Co powoduje szkodniki na trawniku? 8 najważniejszych niedogodności

Ustalenie, co powoduje szkodniki na trawniku, jest najwyższym priorytetem dla większości właścicieli domów. Jest to najprawdopodobniej spowodowane szkodnikami zewnętrznymi, które mogą zepsuć wygląd trawnika, szczególnie niszcząc liście i korzenie.

W rzeczywistości szkodniki trawnika są normalne, ponieważ są na zewnątrz. Jeśli jednak te szkodniki zaczną rosnąć w populacji i staną się stałą uciążliwością dla twojego prawa, nadszedł czas, aby wykonać ruch.

Co powoduje szkodniki na trawniku? 8 najważniejszych niedogodności

Jeśli jednak nie wiesz, jakiego rodzaju szkodników masz na swoim trawniku, leczenie go może być trudne. W związku z tym często pada pytanie „czy muszę pozbyć się wszystkich owadów z trawnika”.

Jako właściciel domu musisz mieć podstawową wiedzę na temat zwalczania szkodników trawnika, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić swoje finanse i powstrzymać się od zatrudniania profesjonalistów. Dlatego nadal możesz wezwać licencjonowanego operatora zwalczania szkodników, który poradzi sobie z pracą, jeśli szkodniki staną się uporczywe i będą zbyt trudne do opanowania.

Powszechne szkodniki występujące na trawniku

Podczas gdy najważniejsze elementy pielęgnacji trawnika są zarządzane, istnieje aspekt pielęgnacji trawnika, który jest trudny do opanowania — infiltracja szkodników. Istnieje kilka szkodników, które atakują trawnik i można je znaleźć nie tylko na trawie, ale niektóre żyją pod ziemią.

Oto typowe szkodniki, które możesz znaleźć na swoim trawniku:

 • Armyworms – ten rodzaj robaka to szkodnik trawożerny, który w dużej liczbie sieje spustoszenie na trawnikach. Tak więc obecność brązowych plam jest często pierwszą oznaką inwazji robaków wojskowych.
 • Mrówki – Ogólnie rzecz biorąc, nie ma się czym martwić o ryzyko zdrowotne związane z mrówkami. Jednak kolonia mrówek na trawniku może być uważana za uciążliwą, szczególnie dla dzieci, gdzie trawniki są ich miejscem zabaw.
 • Pręraki do trawników – ten rodzaj szkodników jest powszechnie nazywany pędrakiem chrząszcza czerwcowego, pędrakiem farszu, pędrakiem chrząszczy japońskiej lub pędrakiem białym. Pomimo różnych nazw, pędraki żywią się organicznymi materiałami glebowymi i trawami, co powoduje obumieranie trawnika w kępach.
 • Kurtki skórzane – Powszechnie określane jako larwy muszek żurawi lub długonogich tatusiów, skórzane kurtki żywią się oddolnymi trawnikami. Szkodniki te są powszechnie aktywne wczesną wiosną lub późną zimą, powodując gnicie korzeni i żółtawą elewację trawnika.
 • Świerszcze kretowe – to rodzaj szkodników podpowierzchniowych, który powoduje widoczne uszkodzenia darni poprzez drążenie ziemi, powodując rozerwanie trawnika i uszkodzenie korzeni. Aby skutecznie wyeliminować kretowate świerszcze, miej oko na pojawiające się na wiosnę szkodniki i oczyść trawnik, zanim wystąpią jakiekolwiek szkody.
 • Komary – ten irytujący szkodnik zwykle znajduje się w zacienionych miejscach na podwórku i rozmnaża się w stojącej wodzie, powodując wzrost populacji. Ponieważ komary rozwijają się w zacienionych obszarach, pozbycie się miejsc, takich jak wysokie trawy i zarośla, może pomóc w opanowaniu problemów z komarami.
 • Ślimaki i ślimaki – są to powszechne szkodniki ogrodowe, które nękają trawniki, połączone z uszkodzonymi liśćmi i śliskimi szlakami. Dzieje się tak, ponieważ ślimaki i ślimaki wolą trawniki, które są często nawadniane lub podlewane.
 • Ssaki kopiące – różne ssaki mogą siać spustoszenie na Twoim trawniku, oznaczając go jako burzącego tereny ogrodowe. Chociaż kopanie w poszukiwaniu pożywienia jest naturalnym zachowaniem, kopiące ssaki, takie jak krety, wiewiórki, skunksy czy świstaki, nadal istnieje potrzeba kontrolowania ich inwazji.
 • Powody, dla których szkodniki infiltrują trawnik

  Szkodniki rzeczywiście są irytujące, ponieważ mogą powodować uszkodzenie trawnika, ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co je powoduje?

  Ilość wody, którą pobiera twój trawnik, determinuje jego stan fizyczny. W idealnym przypadku podlewanie nie powinno być ani zbyt małe, ani nadmierne, dlatego zalecana jest wystarczająca ilość wody.

  Trawnik, który jest krótki lub nadmiernie podlewany, może spowodować, że trawy trawiaste staną się niezdrowe, a to przyciągnie szkodniki. Dzięki temu zraszacz powinien działać delikatnie, aby woda raczej opadała niż spływała.

  Następnie niechciane zanieczyszczenia wokół trawnika mogą przyciągać szkodniki. Mogą to być jakieś śmieci, stosy drewna, a nawet wysokie trawy, które są idealnymi kryjówkami dla różnych szkodników.

  Jednak infiltracja szkodników jest czasami napędzana przez czas i klimat, w których szkodniki stają się aktywne w określonych porach roku. Podobnie klimat jest przyczyną pęcznienia szkodników.

  Eksperci uważali, że brak pożytecznych owadów pozwala szkodnikom rozwijać się na trawniku. Zidentyfikowali robale dziewczęce, chrząszcze biegaczowate, złotooki, tachinidy i drobne pluskwiaki pirackie jako najlepszą ochronę przed szkodliwymi.

  Wreszcie brak wiedzy właścicieli domów na temat zintegrowanego zarządzania szkodnikami (IPM) może być głównym powodem, dla którego szkodniki nadal szkodzą ludziom i niszczą nieruchomości.

  Wniosek

  Oprócz wiedzy o tym, co powoduje szkodniki na trawniku, równie ważne jest, aby wiedzieć „jaka jest ręczna metoda zwalczania szkodników na trawniku”. Jednak zasięgnięcie profesjonalnej porady u licencjonowanego eksterminatora z łatwością rozwiązałoby problem.

  Ponadto właściwe zarządzanie trawnikiem musi być rozumiane przez właścicieli domów jako równie istotne, jak zwalczanie szkodników wewnątrz lub na zewnątrz. W końcu dobrze utrzymany trawnik dodaje atmosfery w Twoim domu, jednocześnie promując zielone środowisko.