Jak udekorować altanę na wesele: 3 najlepsze sposoby

Wypróbuj trzy opcje, aby dowiedzieć się, jak udekorować altanę na wesele. W tym artykule wykorzystamy kwiaty, girlandy i filary, aby ubrać Twoją ślubną altanę.

Dołączyliśmy również poradnik, jak oświetlić altanę na wesele, dzięki czemu będziesz mieć wszystko, czego potrzebujesz do dekoracji. A jeśli projektujesz przyjęcie lub miejsce weselne, zapraszamy do przeglądania naszego bloga.

Na przykład, czy wiesz, jakiego materiału używa się do drapowania ślubu?

Jak gustownie udekorować altanę na wesele

Kwiaty

Jedną z najlepszych dekoracji na każde wesele są kwiaty. Możesz bawić się aranżacjami kwiatowymi, aby altanka była bardziej atrakcyjna wizualnie.

Przykładem jest zawieszenie koszy wypełnionych kwiatami i zielenią na krawędzi altany. Możesz również dodać trochę tkanin, aby wszystko połączyć i w razie potrzeby przykryć niektóre części altany.

Umieść panel z tkaniny po obu stronach wejścia do altany, podobnie jak zasłony w oknie. Następnie dodaj kwiaty na środku tych tkanin w najwyższym punkcie altany.

Nie musisz też przyczepiać kwiatów i zieleni bezpośrednio do altany. Zamiast tego możesz po prostu postawić stojak z kwiatami i roślinami po obu stronach wejścia do altany.

Wianki

Słupki do altanki doskonale nadają się do ozdabiania girlandami, które uosabiają motyw i kolorystykę ślubu. W zależności od stylu Twojej altany możesz również wykorzystać balustrady i sufit z girlandami.

Ponieważ dekorowanie roślin może być trudne i kosztowne, możesz zdecydować się na sztuczne girlandy roślinne. Weź również pod uwagę fałszywe winorośle oplatające konstrukcje altany, aby uzyskać bajkową atmosferę.

Girlandy mogą być również wykonane z innych materiałów, takich jak teksturowane i wielokolorowe wstążki. Zdjęcia będą wyglądały bardziej spójnie, jeśli do girlandy wprowadzisz kolory stroju weselnego.

Jeśli nie możesz zdecydować się na kolorystykę swojego ślubu, rozważ coś wyjątkowego, jak np. zieleń. Na przykład różne kolory pasują do szmaragdowej zieleni na wesele, co byłoby interesujące, zwłaszcza do dekoracji altanek.

Filary

Podczas gdy altany mają już różne konstrukcje, takie jak słupki i balustrady, możesz również dodać więcej filarów wokół nich jako dekorację. Posiadanie dodatkowych konfiguracji i aranżacji, które nie są bezpośrednio przymocowane do altany, to świetny sposób na wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza jeśli obszar jest zbyt duży.

Nie chcesz przesadzać z dekoracją altany, która przyciągnie uwagę pary. Ale powinien nadal działać jako idealne tło na tę okazję.

Możesz nawet ustawić kilka filarów na ścieżce w kierunku altany. Powinny być odrobinę krótsze niż sama altana i udekorować je, aby nie wyglądały nie na miejscu.

Jak oświetlić altanę?

Posiadanie świateł tworzy atmosferę wesela. Ale ostatecznie dodatkowe oświetlenie może pomóc w uzyskaniu lepszych zdjęć i widoczności, zwłaszcza na weselach o zmierzchu.

Świece

Jeśli masz ograniczony budżet, rozważ zapalenie altany świecami. Ten wybór jest szczególnie fantastyczny na romantyczne i intymne wydarzenie, ale pamiętaj o ryzyku związanym z płomieniami.

Wokół altany można ustawić prawdziwe świece, o ile są one niedostępne dla gości i daleko od łatwopalnych ozdób dla bezpieczeństwa. Lub dla spokoju ducha, istnieją świece bezpłomieniowe, które zamiast tego wykorzystują diody LED.

Rozważ użycie świec jako lampionów i powieś je na dachu altany. Możesz również użyć dużych na kolumnach przy wejściu do altany.

Światła strunowe

Łańcuchy świetlne mogą stworzyć eteryczną oprawę, szczególnie na ślub w ogrodzie. Są łatwe w dekorowaniu, ponieważ można je owinąć podobnie jak przy ozdabianiu altany girlandami.

Istnieją nawet różne style i kolory lampek smyczkowych, więc powinno być łatwe połączenie niektórych zgodnie z trwającym motywem ślubu. Jedyną kwestią do rozważenia jest to, jak zaplanujesz ich rozmieszczenie, aby móc schludnie ukryć ich połączenie z gniazdem.

Pomocną sztuczką w przypadku tego potencjalnego problemu jest użycie innych dekoracji i zbyt dużych konstrukcji, takich jak filary w pobliżu wylotów. Pamiętaj tylko, aby zapobiec niebezpieczeństwu potknięcia się o przewody.

Żyrandole

Jeśli masz budżet i chcesz luksusowego otoczenia z altaną, porzuć lampy i zdecyduj się na coś wspanialszego, na przykład żyrandol. Możesz umieścić go bezpośrednio nad parą lub środkiem altany.

Nie potrzebujesz wielu żyrandoli, ponieważ jeden powinien wystarczyć do funkcji i estetyki. W Internecie są nawet różne zdjęcia, z których można czerpać inspirację, a w razie potrzeby można również zrobić żyrandol na świeżym powietrzu.

Właściwy żyrandol może nadać altance elegancji, zwłaszcza jeśli umiejscowienie i kolor światła są dobrze zaplanowane w zależności od miejsca i tematyki ślubu. Jednak twoim ograniczeniem byłoby zapewnienie, że możesz zasilać żyrandol bez widocznych przewodów i kabli.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, jak udekorować altanę na wesele, w której można wziąć pod uwagę kwiaty, girlandy, a nawet filary.

Jeśli chcesz czegoś pięknego, ale funkcjonalnego, możesz również oświetlić altanę świecami, lampami, lampkami, a nawet żyrandolem. Mamy nadzieję, że te opcje dały ci wiele pomysłów na dekorację; zostaw nam pytanie, jeśli je masz.