Jak nie kupować ubrań ciążowych?

Z tego wpisu na blogu dowiesz się, jak nie kupować ubrań ciążowych.

Dni po prostu chodzenia do centrum handlowego i kupowania kilku sztuk z sekcji położniczej już dawno minęły. Odzież ciążowa to teraz cała branża, a codziennie pojawiają się nowe marki.

Jak nie kupować ubrań ciążowych?

Może być trudno wiedzieć, jak poruszać się po tym świecie bez wydawania dużych pieniędzy na ubrania, które będziesz nosić tylko przez krótki czas. W tym poście na blogu opisaliśmy, jak w ogóle nie kupować ubrań ciążowych!

Sposoby nie kupowania ubrań ciążowych

1. Sklepy z odzieżą ciążową to nie jedyna opcja

Możesz mieć ochotę udać się prosto do sklepu przeznaczonego dla kobiet w ciąży, ale często mogą one być bardzo drogie i można znaleźć świetne oferty gdzie indziej! Zamiast iść do centrum handlowego lub internetowego sklepu położniczego, zamiast tego wypróbuj lokalny sklep z używanymi rzeczami. Ten niesamowity klejnot będzie miał wszystko, czego potrzebujesz w przystępnej cenie, a większość przedmiotów ma mniej niż 20 USD. Nie tylko to, ale większość ubrań nie jest sprzedawana, więc znalezienie nowych zakupów jest prawie jak kupowanie czegoś zupełnie nowego bez wydawania na nie zbyt dużej ilości pieniędzy!

Trzymaj się jednego stylu dla różnych etapów ciąży.

Wiele kobiet popełnia błąd kupując więcej niż jedną sztukę, która po prostu nie sprawdza się podczas ciąży, ponieważ nie planowały, jak nosić każdą sztukę. Spróbuj trzymać się jednego stylu na różnych etapach ciąży, a na dłuższą metę będziesz o wiele szczęśliwsza!

2. Nie przesadzaj z ubraniami ciążowymi, jeśli to tylko kwestia krótkoterminowa

Zachodząc w ciążę, wiele kobiet myśli, że potrzebują każdej dostępnej części, ponieważ „dziecko w pewnym momencie wyjdzie”. Prawda jest taka, że ​​większość dzieci potrzebuje trochę czasu przed przyjściem, więc nie przesadzaj przy zakupie ubrań ciążowych. Możesz wydać ponad 500 USD na sztuki lub kupić więcej niż potrzebujesz, wydając mniej niż 100 USD – w zależności od tego, jak daleko jesteś w ciąży. Wszystko zależy od tego, jak szybko wszystko się toczy od początku do końca.

Co mogę zrobić, jeśli moje dziecko ma pośladki?

Możesz spróbować zajęć z rodzenia, gdzie uczą ćwiczeń, które mogą pomóc w odwróceniu dziecka lub wykonać USG przez specjalistę, który może określić, czy jakakolwiek pozycja lepiej pozwoli na poród.

Pamiętaj, aby nie spędzać zbyt dużo czasu na wyszukiwaniu w Internecie informacji o tym, co może się nie udać z dzieckiem w każdym trymestrze ciąży, ponieważ może to powodować niepotrzebny stres! Zamiast tego polegaj na renomowanych źródłach, takich jak Baby Centre Canada, szukając informacji o tym, jak najlepiej opiekować się swoim nienarodzonym dzieckiem przez wszystkie trzy trymestry.

Jak poprosić o płatny urlop macierzyński?

Jeśli jesteś obecnie w ciąży lub planujesz mieć dziecko, ważne jest, aby porozmawiać o tym z pracodawcą.

W którym momencie musisz zacząć nosić ubrania ciążowe?

Zaleca się, aby kobiety zaczęły nosić ubrania ciążowe, gdy ich zwykłe ubranie zaczyna czuć się niekomfortowo.

Jakie są niektóre z wczesnych oznak ciąży?

Niektóre typowe wczesne objawy to poranne mdłości, tkliwość piersi i zmęczenie.

Jak długo trwa większość ciąż?

Zazwyczaj ciąża donoszona trwa około 40 tygodni lub 280 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki (LMP).

Jaki procent urlopu macierzyńskiego otrzymują kobiety?

Wynagrodzenie macierzyńskie będzie zależeć od tego, jaki rodzaj wynagrodzenia macierzyńskiego otrzymujesz i jak długo kobieta pracowała w swojej obecnej firmie przed powrotem do domu.

gdzie kupić poduszkę ciążową?

Poduszkę ciążową można kupić w lokalnym gabinecie lekarskim, aptece lub sklepie detalicznym.

Jakie są pierwsze oznaki ciąży?

Pierwszym znakiem, że możesz być w ciąży, jest brak miesiączki lub nieregularne miesiączki. Możesz także odczuwać mdłości i zmęczenie przez cały czas, mieć ochotę na pewne pokarmy, a nawet mieć ból piersi.

Czy ćwiczenia w ciąży są bezpieczne?

Tak, ćwiczenia mogą pomóc w złagodzeniu stresu podczas ciąży! Pamiętaj, aby zacząć powoli i porozmawiać z lekarzem przed ustaleniem, czy jest to coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś.

Ćwiczenia pomagają również zapobiegać przybieraniu na wadze, co w niektórych przypadkach prowadzi do powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa. Najlepiej nosić luźne ubrania podczas ćwiczeń do około 12 tygodnia ciąży, ponieważ guzek niemowlęcy zaczyna rosnąć. Następnie możesz zacząć włączać ciężary i inne czynności do swojego planu treningowego.

Jak wygląda normalna ciąża?

Nie ma czegoś takiego jak „idealna” ciąża, ale są pewne typowe objawy, które występują w większości ciąż: zmęczenie, nudności, wymioty (poranne mdłości), zgaga, częste oddawanie moczu i zaparcia.

Kobieta w ciąży może odczuwać wahania nastroju lub niepokój, oprócz ciągłego odczuwania zmęczenia z powodu zmian hormonalnych w jej ciele. Niektóre kobiety zauważają również ciemnienie sutków po zajściu w ciążę.

Innym objawem, który wiele kobiet ma na początku, jest tkliwość piersi, co może utrudniać im noszenie biustonoszy z fiszbinami aż do porodu.

Jak długo trwa urlop macierzyński dla kobiet?

Kobieta zazwyczaj będzie mogła wziąć wolne na narodziny dziecka i wszelkie komplikacje medyczne, które mogą wyniknąć z porodu.

Jakie są oznaki poronienia?

Niektóre typowe wczesne objawy to krwawienie z pochwy i skurcze podbrzusza. Jednak niektóre kobiety mogą w ogóle nie odczuwać żadnych objawów, podczas gdy inne mogą je zauważać przez kilka tygodni, zanim całkowicie poronią.

Która poduszka ciążowa jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych poduszek poporodowych.

Jak długo kobieta musi pozostać w domu po zajściu w ciążę?

Kobieta musi wziąć czas wolny od pracy w czasie ciąży i około 30 dni po porodzie, zanim będzie gotowa do powrotu do domu.

A jeśli mam wczesne poronienie?

Musisz natychmiast udać się do lekarza, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy lub problemy związane z ciążą, w tym plamienie lub skurcze, aby uniknąć komplikacji związanych z przyszłymi ciążami.

Co się stanie, jeśli nie będę mogła pracować w ciąży?

Jeśli nie jesteś w stanie wykonywać swojej pracy z powodu choroby lub ryzyka związanego z ciążą przed porodem, może to kwalifikować się jako automatyczny dzień choroby. Jednak po urodzeniu dziecka nie ma gwarancji, że możesz wrócić do pracy bez obawy o dyskryminację lub działania odwetowe ze strony pracodawców, nawet jeśli obowiązuje ustawa o dyskryminacji w ciąży.

Przed powrotem do pracy po wzięciu urlopu z powodu porodu należy skonsultować się z prawnikiem ds. zatrudnienia.

Istnieje wiele kroków, które możesz podjąć, aby ułatwić sobie ten proces, na przykład:

-Jeśli to możliwe, poinformuj swojego pracodawcę o ciąży tak szybko, jak to możliwe i poproś o urlop – zapytaj lekarza lub położną, jakie zadania mogą być ograniczone w czasie ciąży i jak długo może to potrwać, abyś wiedziała, kiedy będzie to najlepsze czas powiadomić swojego przełożonego.

-Stwórz plan działania z jasnymi terminami, w tym wszelką niezbędną dokumentację medyczną, taką jak wizyty w ramach opieki prenatalnej, USG itp. -Zaplanuj kluczowe spotkania przed urlopem macierzyńskim na wypadek nieoczekiwanej zmiany okoliczności.

Kiedy kobiety ponownie mają miesiączki po zajściu w ciążę?

Niektóre kobiety mogą doświadczać nieregularnych miesiączek, podczas gdy inne mogą nie być w stanie ponownie zajść w ciążę przed upływem 12 lat od daty porodu.