Jak udekorować namiot weselny przy budżecie

W czterech krokach dowiesz się, jak udekorować namiot weselny przy ograniczonym budżecie. Znając rodzaj namiotu do wyboru i dekory, takie jak zasłony, światła i kwiaty, możesz stworzyć wspaniały namiot na swój ślub bez wydawania pieniędzy.

Jeśli masz również łuk, przeczytaj, jak ozdobić ślubny łuk tkaniną. Zawiera kilka sekretów pomiaru materiału, których będziesz potrzebować, aby uniknąć marnowania materiałów i zaoszczędzić więcej w budżecie weselnym.

Jak udekorować namiot weselny przy budżecie

Jak udekorować namiot weselny z ograniczonym budżetem?

Krok 1. Wybierz odpowiedni namiot

Cena namiotów weselnych zaczyna się od 300 USD, więc pamiętaj o rodzaju, który wybierzesz. Pomocną wskazówką jest wybranie namiotu z otwartymi bokami, aby wykorzystać lokalizację, i nie będziesz musiał przesadzać z dekoracjami.

Istnieją trzy najlepsze namioty, które możesz wziąć pod uwagę na swój ślub. Namiot stelażowy jest łatwy do udekorowania, ponieważ nie ma środkowych słupków, podczas gdy namiot słupowy może wyglądać bardziej elegancko ze względu na szczytowy sufit.

Inną opcją jest namiot namiotowy, który łączy w sobie cechy namiotu stelażowego i masztowego. Będzie to świetny wybór, jeśli robisz małe wesele, a nawet jest uniwersalne w różnych lokalizacjach.

Możesz więcej zaoszczędzić na dekorowaniu, decydując się na rodzaj namiotu do wynajęcia, ponieważ nie ryzykujesz zakupu potencjalnie niepotrzebnych dekoracji.

Krok 2. Zasłoń i zawiń tkaniny

Jednym z najtańszych sposobów na udekorowanie namiotu weselnego są tkaniny. Są łatwe do zamocowania i możesz wybierać spośród różnych kolorów i tekstur, aby dopasować je do motywu ślubnego.

W zależności od stylu namiotu, możesz udrapować tkaninę na suficie, aby zmienić atmosferę miejsca. Inną opcją jest owinięcie materiałów na niektórych częściach konstrukcji namiotu, takich jak belki.

Niektóre tkaniny można łatwo zawiązać lub zapleść, aby stworzyć girlandy i serpentyny. Możesz nawet traktować materiały jako wykładziny lub panele namiotu i lepiej wykorzystać przestrzeń namiotu.

Jeśli interesują Cię konkretne materiały, których użyjesz, przeczytaj, jaki materiał jest używany do drapowania ślubnego.

Krok 3. Dodaj światła

Nawet jeśli nie planujesz wydawać dużo na dekorowanie swojego namiotu weselnego, nadal możesz dodać światła, aby uczynić go bardziej estetycznym na imprezę. Przykładem niedrogiego rodzaju światła do dekoracji namiotów weselnych są bajki.

Wspaniałe w bajkowych światłach jest to, że można je szybko ułożyć, a kolory mogą zmienić nastrój namiotu. Możesz poprowadzić łańcuchy świetlne pod ramą namiotu i zabezpieczyć je opaskami kablowymi.

Jeśli urządzasz rustykalne wesele lub chcesz więcej oświetlenia, możesz również użyć lamp do dekoracji namiotu weselnego. Pamiętaj tylko, aby wziąć pod uwagę bezpieczeństwo łączenia świateł z innymi dekorami, aby uniknąć ryzyka pożaru.

Krok 4. Wzbogać kwiatami

Można przypuszczać, że kwiaty będą za drogie na dekorację namiotu weselnego. Jednak staranne planowanie i wybór kwiatów do wykorzystania może nadal pomóc w utrzymaniu budżetu.

Posiadanie kwiatów i zieleni może ożywić sufit namiotu lub połączyć kompozycje kwiatowe zgodne z paletą kolorów ślubu i wykorzystać je jako akcenty na zasłonach i tkaninach. Oczywiście, jeśli budżet jest problemem, nie musisz nawet używać żywych kwiatów do wszystkich dekorów.

Innym niedrogim sposobem na ozdobienie namiotu weselnego kwiatami jest po prostu użycie ich przy wejściu, podobnie jak stylizujesz łuk ślubny. Niektóre przykłady tanich kwiatów to stokrotki i goździki, aby dać ci kilka pomysłów.

Jak wieszać zasłony do namiotu weselnego?

 • Naszkicuj projekt sufitu namiotu weselnego z zasłonami
 • Określ materiały, których będziesz potrzebować, na podstawie odległości, na której będziesz je układać
 • Zawiąż dużą pętlę na środku słupka namiotu
 • Załóż kilka żyłek na słupki namiotu po bokach
 • Włóż zasłonę przez środkowy obręcz i zszyj ją na miejscu
 • Dopasuj końce materiału do linii, które masz po bokach i ułóż je zgodnie z pożądanym stylem
 • Jak oświetlić namiot na wesele?

  Możesz użyć żyrandola do oświetlenia namiotu weselnego, ale oto kilka innych niedrogich pomysłów:

  Światła strunowe

  Jeśli dekorujesz namiot weselny, łatwiej będzie Ci ustawić lampki strunowe. Można je łatwo manipulować, wieszać lub owijać na suficie namiotu i innych elementach wyposażenia.

  Światła butelkowe

  Możesz umieścić diody LED w butelkach i umieścić je jako elementy centralne w namiocie weselnym. Inną opcją jest powieszenie tych szklanych butelek, jeśli chcesz lepiej rozprowadzić oświetlenie.

  Światła do mycia

  Z samej nazwy wynikają tak zwane lampki myjące, które myją okolicę miękkim oświetleniem. Te oprawy są idealne na przyjęcia weselne, zwłaszcza gdy nadchodzi czas na taniec, ponieważ zapewniają dramatyczną atmosferę.

  Wniosek

  I to wszystko! Omówiliśmy, jak oszczędnie udekorować namiot weselny i ujawniliśmy cztery kroki.

  Najpierw decydujesz się na namiot, aby określić, jakie dekory są potrzebne i ile będziesz potrzebować. Następnie udrapuj tkaniny lub użyj ich jako girland przed dodaniem świateł i kwiatów.

  Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, więc nie ma potrzeby używania zbyt wielu dekoracji.