Jak serwisować maszynę do szycia Pfaff: 2 opcje

Jeśli nie wiesz, jak serwisować maszynę do szycia Pfaff, wypróbuj dwa rozwiązania. W tym artykule omówimy autoryzowane usługi naprawcze i sposoby rozwiązywania problemów z maszyną do szycia Pfaff. Zobaczysz nawet, jak rozebrać maszynę.

Ponadto wypróbuj nasz samouczek dotyczący konfiguracji maszyny do szycia. Znając prawidłowe użytkowanie urządzenia, masz mniejsze prawdopodobieństwo napotkania problemów, które będą wymagały jego serwisowania.

Jak serwisować maszynę do szycia Pfaff: 2 opcje

Jak serwisujesz maszynę do szycia Pfaff?

Znajdź autoryzowany serwis naprawczy szycia

Aby zapewnić najlepszą i niezawodną obsługę swojej maszyny do szycia Pfaff, znajdź autoryzowane centrum serwisowe tej marki. Na przykład firma Northern Threads z siedzibą w Fairbanks na Alasce działa w branży od 2000 roku. To centrum serwisowe posiada certyfikat na maszyny do szycia Pfaff, a dzięki temu możesz mieć nawet 30-dniową gwarancję.

Firma Northern Threads oferuje różne usługi, w tym coroczny szybki serwis, podstawowe czyszczenie i olejowanie, drobne i większe regulacje, naprawy, a nawet wymiany z marży na części w wysokości 50 USD. Możesz zadzwonić do centrum serwisowego, aby umówić się na wizytę, chyba że jest to szybka usługa.

Samodzielnie rozwiąż problemy z maszyną do szycia Pfaff

Maszyna do szycia nie włącza się

Jeśli nie możesz znaleźć autoryzowanego centrum serwisowego, do którego możesz przywieźć swoją maszynę do szycia Pfaff, zamiast tego rozważ rozwiązanie problemu w domu. Problem można łatwo naprawić, o ile jest niewielki. Na przykład maszyna do szycia Pfaff, która się nie włącza, może wymagać czegoś tak prostego, jak sprawdzenie, czy jest prawidłowo podłączona lub czy są części, które wymagają dokręcenia.

Maszyna do szycia nie szyje

Mogą istnieć załączniki, które należy ponownie podłączyć, zamarznięte miejsca wymagające smarowania lub części, które utknęły z powodu gruzu i gromadzenia się kłaczków. Twoja maszyna do szycia Pfaff może również nie szyć, ponieważ model nie został prawidłowo nawleczony lub dźwignia szpulki nie jest ustawiona w pozycji szycia. To normalne, że zapomina się o prostych praktykach, ale mają one również tendencję do powodowania problemów z maszyną do szycia, które denerwują każdego.

Możesz przeczytać ten przewodnik, jak odmrozić maszynę do szycia i zdać sobie sprawę, że prawidłowa konserwacja maszyny może obniżyć koszty naprawy. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie problemy są prostymi poprawkami. Dlatego unikaj uszkadzania maszyny do szycia Pfaff w wyniku eksperymentowania i zamiast tego zainwestuj w wykwalifikowane centrum napraw.

Ile kosztuje serwisowanie maszyny do szycia Pfaff?

Kwota, którą wydasz na serwis maszyny do szycia Pfaff, będzie zależeć od problemu i innych wydatków wymaganych przez centrum serwisowe. Na przykład możesz potrzebować zapłacić co najmniej 50 USD za przegląd maszyny lub 110 USD za niezbędne usługi, takie jak drobne regulacje, smarowanie i czyszczenie. Niektórzy serwisanci mogą również pobierać 50 USD za godzinę, w zależności od modelu Pfaff, który masz za robociznę.

Jak rozebrać maszynę do szycia Pfaff?

Przede wszystkim proszę zidentyfikować konkretną maszynę do szycia Pfaff, którą posiadasz. Byłoby najlepiej, gdybyś również przestudiował instrukcję, aby lepiej zrozumieć swoją maszynę. Jeśli nie masz pewności, że możesz wszystko złożyć z powrotem, najlepiej powstrzymać się od rozbierania maszyny do szycia Pfaff.

 • Ostrożnie zdejmij górną pokrywę maszyny do szycia
 • Odkręć śruby przedniej osłony znajdujące się w górnej części igły
 • Wykręć śruby z dolnej środkowej pokrywy
 • Pchnij tylną pokrywę do siebie, aby zdjąć koło zamachowe
 • Po wyjęciu górnej i tylnej okładki przejdź do dolnej okładki
 • Odkręć pozostałe śruby, aby dokończyć demontaż maszyny do szycia Pfaff
 • Jak olejujesz maszynę do szycia Pfaff?

 • Upewnij się, że Twoja maszyna do szycia Pfaff jest odłączona
 • Sprawdź instrukcję konkretnego modelu Pfaff, aby dowiedzieć się, które miejsca olejować, ile oleju użyć i jakiego konkretnego oleju użyć
 • Upuść smar w miejscach, które go wymagają lub przeczytaj ten artykuł o tym, jak oliwić maszynę do szycia, aby uzyskać więcej nakazów i zakazów
 • Zrób kilka ściegów, aby przerobić olej
 • Przetestuj maszynę do szycia na ścierkach co 15 minut, aby upewnić się, że nie ma pozostałości, które mogłyby poplamić pracę
 • Wytrzyj maszynę do szycia czystą szmatką i wyczyść obszar, aby uniknąć kapania oleju na tkaninie
 • Dlaczego koło ręczne na mojej maszynie do szycia Pfaff się nie obraca?

  Pokrętło w Twojej maszynie do szycia Pfaff może się zablokować, jeśli maszyna nie jest regularnie smarowana lub czyszczona. Możesz również sprawdzić, czy nie ma nici na haczyku i bębenku, ponieważ ich usunięcie rozwiąże zakleszczone koło zamachowe w maszynie do szycia Pfaff.

  Czy stare maszyny do szycia Pfaff są cokolwiek warte?

  Istnieje rynek na stare maszyny do szycia, ponieważ ludzie mają tendencję do kolekcjonowania zabytkowych i zabytkowych modeli Pfaff. Ponadto są cenne ze względu na reputację marki w zakresie jakości swoich maszyn do szycia. W pełni odrestaurowane stare maszyny do szycia Pfaff mogą kosztować od 250 do 660 USD.

  Wniosek

  Czy ten artykuł był pomocny? Omówiliśmy, jak serwisować maszynę do szycia Pfaff i wystarczy znaleźć certyfikowane centrum napraw. Możesz także rozwiązać problemy z maszyną, ponieważ niektóre problemy można łatwo rozwiązać za pomocą czyszczenia, smarowania lub drobnych regulacji.

  Mamy nadzieję, że była to przydatna lektura; możesz zostawić nam pytanie poniżej.