Jak zwalczanie szkodników pozbywa się karaluchów: 2 najlepsze metody?

Masz problemy z inwazją płoci? Możesz chcieć wiedzieć, w jaki sposób zwalczanie szkodników pozwala pozbyć się karaluchów.

Kontynuuj czytanie, ponieważ ten artykuł pomoże ci zrozumieć zwalczanie szkodników i sposoby zwalczania szkodników.

Jak zwalczanie szkodników pozbywa się karaluchów: 2 najlepsze metody?

Zwalczanie szkodników

Safeopedia definiuje szkodnika jako stworzenie niebezpieczne dla ludzi, upraw i zwierząt domowych. Niektóre przenoszą choroby, inne niszczą roślinność, a inne mogą zrujnować twoje dobytek.

Dlatego zrozumiałe jest, że istnieje potrzeba kontroli lub zarządzania szkodnikami z tej definicji.

Kontrola szkodników to zarządzanie szkodnikami, które mogą negatywnie wpływać na ludzi, zwierzęta domowe, rośliny lub dobytek. Wiele firm zajmuje się zwalczaniem szkodników i osiąga to poprzez ocenę, wykrywanie, eliminację i zapobieganie.

Karaluchy niosą ze sobą choroby i mogą być niezwykle niebezpieczne dla alergików. Oni również śmierdzą i może to być początkowo niezauważalne, ale wraz ze wzrostem liczby smród również stanie się zauważalny.

Możesz również odwiedzić ten artykuł o tym, dlaczego pluskwy pachną.

Łatwiej jest poradzić sobie wcześnie, gdy istnieje tylko kilka. Ponieważ liczba tych szkodników może się podwoić w ciągu zaledwie kilku miesięcy, natychmiast podejmij działanie.

Pozbywanie się karaluchów

Radzenie sobie z karaluchami może być trudne, więc jest to zrozumiałe, jeśli zdecydujesz się poprosić o pomoc profesjonalistę. Jeśli jesteś ciekawy, jak profesjonaliści radzą sobie z tymi szkodnikami, przejdź do metody #1.

Jest też inna opcja: samemu dokonać eksterminacji. Metoda nr 2 zawiera instrukcje krok po kroku, jeśli chcesz samodzielnie radzić sobie z tymi karaluchami.

Metoda nr 1. Specjaliści od zwalczania szkodników

Krok 1. Specjaliści najpierw oceniają, ile jest karaluchów i co je przyciąga. Następnie planują, jak poradzić sobie z tymi szkodnikami, konsultują się z tobą, a następnie decydują, co robić.

Krok 2. Następnie kontynuowaliby leczenie. Oto kilka sposobów, w jakie profesjonaliści eliminują karaluchy:

1. Przynęta żelowa

To skuteczny sposób na karaluchy. Stosuje się go w niewielkich ilościach w miejscach, przez które mogą przejść karaluchy.

Karaluchy zjadałyby wtedy ten żel, który później może je zabić.

W połączeniu z określonymi insektycydami może również zabić kolejne pokolenia płoci. Karaluchy zjadają swój gatunek i odchody, więc te karaluchy zabite insektycydem mogą zatruć tych, którzy zjadają ich szczątki.

2. Kwas borowy

Jest to najczęstsza substancja chemiczna, która może być skuteczna na karaluchy.

Mogą nakładać go na powierzchnie i miejsca, przez które przechodzą i chowają się karaluchy. Po spożyciu tej substancji chemicznej zabije ich.

Dopóki ta substancja chemiczna pozostaje sucha, może być stosowana jako metoda długoterminowa.

3. Indoksakarb

Indoksakarb to wysoce skuteczny środek owadobójczy do zwalczania płoci.

Dobrze komponuje się z przynętą żelową. Gdy karaluchy wejdą w kontakt lub połkną to, może zabić istniejące karaluchy i następne pokolenia.

4. Hydrametylonon

Jest to inny rodzaj środka chemicznego, który jest skuteczny na płocie. Po zjedzeniu przez karaluchy, ta substancja chemiczna zadziała, zabijając je.

Krok 3. Po pierwszym zabiegu wróciliby, aby go monitorować i zdecydować, czy istnieje potrzeba drugiego zabiegu, czy wszystko jest zrobione.

Metoda nr 2. Zrób to sam

Jest to sposób na samodzielne radzenie sobie z karaluchami lub jeśli nie masz pieniędzy na opłacenie pomocy profesjonalisty. Wymagałoby to użycia tanich, ale skutecznych produktów, które mogą być już dostępne w Twoim domu.

Możesz również określić, jakie karaluchy masz w swoim domu, dzięki temu artykułowi o tym, jak rozpoznać różne gatunki karaluchów.

Krok 1. Dowiedz się, co przyciąga karaluchy do Twojego domu, zanim podejmiesz działania przeciwko niemu. Ma to również pomóc zniechęcić ich do powrotu po ich wyeliminowaniu.

Niektóre rzeczy, które mogą ich przyciągnąć, to źródła pożywienia, schronienie, atrakcyjne miejsca i nieszczelne rury lub krany.

Krok 2. Oto niektóre produkty używane do naturalnego pozbycia się karaluchów:

  • Soda oczyszczona

Jest to praktyczny, tani, nietoksyczny produkt, który może pomóc zabić karaluchy.

Będziesz potrzebować pokrojonej w kostkę cebuli umieszczonej na płytkim naczyniu i posyp sodą oczyszczoną, aby tego użyć. Umieść to na obszarach, w których karaluchy idą lub chowają się.

A potem czekasz; po strawieniu tego przez karaluchy pękał im żołądek. Wreszcie możesz poradzić sobie z następstwami.

  • Kwas borowy

Profesjonaliści również to stosują, co oznacza, że ​​jest to skuteczne przeciwko płociom.

Jest nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt domowych, ale jeśli karaluchy je połkną, natychmiast je zabiją.

Posyp sporą ilością kwasu borowego papier, papierowe talerze lub jednorazowe płaskie przedmioty. Pośrodku dodaj pokarm, który mógłby przyciągnąć karaluchy, a następnie zostaw go w miejscach, w których karaluchy były aktywne.

  • Boraks

Boraks to kolejny skuteczny, ale tani produkt przeciwko płociom.

Połącz jedną część boraksu i drugą część cukru, posyp tym obszarem, gdzie zwykle znajdują się karaluchy. Odwodniłoby je po spożyciu.

  • Paski kleju

Ten produkt jest skutecznym sposobem na mniej uciążliwe zwalczanie karaluchów — nie ma potrzeby samodzielnego znajdowania martwych karaluchów.

Umieść paski kleju w miejscach, w których często przebywają lub przechodzą karaluchy. Możesz również dodać przynętę pokarmową na środku, aby je przyciągnąć, a gdy wejdą w kontakt z paskami kleju, zostaną uwięzione.

Wszystkie te produkty są skutecznymi sposobami na zrobienie tego samemu, ale zachowaj szczególną ostrożność, jeśli przebywają z tobą zwierzęta lub dzieci.

Zobacz ten artykuł o tym, jakich zapachów nie znoszą pluskwy, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci dowiedzieć się, w jaki sposób zwalczanie szkodników eliminuje karaluchy.

Jeśli obecnie masz do czynienia z karaluchami, nie musisz się zbytnio martwić; zajmij się tym w sposób uporządkowany. Najpierw dowiedz się, czy sam sobie z tym poradzisz, czy zatrudnisz profesjonalistów, a następnie postępuj zgodnie z powyższymi metodami.