Jak skonfigurować materac Puffy: Kompletny łatwy przewodnik

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skonfigurować materac Puffy, musisz zrozumieć proces od rozpakowania po umożliwienie rozszerzania się łóżka. Porozmawiamy o każdym kroku, którego będziesz potrzebować, aby Twój materac Puffy był gotowy jak najszybciej. W tym artykule omówimy również najlepszą podstawę, aby Twój materac Puffy był podtrzymywany i trwały.

Czy jesteś również ciekaw, jak Puffy wypada na tle innych marek materacy? Napisaliśmy różne recenzje porównawcze, takie jak na przykład Puffy vs Awara. Po prostu przejrzyj nasze artykuły, aby porównać inne marki z Puffy.

Jak skonfigurować materac Puffy: Kompletny łatwy przewodnik

Jak ustawić puszysty materac w domu

 • Po otrzymaniu materaca Puffy w pudełku, zanieś go do sypialni i na ramę łóżka o odpowiedniej wielkości
 • Wyjmij zwinięty materac Puffy i umieść go na jednym końcu ramy łóżka
 • Zdejmij ostrożnie plastikową osłonę zwiniętego materaca, aby rozwinąć łóżko Puffy
 • Gdy materac jest teraz płaski, możesz ostrożnie usunąć pozostałą plastikową uszczelkę, aby uniknąć przypadkowego przecięcia łóżka
 • Pozwól materacowi Puffy na rozszerzenie i powinien być gotowy do użycia po kilku godzinach
 • Puchnięty materac: jak długo pompować?

  Materac Puffy potrzebuje co najmniej dwóch godzin, aby się rozprężył. Zapewni to powrót do pierwotnego kształtu, zapewniając użytkownikowi obiecane wsparcie i komfort. Możesz również sprawdzić, czy Twój konkretny model Puffy osiągnął swoją rzeczywistą wysokość, gdzie materac Puffy ma 10 cali, Puffy Lux ma 12 cali, a Puffy Royal ma 14 cali.

  Możesz również dowiedzieć się więcej o tym, jak długo materac Puffy rozwija się w naszym osobnym artykule. Niemniej jednak użytkownicy mogą docenić, że Puffy zaprojektowała swoje łóżka tak, aby przed użyciem wystarczyło tylko krótkie napompowanie.

  Jak długo czekać przed snem na puszystym materacu?

  Możesz używać materaca Puffy, gdy tylko skończy się on rozszerzać, czyli co najmniej dwie godziny. Możesz jednak również przeczytać, jak twardy jest materac Puffy, aby dowiedzieć się, czego się spodziewać po jego ogólnym odczuciu. Ponieważ Puffy Original to łóżko piankowe z pamięcią kształtu, rozważ odczekanie 24 godzin przed spaniem na nim.

  Ponieważ zbadaliśmy, ile czasu zajmuje rozszerzanie się pianki z pamięcią kształtu, większość materacy piankowych z pamięcią kształtu będzie bardziej podpierająca i komfortowa, jeśli poczekasz, aż napompuje się przez cały dzień. W ten sposób komórki materiału poluzowały się i powróciły do ​​swojego rzeczywistego kształtu. A ponieważ Twój materac Puffy jest nowy, poczekaj 30 dni, aż Twoje ciało w pełni przyzwyczai się do tego produktu.

  Czy materac Puffy ma zapach?

  Innym powodem, dla którego możesz rozważyć spanie na materacu Puffy po 24 godzinach, jest zakończenie odgazowywania. Podobnie jak w przypadku wszystkich materacy piankowych z pamięcią kształtu w pudełku, w przypadku Puffy dochodzi do odsycania, co oznacza, że ​​po rozwinięciu można wyczuć zapach przypominający farbę. Nie martw się, ponieważ Puffy używa pianek z certyfikatem CertiPUR-US, dzięki czemu są one zdrowe dla użytkownika i środowiska.

  Co więcej, Puffy ma mniejszy zapach w porównaniu do innych łóżek piankowych z pamięcią kształtu dostępnych na rynku. Możesz także otworzyć drzwi i okna w sypialni, aby przyspieszyć odgazowanie. Wypróbuj te trzy najlepsze sposoby na przyspieszenie odgazowania materaca.

  Na czym leży puszysty materac?

  Jedną z najlepszych cech materaca Puffy jest to, że można go używać na większości podkładów i podstaw. Materac Puffy możesz umieścić na sprężynach skrzynkowych, stelażu listwowym, podstawie platformy, a nawet bezpośrednio na podłodze. Tylko upewnij się, że będzie on nadal obsługiwany, ponieważ dożywotnia gwarancja Puffy nie rozpozna żadnych uszkodzeń spowodowanych złą ramą.

  Niektóre dodatkowe kwestie do zapamiętania to sprawdzenie, czy sprężyny skrzynkowe nie są uszkodzone, listwy na ramie nie mogą być od siebie oddalone o więcej niż 4 cale, a podłoga jest płaska i twarda. Ponadto upewnienie się, że Twój materac Puffy jest dobrze podparty, zagwarantuje wygodniejszy sen. I oczywiście Twoje łóżko wytrzyma tylko wtedy, gdy nie stanie na uszkodzonej powierzchni.

  Czy Puffy Lux potrzebuje sprężyny pudełkowej?

  Puffy Lux i Puffy Royal to materace hybrydowe, które nie wymagają sprężyn typu box spring. Wystarczy, że sprawdzisz rozmiar ramy swojego łóżka, a hybrydowe materace Puffy powinny się na nim bezproblemowo zmieścić. W przeciwieństwie do tradycyjnych łóżek sprężynowych, nowoczesne materace hybrydowe, takie jak Puffy Lux, mogą pozostać podparte bez sprężyny skrzynkowej.

  Czy materace Puffy są kompatybilne z regulowaną podstawą?

  Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad kątem ustawienia łóżka, możesz użyć materacy Puffy z regulowaną podstawą. Puffy ma nawet własną regulowaną podstawę, jeśli nie chcesz kupować w innym sklepie. A jeśli chcesz poznać najlepsze regulowane materace, zapoznaj się z naszym osobnym artykułem przeglądowym.

  Czy obracasz puszysty materac?

  Materac Puffy można obracać co kilka miesięcy, ale nie jest to konieczne. Nie musisz też odwracać żadnego materaca Puffy, ponieważ marka zaprojektowała go tak, aby nie można go było odwracać. Nie martw się jednak o trwałość łóżka, o czym świadczy dożywotnia gwarancja Puffy.

  Wniosek

  I to wszystko! Omówiliśmy, jak skonfigurować materac Puffy, co jest tak proste, jak umieszczenie rolki na ramie łóżka i rozwinięcie jej. Następnie zdejmij plastikową osłonę i pozostaw ją na dwie godziny.

  Mamy nadzieję, że był to pomocny przewodnik, ale jeśli nadal masz jakieś pytanie, możesz zadać pytanie poniżej.