Jak wypoziomować podkładkę? Na 6 niesamowitych sposobów!

Zastanawiasz się, jak wypoziomować podkładkę? Istnieją trzy powszechnie stosowane metody poziomowania podkładki. Byłoby najlepiej, gdybyś znalazł lepszą opcję dla pojemności swojej pralki.

Pralki były wygodną maszyną, która pomoże nam zrobić pranie bez zbytniego zmęczenia. Czasami pogoda nie sprzyja praniu ubrań i oczywiście posiadanie pralki z suszarką to bonus.

Jak wypoziomować podkładkę? Na 6 niesamowitych sposobów!

Na rynku dostępne są różne marki podkładek, ale nie ma dużej różnicy w poziomowaniu tych maszyn. Plastikowe nóżki można szybciej wypoziomować między metalowymi a plastikowymi nogami, ale musisz dobrze sobie z nimi radzić. Czytaj dalej wszystkie te kroki w tym artykule, a pomoże ci to uzyskać beztroską podkładkę i sprawić, by obracała się tak, jak wcześniej. Wypoziomując podkładkę, na pewno zapobiegniesz jej dalszym uszkodzeniom. Więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby na podkładkę poziomu A

Czy niepokoi Cię twoja podkładka, która nie jest wypoziomowana? Czy ma to wpływ na sposób wirowania Twojej pralki i szukasz alternatyw, które Ci pomogą? Naucz się tych metod z ostrożnością. Każda pralka ma regulowane nóżki, ale zwykle będzie to zależeć od tego, jak nowoczesny lub stary jest model. Niektóre podkładki mają metalowe, samopoziomujące i ręczne nóżki. Zidentyfikowanie części nogi pralki podpowie, jakiej metody użyć do poziomowania. Możesz użyć narzędzia do poziomicy, aby sprawdzić poziom. Oto sposoby wypoziomowania podkładki:

#1. Dopasuj podkładkę do krótszej nogi

Stopniowa regulacja nóg jest prosta niż ściąganie wyższej części. W ten sposób będziesz musiał to zmienić, stopniowo przesuwając się w górę lub schodząc w dół. Zapobiegnie to również powtórzeniu. Podkładki używane przez długi czas mogą być niestabilne i mogą być podatne na złamanie nogi/nogi.

#2. Umieść poziomicę na płaskiej powierzchni

Poziomica to narzędzie używane do wyrównywania powierzchni i określania, czy tak nie jest. Posiada trzy rurki, pionową, poziomą i ukośną. Umieść poziomicę na płaskiej powierzchni pralki. Jeśli powierzchnia jest płaska, pęcherzyk w poziomej rurce przesunie się do środka.

#3. Dostosuj jedną lub dwie nogi na raz

Wiedz, że jeśli po raz pierwszy regulujesz nóżkę pralki, może to być trudne. Spróbuj zmienić regulację dla każdej nogi lub dwóch nóg z obu stron. Nie wywieraj zbyt dużego nacisku podczas regulacji, ponieważ może się wygiąć lub, co gorsza, złamać.

#4. Regulacja samopoziomującej tylnej nogi

Prawdopodobnie Twoja pralka należy do nowoczesnych pralek. Tylna noga samopoziomująca lub automatyczna noga tylna są znacznie łatwiejsze w obsłudze niż ręczna. Wystarczy podnieść tył pralki o około 2,5 cm, a sama się dopasuje. Jeśli zauważyłeś, że samopoziomująca maszyna nie wypoziomowała się, spróbuj uderzyć w tylne nogi kluczem lub szczypcami, ponieważ może to spowodować rdzę, i ponownie ją podnieść.

#4. Regulacja ręcznej podkładki tylnej nogi

Ta podkładka jest głównie ze starszym modelem, a osoba musi ręcznie regulować nogi. Podkładkę ręczną można zidentyfikować bezpośrednio, ponieważ ma ona nakrętki blokujące lub punkty uchwytu. Poziomując tego rodzaju podkładkę, należy wyregulować nakrętki blokujące i punkty chwytu. Lepiej jest przy ręcznej regulacji tylnych nóg od przodu do tyłu. Przygotuj klucz lub szczypce i sprawdź nakrętki blokujące lub punkty uchwytu. Bezpośrednio pozbądź się orzechów w małych porcjach i dostosuj je, a w razie potrzeby powtórz. Uważaj, aby nie dokręcić mocno nakrętek, ponieważ trudniej byłoby je ponownie zgubić lub złamać.

W celu łatwiejszej regulacji możesz użyć drewnianego klocka, aby utrzymać ustawiony poziom. Następnie użyj poziomicy i obserwuj maleńką bańkę. Bańka określi, czy Twoja pralka jest dobrze wypoziomowana.

#6. Zakołysz lub potrząśnij pralką

Maszyna kręci się, a nogi są podstawą obrotu pralki. Aby nogi były wystarczająco mocne i dobrze wyważone, musisz kołysać pralką z minimalną siłą. Nie masz jeszcze planów, żeby teraz kupić nowy, co? Jeśli twoja podkładka była z metalowymi nogami, spróbuj najpierw poluzować nakrętkę blokującą, używając klucza lub szczypiec znajdujących się u podstawy. Wyreguluj nakrętkę blokującą i obróć ją w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż dotknie dna podkładki. Nakrętka blokująca będzie służyć jako blokada między nogą a podkładką.

W przypadku podkładek, które mają plastikowe nóżki, będziesz potrzebować szczypiec lub klucza, aby je chwycić. Jeśli używasz szczypiec, pociągnij uchwyty do większego rozmiaru, a następnie przytrzymaj je na nodze pralki. Obróć go zgodnie z ruchem wskazówek zegara, jeśli chcesz go wydłużyć, a przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby go skrócić. Należy pamiętać, że rozszerzenie części podkładki jest dłuższe, ponieważ jest ona bardziej podatna na zginanie i łamanie niż metalowe nóżki.

To okładka!

A teraz tak należy wypoziomować pralkę. Wypoziomowanie prania absolutnie uniemożliwi zakup nowej lub spowodowanie dodatkowych uszkodzeń urządzeń. Powyższe kroki mogą pomóc w zrównoważeniu podkładek. Noga pralki jest tak samo ważna jak inne części maszyny.

W sklepach z urządzeniami AGD dostępnych jest kilka marek pralek. Niezbędny jest zakup maszyny, która spełni Twoje potrzeby i będzie trwać dłużej. Sprawdzanie urządzeń przed zapłaceniem jest istotną częścią klientów i lepiej, aby towarzyszyć osobie, która jest w stanie je sprawdzić. Ale niektóre sklepy testują urządzenia, aby upewnić się, że nie ma z nimi problemów.

Załóżmy, że nie udało Ci się zrównoważyć pralki po wielu próbach i zastosowałeś metody. Może musisz usunąć części nogi pralki i wymienić je.

Z drugiej strony, jeśli nie masz wystarczającej wiedzy i nadal masz wątpliwości co do postępowania krok po kroku, możesz skontaktować się z warsztatem w celu uzyskania pomocy lub poprosić o usługę domową. Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest największy rozmiar pralki i gdzie wypożyczyć pralkę i suszarkę. Aż tutaj, moi przyjaciele!