Jak prać białe Converse w pralce? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak prać białe Converse w pralce? W pięciu prostych krokach możesz. I jestem pewien, że pokochasz, jak Twoje buty zmienią się w czystsze. Wszyscy kochają Converse, jak kto nie, prawda?

W ciągu roku te firmy obuwnicze wypuszczają nowe projekty, które przemawiają do oczu kupujących, co sprawia, że ​​kupują ten konkretny but. W tej chwili białe buty są trendem w modzie, więc Converse nadąża za obecnym stylem, wypuszczając buty w tej kolorystyce.

Jak prać białe Converse w pralce? 4 proste kroki!

Ponieważ wielu właścicieli białych butów ma wiele problemów z czyszczeniem butów Converse, przygotowaliśmy tutaj kilka łatwych do wykonania kroków, aby nie stanowiło to już dla nich problemu. Jeśli sam jesteś właścicielem białych butów, ten jest dla Ciebie, więc usiądź wygodnie i przekonaj się, jak to się robi. Pamiętaj też, że te kroki dotyczą nie tylko butów Converse, ale także innych butów. Może to w jakiś sposób wpłynąć na jakość, ponieważ w dzisiejszych czasach buty mają różne materiały, co sprawia, że ​​czasami są podatne na uszkodzenia, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane. Przejdźmy teraz do głównego tematu tego artykułu.

Kroki, jak prać białe Converse w pralce

Teraz, gdy skończyliśmy ze wstępem, teraz wyjaśnimy wam, jak to się robi na nasz sposób. Tutaj przygotowaliśmy kilka kroków, które możesz wykonać, aby proces nie był trudny. Jak więc prać białe Converse w pralce? Możesz ich użyć jako podstawy do czyszczenia:

Krok 1. Zdejmowanie sznurowadeł z buta converse

Po pierwsze, zdejmowanie sznurowadeł jest niezbędną częścią, ponieważ mogą się później plątać podczas czyszczenia. Jak wiecie, sznurowadła są długie i miękkie, nie zaleca się czyszczenia razem z butem, gdy jest jeszcze nienaruszony. Aby tego uniknąć, postępuj zgodnie ze wzorem koronki i drugiej. Można je czyścić osobno. Zwróć uwagę, że sznurówki można czyścić za pomocą rąk, pędzla lub maszyny. Radzimy jednak najpierw związać je wstążką, aby nie zaplątały się podczas czyszczenia w maszynie. Po zakończeniu odłóż na bok i pozostaw but bez sznurowadeł, aby lepiej wyczyścić buty Converse.

Krok 2. Przygotowanie butów do maszyny

Na tym etapie będziesz potrzebować siateczkowej torby lub poszewki na poduszkę przygotowanej do przeprowadzenia procesu. Czemu? Pozwoli to nie uszkodzić butów podczas ich czyszczenia w pralce. Maszyny te czasami przesadzają z wirowaniem, co powoduje uszkodzenia ukochanej pary butów. Oczywiście nie chcemy, aby tak się stało, więc zabierz jednocześnie swoje buty, a zamiast tego siatkową torbę do prania lub poszewkę na poduszkę.

Gdy oba znajdują się w dłoni, włóż buty do torby, aby mogły być chronione podczas prania w bębnie pralki. Możesz użyć wielu alternatyw, jeśli w rzeczywistości nie masz żadnej z nich; upewnij się, że ma te same materiały, które są miękkie, jak siatka lub poszewka na poduszkę. Dzieje się tak, aby buty i torba jednocześnie nie uległy uszkodzeniu podczas czyszczenia, ponieważ ciepło może czasami wpływać na jakość rzeczy po pewnym praniu.

Krok 3. Przygotowanie maszyny do procesu czyszczenia

Teraz, gdy torba i buty są gotowe, teraz przygotujemy się do pralki. Pamiętaj, że podczas prania obuwia zawsze powinno być w najniższej możliwej temperaturze, aby uniknąć uszkodzeń przedmiotów. Również jeśli twoja pralka ma cykl, powinien być delikatny, użyj go do butów. Upewnij się również, że wszystko wewnątrz pralki zostało wyczyszczone, ponieważ jeśli pralka jest już mokra w środku, buty mogą później pachnieć, przez co po czyszczeniu będzie dziwnie pachnieć.

Aby tego uniknąć, użyj szmatki do czyszczenia wnętrza pralki. Pamiętaj też, że powinieneś używać delikatnego detergentu i unikać odżywki. Czemu? Szkodzi całemu butowi, powodując jego marszczenie się i pękanie materiałów. Poszukaj miękkiego rozpuszczalnika, który może być używany wyłącznie do czyszczenia obuwia tak często, jak to możliwe. Jeśli nie, można zamiast tego użyć wymienionych powyżej płynów. Na koniec umieść na bębnie kilka czystych ręczników, aby zmiękczyć buty podczas cyklu wirowania. Och, przeczytaj o tym, jak używać wybielacza w pralce.

Krok 4. Suszenie butów na zewnątrz

Dlaczego ma być suszony na powietrzu zamiast używać grzejnika lub czegoś podobnego? Jak wszyscy wiecie, buty są wrażliwe na ciepło, co oznacza, że ​​może to wpływać na jakość butów Converse. Aby tego uniknąć, umieść je na zewnątrz, upewniając się, że są wystarczająco bezpieczne po zakończeniu procesu prania. Dowiedz się, jak korzystać z pralki.

To okładka!

Teraz masz już pomysł, jak prać białe Converse w pralce. Mając to na uwadze, możesz również chcieć wiedzieć, jak można je wysuszyć w grzejniku, ponieważ jest to trochę niebezpieczne, istnieją środki, które można zrobić, aby uniknąć uszkodzenia butów. Warto przeczytać o tym, jak prawidłowo używać saszetek z detergentem do prania.