najpopularniejsze kwiaty ślubne, jeśli nie wiesz, jak je zbierać.

Jak mogę udekorować mój pokój weselny?

Bądź hojny z tkaninami

Użyj drapowania i biegaczy w całym pokoju. Na przykład użyj długiego dywanu, aby jeszcze bardziej wyeksponować przejście w sali weselnej.

Następnie dodaj zasłony na suficie lub użyj arkuszy tkaniny, aby przykryć określone obszary pokoju. Aby uzyskać bardziej spersonalizowane wrażenie, możesz uzyskać niestandardowe tkaniny ze swoimi inicjałami i umieścić je na środku pokoju.

Baw się teksturami i kolorami tkanin, zwłaszcza jeśli użyjesz ich jako tła. Ale oczywiście upewnij się, że są bezpiecznie zainstalowane.

Pobaw się oświetleniem

Przeczytaj o tym, czym jest oświetlenie weselne, aby zrozumieć, w jaki sposób światła mogą uatrakcyjnić miejsce weselne. Ponieważ jesteś w pomieszczeniu, nie musisz się martwić o źródła prądu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, możesz również używać lampionów i świec. Łańcuchy świetlne to niedrogie pomysły na dekoracje, które zwiększają romantyczny nastrój sali weselnej.

Rozważ motyw ślubny

Udekoruj salę weselną z myślą o motywie ślubnym. Następnie użyj go jako inspiracji przy wyborze kwiatów i innych dekoracji ślubnych.

Możesz nawet czerpać inspirację z projektów sal weselnych o tym samym motywie. I wreszcie, zachowaj spójny wygląd dekoracji pokoju, aby zachować klasę.

Jak mogę zrobić mały ślub w domu?

 • Ustaw budżet weselny
 • Wybierz motyw ślubny
 • Zaplanuj liczbę gości, których chcesz mieć
 • Sprawdź, czy musisz wypożyczyć krzesła i stoły
 • Rozważ wykorzystanie istniejących elementów i przedmiotów w domu
 • Wyczyść miejsce
 • Zaplanuj oświetlenie i dźwięki
 • Poznaj intymne inspiracje ślubnego stylu online
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie nauczyłeś się udekorować salon na wesele za pomocą czterech wskazówek.

  Zacznij od poprawienia oświetlenia, udekorowania podłogi, przykrycia mebli, a następnie wzbogacenia przestrzeni kwiatami. Mamy nadzieję, że było to pomocne podczas domowego ślubu; zachęcamy do przeglądania naszego bloga w celu uzyskania bardziej intymnych przewodników ślubnych.