Jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody? 5 prostych kroków!

Jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody? Wyłącz wyłącznik, który daje mu zasilanie, i usuń metalową osłonę, aby zobaczyć termostat. Następnie ściągnij plastikową osłonę i izolację, jeśli jest w nagrzewnicy.

Następnie przetestuj moc za pomocą bezdotykowego detektora napięcia i zidentyfikuj dwa metalowe elementy końców w otwartym panelu. Większość tych podgrzewaczy wody ma dwa elementy grzejne.

Jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody? 5 prostych kroków!

Mieszkanie w małym domu lub mieszkaniu z urządzeniem może mieć tylko jeden element. Ale szczerze mówiąc, to koszmarna sytuacja, jeśli pozwolisz sobie na dreszcze podczas porannego prysznica. Nigdy nie pozwól, aby lodowaty deszcz z chmur wody z kranu. Użyj podgrzewacza wody, ale upewnij się, że jest cholernie gorący. Moi przyjaciele, jest więcej rzeczy, o których powinniście wiedzieć, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Kroki sprawdzania podgrzewacza ciepłej wody z dostępem do elementów

Poniżej znajdują się kroki, które należy wziąć pod uwagę podczas testowania podgrzewacza ciepłej wody:

Krok 1. Wyłączanie urządzenia

Przetestuj element, ale upewnij się, że urządzenie nie jest aktywne. Metalowe pudełko przymocowane do ściany to wyłącznik elektryczny. Przeszukaj go w pralni, piwnicy i obszernej szafie do przechowywania w domu. Wyszukaj wyłącznik, który oznacza urządzenie. Kontroluje moc w pomieszczeniu, w którym znajduje się grzejnik, i wyłącza go.

Krok 2. Zdejmowanie metalowej osłony widząc termostat

Metalowa płytka znajduje się obok podstawy urządzenia. Użyj więc śrubokręta krzyżakowego, który wykręca śruby, które bezpiecznie przytrzymują metalowe miejsce. Elementy grzejne oraz termostat podgrzewacza wody znajdują się tuż pod płytą. Ustaw więc śruby i metalową osłonę w pobliżu. Umieść śruby w małej misce, jeśli obawiasz się, że śruby przetoczą się pod urządzeniem.

Krok 3. Wyciągnięcie plastikowej osłony i izolacji, jeśli są dostępne

Większość podgrzewaczy ciepłej wody posiada izolację celulozową lub włókno szklane pod metalową pokrywą. Więc wyciągnij go, aby później odłożyć. Większość grzejników ma plastik nad termostatem. Plastikowe osłony są odpowiednie ze względu na tarcie z zakładką powyżej do pociągania i zwalniania. Pociągnij konto, aby zdjąć plastikową osłonę i usunąć ją z termostatu. Pamiętaj jednak, że w podgrzewaczach wody nie ma izolacji i plastikowej osłony bezpieczeństwa. Unikaj tego kroku, jeśli Twoje urządzenie ich nie posiada.

Krok 4. Testowanie mocy za pomocą bezdotykowego wykrywacza napięcia

Sprawdź zasilanie elektryczne i wyłącz grzejnik, zanim w końcu zaczniesz pracować. Sprawdź prąd elektryczny w urządzeniu, dotykając kąt czujnika, ponieważ prowadzi on do przewodów i dalej do termostatu. Aktywne wyjście oznacza, że ​​detektor może wydać sygnał dźwiękowy lub zapalić się. Jeśli nie świeci się poprawnie, oznacza to, że udało Ci się wyłączyć jego zasilanie. Kup bezdotykowy wykrywacz napięcia w dowolnym sklepie z artykułami dla majsterkowiczów lub sklepie ze sprzętem, jeśli go nie masz. Sprzęt mierzy pięć cali długości i wygląda tak samo jak gigantyczny plastikowy długopis. Dodatkowo ma metalowy ząb.

Krok 5. Identyfikacja końców dwóch metalowych elementów

Dwa metalowe elementy w otwartym panelu mają zwykle oba końce. Sprawdź, czy te elementy wystają kilka cali w podgrzewaczu wody. Końce podstaw są widoczne na otwartej planszy. Każda podstawa ma średnicę jednego cala, podczas gdy wkręca się w nią maleńka plastikowa płytka.

Kroki sprawdzania podgrzewacza ciepłej wody za pomocą multimetru

Poniżej znajdują się kroki, które należy wykonać, aby sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody:

Krok 1. Ustawianie multimetru na najniższe ustawienie

Stuknij dwa metalowe bolce multimetru, aby upewnić się, że działają. Skalibruj sprzęt i trzymaj go razem, przesuwając wskazówkę na zero.

Krok 2. Wyjmowanie jednego z przewodów elementu podgrzewacza wody

Każdy z elementów w podgrzewaczu wody ma dwa przewody elektryczne, które biegną do śrub mocujących prawidłowo część. Wybierz odpowiedni element grzejny, który chcesz przetestować. Następnie usuń pierwszy przewód, przeszukując luźny koniec. Rozwiń go w przybliżeniu w metalowym elemencie. Wykonaj to, aby uzyskać przewodność testowanego elementu. Użyj szczypiec, aby usunąć drut owinięty w element podgrzewacza wody.

Krok 3. Trzymanie bolców multimetru do śrub elementu

Umieść korpus multimetru na fundamencie podgrzewacza wody. Umieść końcówkę pierwszego bolca dokładnie przez środek jednej ze śrub elementu podgrzewacza wody. Chwyć drugi bolec, przytrzymaj go i przesuń w kierunku środka podwójnej śruby elementu podgrzewacza wody.

Krok 4. Widząc liczbę omów rezystancji

Cyfrowy panel lub tarcza wskazuje opór. Jeśli mikrometr to zasygnalizuje, element działa prawidłowo, wskazując rezystancję od 10 do 30 omów. Igła, która się nie porusza, oznacza, że ​​podgrzewacz wody nie działa prawidłowo. Element nie działa, jeśli multimetr ma niższy numer.

Krok 5. Testowanie drugiego elementu podgrzewacza wody

Przetestuj pierwszy element, jeśli jest w porządku, spróbuj przetestować drugi element za pomocą multimetru. Określ uszkodzone aspekty i zastąp je. Zadzwoń do producenta podgrzewacza wody i poproś go o wysłanie usługi naprawczej.

Krok 6. Ponowne mocowanie pokrywy i zakrywanie odsłoniętego panelu podgrzewacza wody

Użyj szczypiec, które skutecznie zaciskają drut po wymianie lub testowaniu elementów. Zatrzaśnij pokrywę na miejscu nad termostatem. Dociśnij wokół niego izolację. Następnie ustaw panel we właściwej pozycji. Ponownie wkręć wykręcone wcześniej wkręty. Dokręć śruby w otworach, aż utrzymają metalowy panel na swoim miejscu. Następnie włącz wyłącznik zasilania, przywracając przepływ prądu. Najlepiej też znać listę kontrolną podgrzewacza wody.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak sprawdzić podgrzewacz ciepłej wody za pomocą multimetru i uzyskać dostęp do elementów. Postępuj dokładnie zgodnie z instrukcjami i upewnij się, że postępujesz właściwie. Nigdy nie narażaj się na koszmar drżenia z dreszczami podczas porannego prysznica. Możesz przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak zainstalować gazowy podgrzewacz ciepłej wody i jak wyczyścić podgrzewacz ciepłej wody.