Jak spać na poduszce z pianki memory. Najlepszy przewodnik

Możesz nauczyć się spać na poduszce z pianki memory, w zależności od pozycji do spania. Z tego artykułu dowiesz się, jak prawidłowo korzystać z poduszki z pianki memory, aby jak najlepiej ją wykorzystać i dobrze się wyspać. Pamiętaj, że chociaż poduszki z pianki z pamięcią mają być ergonomiczne, nadal ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo na nich spać.

Warto również zauważyć, że na rynku jest wiele rodzajów poduszek z pianki z pamięcią kształtu. Produkty takie jak Tempurpedic mają różne poduszki, aby dopasować się do potrzeb każdego śpiącego. Zawsze dostosuj się odpowiednio i znajdź idealną poduszkę dla siebie.

Jak używać poduszki z pianki memory w każdej pozycji do spania

Do spania na plecach

Używanie poduszki z pianki memory nie różni się od innych rodzajów poduszek. Należy jednak pamiętać, że poduszki z pianki z pamięcią kształtu dopasowują się do użytkownika i zazwyczaj mają ergonomiczny kształt. Możesz najlepiej wykorzystać poduszkę z pianki memory, używając jej do spania na plecach.

Spanie na plecach jest idealną pozycją, ponieważ utrzymuje neutralny kręgosłup. Z poduszką z pianki memory ułóż ją odpowiednio do snu. Połóż poduszkę płaską stroną do dołu i większą krzywizną skierowaną w stronę końca łóżka.

Spanie na poduszce z pianki z pamięcią kształtu może być mylące dla początkujących użytkowników, więc pamiętaj o tej orientacji, aby jak najlepiej wykorzystać to. Następnie możesz położyć się na poduszce z zatopioną głową. Ponieważ jest to pianka z pamięcią kształtu, po chwili dopasuje się do Ciebie.

Do spania na boku

Kobiety w ciąży i osoby cierpiące na refluks żołądkowy mogą wygodnie spać tylko wtedy, gdy stoją po ich stronie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​w tej pozycji możesz również spać na poduszce z pianki memory. Jeśli przyjrzysz się formie poduszki, ma ona duży strych.

Możesz użyć tego, aby utrzymać głowę w jednej linii z ramionami. Ze względu na kształt nawet dolna część ciała nie odchyla się i nie powoduje problemów z pozycją podczas snu. Spanie na boku nie jest problematyczne, o ile zachowujesz neutralny kręgosłup, aby uniknąć bólu pleców.

Czy możesz spać na poduszce z pianki memory, jeśli śpisz na brzuchu?

W przeciwieństwie do pozycji do spania na plecach i na boku, eksperci w dziedzinie zdrowia odradzają spanie na brzuchu. Dla niektórych może to być wygodne, ale ta pozycja zbytnio odwraca głowę od ciała. Poduszka z pianki memory nie pomoże Ci opanować kręgosłupa, ponieważ jej kształt sprawi, że głowa i szyja będą ustawione pod nienaturalnymi kątami.

Doprowadzi to do dyskomfortu, który może zrujnować jakość snu, a nawet spowodować bóle głowy i szyi. Po pewnym czasie możesz również uzyskać sztywność na szczękach, ramionach i plecach z powodu konturu, jaki mają te poduszki. Podczas gdy poduszka z pianki memory jest ergonomiczna do spania, spanie na brzuchu nie byłoby idealne.

Co wyróżnia piankę memory?

Zapewne wiesz, że NASA opracowała piankę z pamięcią kształtu, aby poprawić bezpieczeństwo poduszek samolotów. Z biegiem czasu pianka z pamięcią jest sprzedawana do użytku medycznego w postaci pianki temperowanej. Ale co sprawia, że ​​jest wyjątkowy w porównaniu z innymi piankami?

Użycie poduszki lub materaca z pianki memory zapewni zauważalną różnicę dla śpiącego. Same poduszki posiadają unikalny kształt, który zapewnia prawidłowe ułożenie ciała podczas leżenia. Co więcej, sama pianka mięknie w zależności od ciepła ciała, dzięki czemu każda poduszka jest dostosowana do użytkownika.

Kontury poduszki z pianki memory zareagują na ciepło i nacisk, co oznacza, że ​​każdy użytkownik będzie miał czas na dostosowanie się. Jednak powstała w ten sposób poduszka dostosowana do Twoich potrzeb zmniejszy stres i odpowiednio Cię wesprze. Możesz również znaleźć różne rodzaje poduszek z pianki z pamięcią kształtu, które są w postaci rozdrobnionej lub stałej, zgodnie z Twoim gustem.

Poduszka z pianki Memory Solid Vs Shredded

Spanie na poduszce z pianki memory będzie idealne tylko wtedy, gdy znajdziesz najlepszą dla siebie poduszkę. Dlatego musisz określić, który typ najbardziej Ci odpowiada. Na przykład, czy chcesz ciężką poduszkę, czy wolisz coś, co wymaga regularnego puchnięcia?

Konserwacja

Solidna poduszka z pianki memory waży więcej i nie wymaga puchu. Z drugiej strony poszarpana poduszka z pianki memory będzie wymagała puchnięcia, aby wyeliminować grudki i utrzymać rozprowadzenie wypełnienia. Z drugiej strony, ten typ można łatwo prać w pralce i na dłuższą metę łatwo utrzymać go w czystości.

Dostosowywanie

Innym powodem, dla którego niektórzy użytkownicy wolą poszarpaną poduszkę z pianki memory, jest możliwość dostosowania jej poddasza. Możesz dodać lub usunąć wypełnienie, aby uzyskać wyższą lub niższą poduszkę. Mimo to poduszki z litej pianki memory pozwalają na pewną regulację, ponieważ niektóre mają wyjmowane wkładki, a niektóre marki oferują różne opcje loftów.

Komfort

Jeśli chodzi o wygodę, można założyć, że rozdrobnione typy można formować. Oznacza to, że możesz spać na nim w dowolnej pozycji niż na poduszkach z litej pianki memory, o czym była mowa wcześniej. Jednak solidne poduszki dobrze zachowują swój kształt i jędrność, co jest idealne do utrzymania poziomu ciała.

Wniosek

Poduszka z pianki memory jest doskonałym dodatkiem do twoich nocy, ponieważ jest ergonomiczna i dopasowana do użytkownika. Niezależnie od pozycji do spania możesz szybko nauczyć się spać na poduszce z pianki memory. Jej krzywe są idealne zarówno dla osób śpiących na plecach, jak i na brzuchu, ponieważ utrzymują sylwetkę w jednej linii.

Jednak osoby śpiące na brzuchu nie będą wygodne dzięki ergonomicznemu kształtowi poduszki. Najlepiej byłoby również wybrać, który rodzaj pianki z pamięcią jest idealny, aby uzyskać najlepszą postawę i spokojny sen.