Jak sprawić, by mini lodówka była zimniejsza? 6 prostych sposobów na zrobienie tego!

Chcesz wiedzieć, jak schłodzić mini lodówkę? Wiele osób sprawdziło wszystkie ustawienia swojej lodówki, ale wydaje się, że nie działa ona poprawnie. Wiele czynników mogło mieć wpływ na wydajność chłodzenia lodówki, przez co nie była tak zimna, jak oczekiwano.

Sposoby na ochłodzenie minilodówki

Możesz pomyśleć, że coś jest nie tak z twoją lodówką, więc chciałbyś zadzwonić po profesjonalistę. Ale zanim to zrobisz, najpierw sprawdź, jak schłodzić mini lodówkę.

Jak sprawić

Sposób #1. Pozycja lodówki

Miejsce umieszczenia lodówki ma kluczowe znaczenie dla chłodzenia. To dlatego, że wpływa na temperaturę wewnątrz lodówki. Większość minilodówek posiada termostat, który odpowiada za regulację temperatury. Ale temperatura wewnątrz będzie zależeć od temperatury na zewnątrz.

Zwykle dokładna temperatura wewnątrz będzie o 5°Fahrenheita wyższa lub niższa od temperatury użytkownika, ponieważ ma na nią wpływ temperatura zewnętrzna. Aby lodówka była zimniejsza, lodówka powinna być prawidłowo umieszczona.

Nie wolno umieszczać lodówki obok urządzeń wytwarzających ciepło, takich jak kuchenka czy piekarnik. Po ustawieniu lodówki w innym miejscu zauważysz różnicę w jej temperaturze.

Sposób 2. Ustawienie termostatu

Jeśli martwisz się o zimno w lodówce, pierwszą rzeczą, którą należy sprawdzić, jest jej termostat. W szczególności sprawdź jego ustawienia i, jeśli to konieczne, dostosuj je. Jeśli chcesz zwiększyć chłodzenie, zmniejsz ustawienie temperatury.

Możliwe, że po sprawdzeniu ktoś zmienił ustawienie na cieplejsze. Najnowsze modele minilodówek miałyby wyświetlacz zewnętrzny, który pokazuje temperaturę. Są one ponadto zaprojektowane z panelem dotykowym, którego można użyć do zmiany ustawienia temperatury.

Sposób #3. Szczelina między ścianą a minilodówką

Sprężarka wymaga wystarczającej przestrzeni od ściany, aby mogła się łatwo rozproszyć. Jednak większość ludzi nie zapewnia mu wystarczająco dużo miejsca, co wpływa na jego działanie.

W związku z tym należy zapewnić około 2-calową przerwę między ścianą a urządzeniem. Obie strony muszą mieć również około cala wolnej przestrzeni. Jest to ważne nie tylko w przypadku krótkotrwałego chłodzenia, ale również poprawia żywotność lodówki.

Sposób #4. Przechowywanie fajnych przedmiotów

Zanim włożysz produkty spożywcze do lodówki, pozwól im ostygnąć. Te podstawowe kroki mogą poprawić zdolność chłodzenia minilodówki. Nie powinieneś od razu wkładać do lodówki niczego, co właśnie ugotowałeś. Zamiast tego pozwól mu najpierw ostygnąć.

W przeciwnym razie czujnik lodówki zauważy zmianę temperatury i powie sprężarce, aby pracowała ciężej, aby temperatura wewnątrz lodówki wróciła do normy. Spowoduje to wyższe zużycie energii i wyższą temperaturę.

Sposób #5. Izolacja drzwi

Kolejnym czynnikiem, który ma kluczowe znaczenie dla utrzymania temperatury lodówki, jest izolacja drzwi. Dzięki temu lodówka pozostaje chłodna tak długo, jak drzwi są zamknięte.

Jeśli zauważysz, że nie jest już tak zimno, sprawdź izolację drzwi lodówki. Może się zdarzyć, że część zimnego powietrza ucieka, dlatego należy wymienić uszczelki drzwi. Możesz zacząć od usunięcia pieczęci i oczyszczenia jej przed ponownym założeniem.

Sposób #6. Oczyszczanie otworów wentylacyjnych

Powietrze musi mieć odpowiednią cyrkulację w komorach lodówki. Możliwe, że niektóre produkty spożywcze blokują powietrze, co powoduje mniejsze chłodzenie.

Zlokalizuj więc otwory wentylacyjne lodówki i upewnij się, że żaden przedmiot jej nie blokuje. Jeśli zimne powietrze prawidłowo krąży w lodówce, może być jeszcze zimniejsze.

Przydatne wskazówki do zapamiętania

  • Nie otwieraj często swojej minilodówki
  • Zostaw przestrzeń między workami lub pudełkami, aby zapewnić prawidłową cyrkulację
  • Za każdym razem, gdy zamykasz drzwi, upewnij się, że są prawidłowo uszczelnione
  • W przestrzeni nie może być zbyt dużo wolnej przestrzeni. Umieść lodówkę z butelką wody, jeśli jest pusta
  • Musisz często rozmrażać i czyścić lodówkę. Rozmrażanie musi odbywać się dwa razy w roku
  • Pod lodówką może gromadzić się kurz, więc upewnij się, że czyścisz ją łącznie z kompresorem

To okładka!

Większość minilodówek jest zimniejsza niż lodówki kuchenne. Co więcej, tego rodzaju lodówka potrzebuje więcej czasu, aby utrzymać swoją temperaturę. Ale to niekoniecznie oznacza, że ​​lodówka nie służy do przechowywania żywności, którą w niej przechowujesz.

Jeśli Twoja minilodówka nie jest wystarczająco zimna, wystarczy sprawdzić kilka czynników i spróbować zrozumieć, co może spowodować problem, aby móc to naprawić i ochłodzić lodówkę.

Na przykład najpierw sprawdź zasilacz i upewnij się, że działa prawidłowo. Jeśli minilodówka działa poprawnie lub jest nowa, możesz być pewien, że po wykonaniu powyższych kroków będzie się ochładzać. W każdym razie, jeśli wydaje się, że temperatura się nie zmienia, wezwij profesjonalistę. A więc tak można ochłodzić mini lodówkę.