Jak udekorować drzewko na wesele: 3 eleganckie sposoby

Istnieją trzy klasyczne sposoby na udekorowanie drzewka na wesele. W tym artykule omówimy użycie lampek, girland i innych przedmiotów, aby miejsce weselne wyglądało wspanialsze na tę wyjątkową okazję.

Skoro o tym mowa, być może zainteresuje Cię także nauka robienia pokrowców na krzesła ślubne. Mogą urozmaicić Twoją witrynę, zamiast pozostawiać je puste.

Jak udekorować drzewko na wesele?

Opcja 1. Użyj świateł

Jednym z najlepszych sposobów na udekorowanie drzewka na wesele jest oświetlenie. Jeśli Twoje wydarzenie odbywa się wieczorem, ich dodatkowy blask może poprawić nastrój i ogólną atmosferę wesela.

Jednym z najbardziej dostępnych rodzajów lampek do drzew są lampki strunowe. Możesz zostawić je wiszące na gałęziach lub owinąć je na gałęziach i pniu drzewa.

Występują również w różnych kolorach i są stosunkowo tanie, nawet jeśli potrzebujesz dużo. Inną opcją oświetlania drzewek weselnych są lampiony, które mogą wisieć na gałęziach, zwłaszcza gdy drzewo ma nisko położone gałęzie.

Rozważ globusy, latarnie o ekscytujących kształtach, a nawet pojemniki ze świecami w środku na swoje drzewo weselne. Należy jednak położyć nacisk na bezpieczne dekorowanie świecami i żarówkami.

Nie chcesz, aby dekory drzew były łatwo dostępne, aby goście mogli się na nie przypadkowo natknąć. Jeśli używasz świateł elektrycznych, zapytaj lokal, jak je podłączyć, aby bezpiecznie uniknąć ryzyka pożaru.

Opcja 2. Girlandy

W przypadku ślubów plenerowych rano lub po południu, dekorowanie drzewek lampkami nie będzie tak efektowne, zwłaszcza na zdjęciach. Zamiast tego wybierz girlandy, które możesz powiesić, udrapować lub owinąć wokół drzewa.

Niektóre przykłady to zieleń, winorośl i aranżacje kwiatowe w koszach, na które wpływ ma obecny wystrój lokalu. Możesz również użyć drapowania z tkaniny wykonanej z lejących się i lekkich materiałów.

Wyjątkowym podejściem jest stworzenie ciągu znaków z uroczymi słowami, a nawet zdjęciami młodej pary. Girlandy mogą mieć nawet ważne dla pary symbole.

Możesz również zawiązać kilka pasków wstążki na gałęziach i pozostawić je zawieszone pionowo. Pamiętaj, aby nie przesadzać z dekoracją ślubnej choinki, ponieważ nie chcesz, aby wyglądała tandetnie lub nieporządnie.

Opcja 3. Duże dekory

Niektóre drzewka są już idealne, więc dodawanie światełek czy girland nie jest konieczne. Jednak nadal możesz chcieć poprawić wygląd obszaru drzewa, aby nie wyglądało nie na miejscu na weselu.

Na przykład w recepcji spód drzewka może stanowić dodatkowy salon dla gościa. Możesz dodać eleganckie siedziska pod gałęzie, a boki udekorować oprawami oświetleniowymi lub sporych rozmiarów aranżacje kwiatowe z zielenią.

Pod tym drzewem możesz również ustawić stół na upominki weselne, aby goście mogli je łatwo znaleźć. Jeśli jednak drzewo jest na ceremonii ślubnej, bardziej odpowiednie może być ustawienie roślin po bokach, aby nie wyglądało na rozpraszające.

Para może zdecydować się na porzucenie klasycznego łuku ślubnego, ale zamiast tego wziąć ślub przed wspaniałym drzewem. W zależności od miejsca, możesz również znaleźć miejsce z dwoma drzewami równolegle do siebie, tak aby centrum było Twoim tłem.

Czy użyjesz łuku ślubnego? Oto jak ozdobić łuk ślubny tkaniną, aby go bardziej podnieść.

Jakie drzewa są używane na weselach?

Drzewa do dekoracji ślubnych

Przyjęcia weselne w pomieszczeniach mogą mieć drzewka w doniczkach ustawiające się w nawach lub rozmieszczone w całym obiekcie. Drzewa w doniczkach są łatwe do zaaranżowania, a niektóre oferują nawet wynajem.

Jeśli organizujesz wesele lub ceremonię na świeżym powietrzu, weź pod uwagę bieżący sezon, aby w pełni wykorzystać piękno drzewa. Na przykład drzewa magnolii świetnie prezentują się latem, a kolorowe łagiewki najlepiej wykorzystują jesień.

Wiosenne wesela powinny mieć kwitnące drzewa, takie jak jabłka lub wiśnie, które stanowią kolorowe tło. Z drugiej strony zimowe miesiące to idealne zwiewne śluby z białymi drzewami, takimi jak brzoza.

Drzewa do sadzenia drzewek ślubnych

Niektóre pary sadzą drzewo w dniu ślubu, aby symbolizować ich związek, który rośnie wraz z ich małżeństwem. Najlepsze drzewa do rozważenia w tej tradycji powinny przynosić owoce, ponieważ reprezentują zdrowe małżeństwo.

Wybierz drzewa jabłoni, fig lub gruszy podczas ceremonii sadzenia drzew. Możesz również wybrać solidne drzewa, które będą reprezentować siłę twojego małżeństwa w postaci dębu, wierzby lub bambusa.

Drzewa jako prezenty ślubne

Drzewa to doskonały prezent ślubny dla pary młodej. Reprezentują zdrowe małżeństwo, a konkretne drzewa mają nawet znaczenie, które możesz rozważyć, dając parę.

Na przykład danie bambusa oznacza elastyczność i siłę, podczas gdy brzozy reprezentują nowe początki. Drzewo granatu byłoby wspaniałym prezentem dla nowożeńców, ponieważ symbolizuje płodność, a grusze to nie tylko obfitość, ale także owocowanie na długie lata.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie rozmawialiśmy o tym, jak udekorować choinkę na wesele i możesz rozważyć światła, girlandy, a nawet duże dekoracje.

Owiń lub zawieś dekory na gałęziach lub wykorzystaj cień pod drzewem. Kluczem jest nigdy nie przesadzać i zapewnić bezpieczeństwo dekorów, zwłaszcza tych, które stwarzają zagrożenie pożarowe.