Jak szybciej uzyskać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 3 najlepsze wskazówki!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak szybciej uzyskać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody? Koniec z obawami, trafiłeś we właściwe miejsce. Podgrzewana pompa recyrkulacyjna to jedno ze sposobów szybkiego uzyskania ciepłej wody. Ta genialna technologia błyskawicznie przesyła podgrzaną wodę do kranu. Tak to się dzieje.

Za każdym razem, gdy odcinasz kran, gorąca woda pozostawiona w rurach zaczyna się ochładzać w większości domów.

Jak szybciej uzyskać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody? 3 najlepsze wskazówki!

Za każdym razem, gdy ponownie puścisz kran, schłodzona woda jest spuszczana, chyba że pojawi się zapas świeżo podgrzanej wody. Może zająć wiele chwil i zmarnować dużo wody, ciepła konwekcyjnego i wysiłku. Ta gorąca woda, która uległa schłodzeniu, jest przekazywana z powrotem do podgrzewacza wody i szybko zasilana świeżą porcją gorącej wody za pomocą systemu recyrkulacji lub pompowania znajdującego się w pobliżu kranu. Zacznijmy odkrywać więcej.

Wskazówki, jak szybciej uzyskać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody

Kiedy klienci dowiadują się, że podgrzewacze wody na żądanie nie dają natychmiast przegotowanej wody, ludzie często są niezadowoleni. Powstałoby nieporozumienie co do różnicy między szybką i nieskończoną gorącą wodą. Ilekroć odnosi się do na żądanie, oznacza po prostu podgrzewanie po każdym włączeniu kranu. Nie neguje to konieczności oczekiwania na podgrzaną wodę. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby dowiedzieć się, jak szybciej uzyskać ciepłą wodę z podgrzewacza wody bez zbiornika.

#1. Preferuj podgrzewacz wody bez zbiornika w miejscu użycia

Grzałka na żądanie w miejscu użycia to kolejna opcja, którą warto rozważyć, jeśli potrzebujesz szybko ciepłej wody. Te małe urządzenia są zwykle umieszczane w szafce kuchennej lub szafce. Działają podobnie do urządzeń bezzbiornikowych, ale są przeznaczone wyłącznie do zasilania jednej toalety lub łazienki. Są znacznie tańsze niż pełne wersje i stanowią doskonały wybór, jeśli zwykły podgrzewacz wody nie jest w stanie jednocześnie zaspokoić wszystkich potrzeb gospodarstwa domowego.

#2. Zorganizuj orurowanie podgrzewacza wody

Zorganizowane orurowanie to kolejne podejście do szybkiego dostarczania przegotowanej wody, odpowiednie dla nowoczesnych domów. Podgrzewacz wody znajduje się na środku domu, zamiast w piwnicy lub garażu, w zorganizowanym rurociągu. Po prostu włączasz podgrzewaną pompę wody, gdy chcesz ciepłej wody. Jedna główna linia ciepłej wody biegnie przez cały dom, rzadko lub więcej niż dziesięć stóp od każdego kranu, i jest połączona z kranami rurami o średnicy trzech ósmych cala.

Za każdym razem, gdy pompa jest uruchamiana, większa linia główna oznacza krótsze oczekiwanie na podgrzaną wodę, a gałęzie, które są mało oznaczającą niską wodą, spływają do kanalizacji, gdy czekasz na podgrzaną wodę. Możesz zaoszczędzić od 6000 do 10 000 galonów wody rocznie, w zależności od wybranej szybkiej, ciepłej wody. Co więcej, zwiększenie szybkości dostarczania ciepłej wody obniży ogólne wydatki na media. Ogrzewanie wody do zmywania naczyń, mycia, pryszniców i kąpieli stanowi 12 punktów procentowych całkowitych kosztów energii dla rodziny.

#3. Użyj kondensacyjnego podgrzewacza wody

Innowacje w zakresie podgrzewaczy na żądanie są cały czas ulepszane i można sobie wyobrazić, że będziesz mieć bardziej efektywny podgrzewacz, aby szybciej uzyskiwać ciepłą wodę. Wymaga to zastosowania grzejnika kondensacyjnego. Grzejniki kondensacyjne są nie tylko o 25% skuteczniejsze niż tradycyjne podgrzewacze bez zbiornika, ale również wyglądają na bardziej drobne. Wydajność wynika z wtórnego przenoszenia ciepła, które umożliwia praktyczne wykorzystanie ciepła. Jeśli chcesz kupić grzejnik kondensacyjny, pamiętaj, że są one droższe. W zależności od tego, ile ciepłej wody używasz, może to nie być konieczne.

Powody, dla których gorąca woda nie przychodzi szybciej

Nawet jeśli podgrzewacz wody bez zbiornika zapewni ciepłą wodę szybciej niż standardowy system zbiornika, różne czynniki mogą wydłużyć czas oczekiwania na ciepłą wodę. Poniżej wymienione są niektóre przyczyny opóźnienia w dostawie ciepłej wody.

#1. Woda, która pozostała w rurach

Nawet z podgrzewaczem wody bez zbiornika jest to jeden z najbardziej typowych powodów, dla których będziesz musiał czekać na podgrzaną wodę. Woda może zacząć wypływać z kranu zaraz po jego włączeniu, ale rzadko wypływa bezpośrednio z podgrzewacza wody. Zastępuje wodę w rurociągach i trafia do kranu.

#2. Przepływ wody

Szybkość, z jaką przepływa woda, może również wpływać na okres oczekiwania. Niższe natężenia przepływu są standardem w armaturach (na przykład prysznice), ale niektóre zawierają ogranicznik objętości przeznaczony do zmniejszenia ilości wody wypływającej z armatury. Mimo że gadżety oszczędzają wodę i pieniądze, powodują opóźnienia w dostawie wody. Po prostu czekasz jeszcze dłużej na podgrzaną wodę, kiedy wypłynie wieki.

#3. Zadzwonił z podgrzewacza wody bez zbiornika

Kolejną rzeczą do rozważenia jest to, ile ciepłej wody musi płynąć z grzejnika do kranu, umywalki lub prysznica. Po umieszczeniu urządzenia bez zbiornika w piwnicy gorąca woda dotrze do kranu przy drugim zlewie. Im dłużej zajęłoby uzyskanie gorącej wody, tym dłużej zajęłoby jej gotowanie.

Oto 7 powodów, dla których Twój podgrzewacz wody nie działa.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się szybciej uzyskiwać ciepłą wodę z bezzbiornikowego podgrzewacza wody. Zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby szybciej uzyskać ciepłą wodę z podgrzewacza wody, dobrze zorganizowana instalacja wodno-kanalizacyjna musi zapewnić szybsze wypływanie ciepłej wody. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego mój podgrzewacz wody bez zbiornika stygnie i ile kosztuje podgrzewacz wody bez zbiornika.