Jak spać na poduszce na ciało w ciąży

Możesz opanować spanie na poduszce do ciała podczas ciąży, biorąc pod uwagę pozycję i rodzaj poduszki. Ciąża może utrudniać sen nie tylko ze względu na brzuch, ale także dlatego, że trzeba zadbać o prawidłowe krążenie dziecka. Dobra wiadomość jest taka, że ​​poduszki na całe ciało pomogą zadbać o Twój komfort i zdrowie dziecka.

Rosnąca popularność poduszek takich jak Boppy dowodzi, że spanie z poduszkami do ciała jest dla matek korzystne w porównaniu z ich brakiem. Jednak wiedza, jak ich używać, może być przytłaczająca ze względu na różne rodzaje na rynku. Ten artykuł powinien Cię poprowadzić i przygotować do snu z poduszką na ciało.

Co wziąć pod uwagę śpiąc na poduszce na ciało w ciąży

Pozycja

Umiejętność spania na poduszce do spania w ciąży oznacza upewnienie się, że znajdujesz się we właściwej pozycji do spania. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża jest to po twojej stronie. W szczególności chcesz spać na lewym boku, aby nie tylko uniknąć dyskomfortu, ale także zwiększyć ilość krwi i składników odżywczych, które mogą dotrzeć do Twojego dziecka.

Spanie na lewym boku zmniejsza nawet obrzęk i jest idealne do krążenia w porównaniu z innymi pozycjami do spania. Co więcej, oczywiste jest, że inne pozycje będą niemożliwe do spania po pierwszym trymestrze z powodu żołądka. Należy unikać spania na plecach, ponieważ zaburza to krążenie, a także pogarsza bóle pleców i hemoroidy z powodu ciężaru macicy.

Jednak spanie na boku może nadal być niewygodne, dlatego poduszki ciążowe są koniecznością. W ten sposób Twoje ciało jest nadal dobrze podparte i możesz wygodnie pozostać na boku. Jeśli nie czujesz dyskomfortu przez całą noc, możesz również spać spokojnie.

Poduszka ciążowa

Drugą kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, aby wiedzieć, jak spać na poduszce do ciała podczas ciąży, jest sam rodzaj poduszki. Pamiętaj, że istnieją różne rodzaje poduszek na ciało, a każda z nich będzie się różnić sposobem użytkowania w czasie ciąży. Na przykład powszechnym sposobem na zmniejszenie nacisku na plecy jest umieszczenie poduszki między nogami, gdy są zgięte.

Możesz również położyć poduszkę pod brzuchem, aby utrzymać się na boku podczas snu. Eksperci zalecają nawet stosowanie poduszek, aby przewidzieć dyskomfort w nocy, taki jak duszność i zgaga, poprzez podparcie ciała. Zawsze możesz skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć najlepszy sposób na spanie z poduszką na ciało, aby złagodzić te dolegliwości.

Pełnowymiarowe poduszki do ciała

Kobiety w ciąży, które nie poruszają się dużo podczas snu, mogą używać pełnowymiarowej poduszki na ciało jako podparcia podczas snu na boku. Owiniesz go ramionami i przytulisz do siebie, aż znajdziesz wygodną pozycję. Ale ze względu na swój rozmiar nie jest idealny dla osób z małym łóżkiem.

Poduszki do ciała w kształcie litery C

Musisz też mieć w łóżku miejsce na poduszkę w kształcie litery C, a jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie poruszasz się dużo podczas snu. Górna część poduszki będzie podtrzymywać twoją głowę, a dolna część między udami. Spanie w tej poduszce na ciało zapewnia podparcie całego ciała i łagodzi ból pleców.

Poduszki do ciała w kształcie litery U

Podobnie poduszki do ciała w kształcie litery U zapewniają takie samo podparcie całego ciała, jak podczas snu na boku. W razie potrzeby obróć poduszkę, w zależności od tego, po której stronie śpisz. Jednak ten kształt jest lepszy przed 20. tygodniem ciąży, kiedy nadal możesz spać na plecach, ponieważ forma podpiera głowę, szyję i plecy.

Spanie na klinach ciążowych i nadmuchiwanych poduszkach ciążowych

Oprócz dedykowanych poduszek do ciała, możesz również użyć poduszek ciążowych, aby zapewnić wsparcie podczas snu. Na przykład poduszki z klinem ciążowym to poduszki przyjazne w podróży, które nie zajmują dużo miejsca. Zapewnia łatwe podniesienie na docelowym obszarze.

Z drugiej strony nadmuchiwana poduszka ciążowa ma otwór, który pomieści Twój brzuszek. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli jesteś na wcześniejszych etapach ciąży, kiedy potrzebujesz wsparcia podczas snu na brzuchu. Jest również łatwy w podróżowaniu, ponieważ jest nadmuchiwany.

Wreszcie, nie zapomnij o pokryciu i wypełnieniu poduszki na ciało. Możesz czuć się bardziej komfortowo z poszewką poliestrową na poduszkę w porównaniu z bawełną pod względem oddychalności. Lub zamiast miękkiej potrzebujesz twardej poduszki, więc wybierz wypełnienie, które najbardziej Ci odpowiada.

Wniosek

Ciąża może powodować dyskomfort spania, dlatego ważne jest również, aby wiedzieć, jak prawidłowo ustawić się dla zdrowia dziecka. Nauka spania na poduszce do ciała podczas ciąży może być przydatna, ponieważ zapewnia wsparcie i ulgę, a jednocześnie zapewnia optymalne krążenie na boku. Zrozum, że najlepszą pozycją jest spanie na lewym boku, a następnie stosuj odpowiednio różne rodzaje poduszek.

Ogólnie rzecz biorąc, poduszki na ciało łagodzą ból pleców, a także utrzymują Cię na boku podczas snu. Możesz jednak użyć tych poduszek do uniesienia obszarów ciała. Większość z nich zapewnia podparcie całego ciała, ale są też mniejsze poduszki, jeśli brakuje Ci miejsca w łóżku lub potrzebujesz wszechstronności i przenośności.