Jak sprawić, by koc polarowy znów był miękki? 2 Sekrety

Jeśli chcesz wiedzieć, jak sprawić, by koc polarowy znów był miękki, nauczymy Cię dwóch najlepszych sekretów, które możesz zrobić w domu. Pierwsza metoda wykorzystuje pralkę do przywrócenia miękkości koca, a druga metoda polega na zmiękczeniu koca polarowego, który stał się szorstki. W tym artykule dowiesz się również, w jaki sposób możesz dbać o koc, aby zachował miękkość przez długi czas.

Więcej niż zrzucanie, niewłaściwa pielęgnacja koca z polaru w końcu go zrujnuje. Dobrą wiadomością jest to, że możesz użyć pierwszej metody jako konserwacji, aby utrzymać koc w czystości i świeżości. W ten sposób nie będziesz szukać takich rozwiązań, ponieważ możesz zapobiegać problemom.

Jak sprawić

Jak zmiękczyć koc polarowy w domu

Metoda nr 1. Umyj koc polarowy

Najprostszym sposobem na zmiękczenie koca z polaru jest po prostu jego pranie. Musisz jednak przestrzegać instrukcji prania koca, aby upewnić się, że wykonujesz zalecane praktyki. Ponieważ polar jest syntetyczny, należy bezpiecznie korzystać z pralki, najlepiej jeśli nie posiada ona centralnego mieszadła.

Użyj sody oczyszczonej i octu destylowanego

Jednak sekretnymi składnikami, które sprawią, że Twój polarowy koc znów będzie miękki, są soda oczyszczona i destylowany biały ocet. Umieść pół szklanki sody oczyszczonej w wannie wraz z odpowiednim detergentem. A zamiast zmiękczacza do tkanin, który jest niekompatybilny z włóknami polaru, w dozowniku użyjesz białego destylowanego octu.

Gdy proszek się rozpuści, możesz włożyć koc polarowy do pralki i zakończyć delikatny cykl. Nie potrzebujesz innych środków czyszczących, a warto pamiętać, aby unikać wybielaczy i innych wybielaczy. Po zakończeniu sprawdź, czy koc pozwala na użycie suszarki, aby jeszcze bardziej go roztrzepać.

Umieść koc w suszarce z kulką z folii aluminiowej

Większość koców polarowych powinna być bezpieczna w suszarce, o ile używasz ustawienia bez ogrzewania lub najniższego ustawienia ogrzewania. Ale kluczem do tego, aby znów była puszysta, jest umieszczenie w suszarce kulistej folii aluminiowej. W ten sposób koc nie będzie się elektryzował.

Metoda nr 2. Wyszczotkuj koc z polaru

Kolejnym sekretem przywracania miękkości koca z polaru jest jego szczotkowanie. Ta metoda jest korzystna w przypadku koców, które stały się szorstkie lub szorstkie. Możesz sprawić, że koc znów będzie puszysty, używając sztywnej szczotki, takiej jak ta, której używasz do pielęgnacji zwierząt.

Wyszczotkuj polar, aby rozwiązać węzły włókien i ponownie zmiękcz koc. Niektórzy zalecają również spryskanie koca polarowego niewielką ilością wody, a następnie szczotkowanie, gdy jest wilgotny. Przytrzymaj jeden róg na miejscu i energicznie wyszczotkuj materiał po płaskiej powierzchni, aby usunąć zbite włókna.

Jak ożywić koc z polaru?

Dwie powyższe metody prania i szczotkowania koca polarowego powinny przywrócić mu miękkość i puszystość. Istnieje jednak inny sposób na ożywienie koca, jeśli te dwie metody zawiodą. Będziesz musiał uszyć koc lub zatrudnić krawca, który go naprawi.

Uszyj nową warstwę dekoracyjną

Jest to odpowiednie dla dwuwarstwowych koców polarowych. Górna to warstwa dekoracyjna, a pod nią znajduje się właściwa warstwa polaru. Możesz oddzielić warstwę dekoracyjną i zastąpić ją nowym materiałem polarowym, aby kocyk był jak nowy.

Polecamy tę metodę tylko wtedy, gdy chcesz zapłacić za ożywienie koca z polaru. Być może ma wartość sentymentalną i nie da się jej tak łatwo zastąpić. Ale jeśli jesteś biegły w szyciu, powinieneś z łatwością wykonać sam proces.

Jak zmiękczyć stare koce polarowe?

Koce polarowe z czasem tracą swoją charakterystyczną miękkość i puszystość. Możesz spróbować umyć i wyszczotkować swój koc, aby sprawdzić, czy możesz przywrócić jego teksturę. Jeśli nie, możesz sprawdzić, czy możesz wymienić górną warstwę dekoracyjną.

Aby upewnić się, że koc z polaru zachowa swoje właściwości, oto właściwy sposób jego pielęgnacji.

Jak dbać o koce z polaru, aby dłużej czuły się miękkie

Główną zaletą prawidłowej konserwacji koca polarowego jest rzadsze jego pranie. Jeśli nie jest mocno zabrudzony, możesz odbarwić plamy lub zdecydować się na naturalne odświeżenie. Ten ostatni napowietrza koc polarowy na zewnątrz i pozwala matce naturze go zdezynfekować i odwaniać.

Co więcej, nigdy nie wystawiaj koca polarowego na działanie wysokiej temperatury i silnych środków czyszczących. Najlepszą metodą prania jest użycie zimnej wody i niewielkiej ilości delikatnego detergentu. Pamiętaj też, aby czyścić sam koc, ponieważ niektóre materiały mogą zmienić jego fakturę.

Wniosek

Koce polarowe są jednymi z najlepszych kocyków syntetycznych ze względu na ich przytulność i przewiewność. Jednak możesz skończyć na szukaniu, jak sprawić, by koc polarowy znów był miękki, gdy zauważysz, że jest sztywny lub drapiący. Dobrą wiadomością jest to, że można go po prostu umyć sodą oczyszczoną i octem lub posmarować sztywną szczotką.

Metody te powinny usuwać zbrylenia materiałów i przywracać puszystość włókien. Jeśli im się nie udało, możesz również uszyć nową warstwę wierzchnią na ulubionym kocu z polaru. Czy próbowałeś już którejś z tych metod?

Daj nam znać poniżej!