Jak skalibrować pralkę Whirlpool? 3 proste kroki!

Szukasz sposobu na kalibrację pralki Whirlpool? Jeśli tak, to rzeczywiście ten artykuł jest dla Ciebie. Pomożemy Ci z łatwością skalibrować Twoją pralkę Whirlpool.

Załóżmy, że kupiłeś nową pralkę lub naprawiono pralkę Whirlpool, wymieniając kondensator, silnik lub główną tablicę kontrolną pralki. W obu przypadkach musisz skalibrować swoją pralkę Whirlpool.

Jak skalibrować pralkę Whirlpool? 3 proste kroki!

Śledź tego bloga tak, jak jest napisane, a za chwilę będziesz w stanie wykonać tę pracę. Pralka Whirlpool zapewnia najlepszą pielęgnację usług pralniczych, a przygotowanie jej do zabiegu jest początkiem do wykonania głównego zadania, jakim jest wykonanie prania.

Czy konieczne jest skalibrowanie pralki?

Pranie byłoby trudne, gdybyś nie skalibrował pralki. Na przykład, jeśli nie skalibrujesz pralki, może ona nie zostać napełniona odpowiednią ilością wody dla wsadu lub często może mieć źle wyważone ładunki. Nieskalibrowane pralki wytwarzają hałas i dużo wibracji oraz błędnie oceniają ilość wody potrzebnej do prania, co jest przyczyną strat energii. Tak więc kalibracja zapewnia, że ​​oprócz redukcji wibracji, oszczędzasz energię. Istnieje czujnik obciążenia, który dokładniej waży ubrania po kalibracji. Dzięki temu cykl może lepiej reagować na liczbę sztuk w ładunku, oszczędzając Twój czas.

Co to jest kalibracja?

Tryb kalibracji w pralce to proces, który zapewnia, że ​​pralka odczytuje prawidłową wagę ubrań. Ten tryb jest niezbędny, ponieważ pomaga zapobiegać przeładowaniu pralki i pomaga chronić ubrania przed uszkodzeniem. Chociaż większość myjek ma metodę kalibracji, proces różni się w zależności od maszyny.

Co należy zrobić przed kalibracją

Musisz zadbać o pewne rzeczy, zanim przejdziesz do właściwej procedury kalibracji. Będziesz mógł poznać cały proces kalibracji pralki Whirlpool od podstaw. Kroki są wyjaśnione w najprostszy możliwy sposób. Upewnij się, że Twój koszyk jest pusty i nie jest wypełniony żadnymi ubraniami. Powód tego jest prosty, w trybie kalibracji pralka będzie się obracać przez pewien czas, a procedura będzie przebiegać szybko bez ubrania. Upewnij się, że ubrania nie znajdują się w koszu. Upewnij się, że w koszu nie ma wody i czy pralka nie jest mokra.

Kroki kalibracji pralki Whirlpool

Oto kroki, jak skalibrować pralkę Whirlpool:

Krok 1. Wejdź w tryb testowy

Aby rozpocząć kalibrację, musisz najpierw wejść w tryb testowy. Podłącz pralkę i włącz przycisk. Upewnij się, że pralka jest w trybie gotowości (Standby), co oznacza, że ​​jest podłączona i wszystkie światła są wyłączone. Następnie przekręć gałkę do końca w lewo. Ma to na celu przywrócenie pokrętła do pierwotnego położenia.

Przetestuj go, zmieniając trzy zmiany w prawo, jedno przejście w lewo, a następnie kolejną zmianę w prawo. Gdy obrócisz pokrętło podkładek w ten sposób, aktywowany zostanie tryb testowy. Po przesunięciu tych pokręteł wszystkie kontrolki zaświecą się, wskazując, że tryb testowy został pomyślnie aktywowany. Jeśli nie, musisz powtórzyć właściwą, właściwą rzecz. Po wykonaniu tych kroków zostanie aktywowany tryb testowy. Teraz nadszedł czas, aby ustawić pralkę w trybie kalibracji. Aby wprowadzić pralkę w tryb kalibracji z trybu testowego. Wykonaj następny krok.

Krok 2. Wejdź w tryb kalibracji

Gdy wszystkie kontrolki są włączone, co oznacza, że ​​jest w trybie testowym, nadszedł czas, aby wprowadzić pralkę w tryb kalibracji. Aby to zrobić, przesuń pokrętło w prawo i przesuwaj je w prawo, aż pozostanie tylko kontrolka płukania. Wszystkie inne kontrolki powinny być wyłączone, a tylko kontrolka płukania powinna być włączona. Zapalenie się kontrolki płukania oznacza, że ​​aktywowałeś tryb kalibracji.

Krok 3. Uruchom myjkę

Teraz naciśnij przycisk start, który sprawi, że pralka sama wykona pewne ustawienia. Szafir obracający się w pralce zacznie się obracać i może to zająć trochę czasu. Czas różni się w zależności od pralki. Dowiedz się więcej o pralce do ubrań.

Środki ostrożności

Zawsze postępuj zgodnie z poniższymi środkami ostrożności przed wykonaniem jakichkolwiek operacji na pralce:

  • Upewnij się, że pralka jest odłączona i nie jest podłączona do żadnego gniazdka;
  • Upewnij się, że podkładka jest mocno osadzona; w przeciwnym razie pralka będzie wibrować;
  • Nigdy nie dotykaj pralki mokrymi rękami;
  • Pralkę należy trzymać z dala od dzieci i osób niepełnosprawnych umysłowo; i
  • Nigdy nie umieszczaj pralki Whirlpool na dywanie.

To okładka!

Gdy szafir przestanie się obracać, pomyślnie skalibrowałeś swoją pralkę samodzielnie. Są rzeczy, o których powinieneś pamiętać, pralki są kalibrowane tylko raz i działają idealnie. Nie musisz kalibrować za każdym razem, gdy robisz pranie. Ponadto nie próbuj ponownie kalibrować po pomyślnej kalibracji. Możesz skończyć z błędną konfiguracją całego ustawienia. Dzięki temu, teraz, gdy wiesz, jak kalibrować pralkę Whirlpool, możesz wykonać tę kalibrację w razie potrzeby. Szczęśliwego prania!

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; Dowiedz się, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio i jak odblokować pralkę Whirlpool duet.