Jak korzystać z przepustnicy do pieca na drewno? 3 proste kroki do naśladowania!

Jak korzystać z przepustnicy do pieca na drewno? Od czasu wprowadzenia lub pomysłu na rozpalenie ognia w pomieszczeniach, piece na drewno były koniecznością, ponieważ jest to jedyny sposób, w jaki widzimy ten pomysł, aby wcielić go w życie. Ponadto piece opalane drewnem były jedynymi urządzeniami, które w okresie rozkwitu utrzymywały i podtrzymywały ogień. Do tej pory ta innowacja jest nadal wykorzystywana przez wiele osób ze względu na swoją użyteczność.

Co to jest amortyzator? Jeśli nie masz pojęcia, co robi, pomaga manipulować ogniem i kontroluje przepływ powietrza w palenisku za każdym razem, gdy drzwi są zamykane. Możesz użyć ognia, otwierając i zamykając go w zależności od tego, jak gorący i szybko się pali; wszystko zależy od Ciebie, jeśli chcesz.

Jak korzystać z przepustnicy do pieca na drewno? 3 proste kroki do naśladowania!

Niezależnie od tego przejdźmy do pozostałych części tematu w tym artykule. Możesz nauczyć się kilku rzeczy, jeśli będziesz ich potrzebować w przyszłości. I bez zbędnych ceregieli przejdźmy teraz do tematu. Możesz się z tego nauczyć czegoś ważnego, więc miej oko i zanotuj, ilekroć go zobaczysz.

Kroki korzystania z przepustnicy do pieca na drewno

Ponieważ niektórzy z Was mogą nie wiedzieć, jak działa amortyzator, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to rozgryźć. Łatwo to zrobić nawet początkującemu użytkownikowi, takiemu jak Ty. W takim przypadku oto kilka kroków, które możesz chcieć wykonać w przypadku konieczności użycia. Jak więc korzystać z przepustnicy do pieca na drewno?

Krok 1. Podgrzewanie pieca na drewno

Ponieważ w Twoim piecu na drewno nadal może pozostać popiół, najlepiej jest nie chcieć go najpierw czyścić, ponieważ będą one potrzebne do wstępnego podgrzania pieca na drewno. Teraz, gdy piec jest włączony, będziesz chciał natychmiast rozpalić ogień, nie trzeba go dużo wkładać, ponieważ użyjesz go tylko do wstępnego podgrzania urządzenia.

Pozwól mu się nagrzać, aż będzie wystarczające do prawidłowego funkcjonowania.

Następnie otwórz drzwi i upewnij się, że przepustnica jest ustawiona pionowo, ponieważ wskazuje, ile ciepła chcesz stracić w piecu na drewno, gdy będzie używany na później. Upewnij się, że klapa jest otwarta, aby cały dym nie był ograniczony.

Krok 2. Dokładanie drewna do pieca na drewno

Teraz, gdy urządzenie jest już nagrzane, nadszedł czas, aby otworzyć drzwi. Należy jednak uważać, ponieważ gotuje się z powodu wstępnego podgrzewania. Następnie dodaj drewno wewnątrz drzwi, upewniając się, że wypełniłeś je w odpowiedniej ilości.

Gdy masz dobry pęd ognia lub ciepła, oznacza to po prostu, że masz doskonały ruch przepływu powietrza, aby przejść. A to oznacza, że ​​będziemy musieli przejść do następnego kroku, abyś teraz wyregulował amortyzator do właściwej pozycji lub miejsca, w którym chcesz, aby był. Aby dodać trochę informacji, przeczytaj, jak wyłożyć piec na drewno cegłą szamotową.

Krok 3. Regulowanie przepustnicy

Ponieważ przepustnica jest w pozycji otwartej, będziemy musieli dokonać pewnych regulacji, w przeciwnym razie proces regulacji nie będzie działał dobrze. W tym celu przekręć lub wyreguluj przepustnicę lekko w prawo, aby cały dym w końcu wydostał się z komina. W pozycji około trzech czwartych jest to normalna regulacja dla pieców.

Tłumik, który ogranicza utratę ciepła za pomocą komina, ma wiele regulacji. A dzięki temu będziesz musiał wymyślić najlepsze ustawienie dla siebie, ponieważ nie działa to tak samo dla wszystkich. Aby lepiej zrozumieć, dowiedz się, jak korzystać z przepustnicy do pieca na drewno.

Pamiętaj; zawsze skręcaj w prawo, jeśli potrzebujesz regulacji przepływu powietrza.

Ponieważ jest to ostatnia część procesu, nie ma wielu kroków, które musisz znać, gdy masz do czynienia z amortyzatorem. Chociaż przynajmniej masz już pomysł na to, co się stanie, gdy go użyjesz. Nie jest to trudne do nauczenia, więc nawet początkujący może to opanować w ciągu zaledwie tygodni, a nawet dni, jeśli uważnie przeczytasz.

To okładka!

Umiejętność korzystania z przepustnicy do pieca na drewno daje znaczną przewagę, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy korzystasz z pieca na drewno w domu. Chociaż nie jest to twoja filiżanka herbaty, mogę polecić ci inne piece, które mogą ci się spodobać. Działa tak samo; choć może tylko niewielka różnica. Gdybym był tobą, wiedziałbym jak sterować klapą kominkową.

Niezależnie od tego mam nadzieję, że dużo się nauczyłeś na ten temat, o którym dzisiaj rozmawialiśmy. Trzymaj się tych kroków i ważnych słów kluczowych, ponieważ mogą się przydać w przyszłości. Jeśli nie, zawsze możesz wrócić do tego tematu i przeczytać o nim więcej, gdy potrzebujesz pomocy w radzeniu sobie z tymi sprawami. Chcesz przeczytać więcej o artykułach o piecach? Przeczytaj, gdzie kupić pellet na drewno. Dziękuję za przeczytanie!