Jak stwierdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany? 5 zaskakujących wskazań!

Szukasz oznak zatkanego otworu wentylacyjnego suszarki, dlatego chcesz wiedzieć, jak sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany? Nie musisz szukać odpowiedzi gdzie indziej. Tutaj opiszemy wszystkie oznaki i oznaki zatkanego odpowietrznika. Wyjaśnimy również metodę czyszczenia odpowietrznika.

Konieczne jest czyszczenie otworu wentylacyjnego przynajmniej raz na sześć miesięcy. W wielu gospodarstwach domowych w USA dochodzi do pożarów spowodowanych przez suszarki. Pożar powstaje z powodu zaniedbania czyszczenia urządzenia.

Jak stwierdzić

Odpowietrznik suszarki usuwa wilgoć, ciepło i spaliny wytworzone w suszarce gazowej. Odpowietrznik suszarki może szybko gromadzić się wraz z kłaczkami z suszarki. To kłaczki są główną przyczyną zablokowania otworu wentylacyjnego suszarki i pożaru. Czasami małe zwierzęta również trafiają do otworu wentylacyjnego suszarki przez okap. Dlatego konieczne jest udrażnianie suszarki. Zmniejszy to zagrożenie pożarowe i wydłuży żywotność suszarki. Zazwyczaj suszarka wskazuje kilka wskazówek dotyczących czyszczenia otworu wentylacyjnego.

Jak sprawdzić, czy odpowietrznik suszarki jest zatkany

Jak więc sprawdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany? Oto następujące przyczyny:

Wskazanie #1. Wilgotne ubrania pod koniec cyklu

Pierwszą oznaką zatkanego otworu wentylacyjnego suszarki jest to, że pranie nie wyschnie całkowicie pod koniec uporządkowanego cyklu suszenia. Uporządkowany czas trwania każdego cyklu suszarki do suszenia ubrań wynosi trzydzieści do czterdziestu pięciu minut. Gdy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany lub zablokowany, suszenie odzieży będzie trwało dłużej niż zwykle. Dzieje się tak, ponieważ wilgoć z ubrań jest usuwana na zewnątrz, z okapu przez otwór wentylacyjny.

Jeśli otwór wentylacyjny zostanie zablokowany, opary z ubrań zostaną uwięzione w wężu wentylacyjnym i skondensowane. Ta skondensowana woda powróci do suszarki i sprawi, że ubrania będą wilgotne. Dlatego pod koniec cyklu znajdziesz mokre ubrania. Czas suszenia ubrań będzie się wydłużał z czasem, dopóki nie usuniesz otworu wentylacyjnego.

Możesz również przeczytać o tym, jak czyścić wąż odpowietrzający suszarki.

Wskazanie nr 2. Gorąca powierzchnia zewnętrzna suszarki

Zatkany otwór wentylacyjny może nagrzewać zewnętrzną powierzchnię suszarki. Nawiewnik suszarki nie tylko odprowadza wilgoć, ale także ciepło z otworu wentylacyjnego. Zatkany otwór wentylacyjny suszarki nie będzie odprowadzał wilgoci i ciepła. Dlatego suszarka będzie działać, ale ubrania nie wyschną, ponieważ ciepło jest uwięzione w suszarce. Sucha powierzchnia nagrzewa się, a pod koniec cyklu znajdziesz wilgotne i ciepłe ubrania. Kontynuacja użytkowania spowoduje zatrzymanie coraz większej ilości ciepła, które może spowodować, że suszarka stanie się bardzo gorąca i ostatecznie spowodować pożar.

Wskazanie #3. Zapach spalenizny

W filtrze kłaczków gromadzą się kłaczki. Czasami kłaczki z bębna suszarki przedostają się przez otwór wentylacyjny suszarki wraz z wilgocią i gorącym powietrzem. W związku z tym kłaczki mogą gromadzić się w otworze wentylacyjnym suszarki, bębnie i filtrze. Musisz więc wyczyścić kłaczki z suszarki, w przeciwnym razie, jeśli dostaną się do elementu grzejnego, takiego jak silnik suszarki, spali się. Spalanie kłaczków powoduje nieprzyjemny zapach. Dzięki temu będziesz mógł wyczuć zapach spalenizny wydobywający się z suszarki. Pamiętaj, że kłaczki są łatwopalne, mogą spowodować pożar. Dlatego konieczne jest oczyszczenie suszarki z kłaczków. Dowiedz się, dlaczego moja suszarka pachnie gazem.

Wskazanie #4. Zapach martwego zwierzęcia

Małe zwierzęta lub szkodniki mogą również przedostać się do otworu wentylacyjnego suszarki przez okap. Te zwierzęta giną w wężu wentylacyjnym i sprawiają, że śmierdzi. Jeśli z suszarki wydobywa się zgniły zapach, lepiej zdjąć rurkę wentylacyjną zaglądając do niej. Następnie możesz wyczyścić rurę lub wymienić ją zgodnie z jej stanem.

Wskazanie #5. Strzępienie w suszarce i pralni

Pomogłoby, gdybyś czyścił filtr kłaczków po każdym cyklu. Gdy filtr kłaczków jest napełniony, nadmiar kłaczków zaczyna gromadzić się na górze filtra. Zobaczysz również nadmiar kłaczków wokół suszarki i być może w Twojej pralni. Należy natychmiast wyczyścić filtr, aw razie potrzeby wymienić filtr.

Wskazanie #6. Nie czyściłeś odpowietrznika od dłuższego czasu

Konieczne jest coroczne czyszczenie suszarki. Jeśli od dłuższego czasu nie czyściłeś suszarki, zrób to teraz. Czyszczenie odpowietrznika zależy od sposobu użytkowania. Jeśli używasz suszarki częściej niż raz dziennie, będziesz musiał ją czyścić co najmniej raz na cztery miesiące.

Czyszczenie odpowietrznika suszarki

Teraz, gdy zapoznałeś się ze wszystkimi wskazaniami do czyszczenia odpowietrznika, musisz znać procedurę jego czyszczenia. Aby wyczyścić otwór wentylacyjny suszarki, będziesz musiał ściągnąć go z okapu. Okap znajduje się w ścianie w pobliżu suszarki. Usuń odpowietrznik i wyczyść okap za pomocą odkurzacza i ręcznika. Gdy okap będzie czysty, zajrzyj do wnętrza swojego otworu wentylacyjnego. Jeśli jest uszkodzony, będziesz musiał go wymienić. W przypadku uwięzienia martwego zwierzęcia należy je usunąć. Następnie użyj odkurzacza i sztywnej szczotki, aby wyczyścić otwór wentylacyjny. Dowiedz się, jak często czyścić odpowietrznik suszarki.

To okładka!

Możesz szybko stwierdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany. Po pierwsze suszarka wymaga odpowiedniego czyszczenia i konserwacji. Jeśli nie czyścisz otworu wentylacyjnego co roku, stwarzasz zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie i swojej rodziny. W tym artykule podsumowano wszystkie wskazania do czyszczenia odpowietrznika. Jeśli więc widzisz którykolwiek z nich w swojej suszarce, lepiej zacznij sprzątać już teraz. W ten sposób można stwierdzić, czy otwór wentylacyjny suszarki jest zatkany.