Jak dodać mechanizm obrotowy do fotela Rocker?

Czy podoba Ci się, jak bujak porusza się w przód iw tył? Mechanizm obrotowy to jedna z najważniejszych części krzesła.

Pozwala na łatwe poruszanie się we wszystkich kierunkach, co może być bardzo pomocne, gdy siedzi na nim wiele osób. Ten poradnik pokaże Ci, jak dodać mechanizm obrotowy do Twojego bujaka, abyś Ty również mógł cieszyć się tą nową funkcją!

Jak zainstalować obrotową podstawę wahacza?

Krok 1. Pierwszym krokiem w instalacji krętlika jest zmierzenie odległości od tyłu bujaka, który ma być zainstalowany. Dobra praktyczna zasada określająca odległość wynoszącą około 24 cali, ale może się to różnić w zależności od szerokości lub wąskiego krzesła i rodzaju ruchu, którego szukasz podczas siedzenia.

Przed umieszczeniem czegokolwiek innego wywierć w podłodze otwór w miejscu, w którym zostanie wyśrodkowany ten pomiar!

Krok 2. Kolejne kroki obejmują przymocowanie dwóch wsporników po obu stronach otworu, tak aby stykały się ze sobą jak zawias.

Będziesz chciał, aby były oddalone od siebie o około 12 cali w najdalszym punkcie, z jednym wspornikiem nieco wyższym niż drugi, jeśli to możliwe (około cala), aby było między nimi wystarczająco dużo miejsca, aby krzesło mogło się obrócić.

Kroki dodawania mechanizmu obrotowego do fotela bujanego

Krok 1. Zmierz, jak daleko chcesz, aby krzesło się przesunęło, aby stopy dotykały podłoża.

Krok 2. Kup mechanizm obrotowy, który będzie przymocowany za pomocą dwóch śrub i nakrętek na każdym końcu ramy podstawy fotela. Możesz znaleźć te części w każdym sklepie dla majsterkowiczów, w tym w Home Depot lub Lowe’s.

Krok 3. Odkręć jedną stronę każdej śruby, która trzyma obecny sprzęt na krześle. Jeśli istnieje wiele zestawów otworów na śruby, pamiętaj, aby nie odkręcać wszystkich sześciu (lub dowolnej liczby), ponieważ może to spowodować zbyt duże napięcie elementów, gdy są one połączone z powrotem za pomocą tylko jednego zestawu śrub.

Krok 4. Usuń oba metalowe ramiona z miejsca, w którym były przed ich odkręceniem.

Krok 5. Przymocuj mechanizm obrotowy po jednej stronie miejsca, w którym wcześniej usunięto metalowe ramię. Zauważysz, że ma dwa otwory na śruby na obu końcach i będą one ustawione w jednej linii po prawidłowym zamocowaniu; ta część jest tym, co mocno chwyta ramę krzesła, zabezpieczając ją na miejscu, aby nie było żadnych szczelin ani ruchu.

Krok 6. Przymocuj drugi zestaw śrub przez oba zestawy wstępnie wywierconych otworów na śruby w ramie podstawy, aby w razie potrzeby zapewnić dodatkowe zabezpieczenie za pomocą nowych nakrętek (w razie potrzeby).

Nie dokręcaj zbyt mocno, ponieważ może to spowodować oderwanie małych plastikowych kawałków znajdujących się wewnątrz tych śrub, co może prowadzić do nierównego połączenia między częściami – zachowaj ostrożność!

Jak naprawić obrotowy wahacz?

Obrotowy rocker to pojedynczy rozkładany fotel, który kołysze się w dowolnym kierunku. Częstym problemem związanym z tymi krzesłami jest sposób ich naprawy, gdy się zepsują lub przestaną działać poprawnie. Być może będziesz musiał zidentyfikować przyczynę zepsutego krzesła przed jego naprawą. Niektóre typowe przyczyny to:

#1. Zużyte tuleje i/lub łożyska, które można wymienić w sklepie internetowym

#2. Zerwane spawy na ramie krzesła, które wymagają profesjonalnej naprawy w sklepie meblowym lub centrum majsterkowania

Jakie są środki ostrożności?

Bezpieczeństwo powinno być zawsze priorytetem numer jeden! Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas samodzielnego tworzenia tego projektu; zalecamy wykonanie następujących kroków:

  • Zawsze noś rękawice ochronne, takie jak rękawice spawalnicze lub robocze
  • Załóż okulary ochronne, aby chronić oczy przed cząsteczkami brudu i kurzu
  • Upewnij się, że krzesło jest na płaskiej powierzchni, zanim zaczniesz z nim pracować (np. beton), ponieważ nierówny teren może spowodować przewrócenie się podczas podpierania bujanego fotela, aby go naprawić.

Jak zapobiec zatonięciu krzesła obrotowego?

Jeśli Twoje krzesło obrotowe tonie lub nie możesz temu zapobiec, nie martw się! To łatwa naprawa. Wystarczy dodać kilka podkładek między śrubami a punktami mocowania na spodzie podstawy fotela bujanego; to utrzyma ją na miejscu, dzięki czemu bez względu na to, ile ciężaru znajduje się na poduszce siedziska (lub ile osób w niej siedzi), już nigdy nie będziesz miał problemów z zatonięciem

Najlepszym sposobem na wybór rozmiaru śruby potrzebnej do projektu jest zmierzenie obu otworów i porównanie ich – ten, który ma większe wymiary, powinien posłużyć jako wskazówka przy określaniu, jak duży otwór należy wywiercić po każdej stronie (tj. mniejszy z dwóch powinien być zawsze używany jako przewodnik).

Jak zapobiec obracaniu się krzesła?

Jeśli krzesło się kręci, może być konieczne usunięcie części ciężaru z jednej strony. Można to zrobić, odkręcając śruby i wyciągając nogę krzesła, aż znajdzie się na poziomie pozostałych trzech nóg. Należy również upewnić się, że wszystkie cztery kołki są dobrze zamocowane w odpowiednich otworach przed ponownym zamocowaniem jakiegokolwiek sprzętu

Teraz spróbuj ponownie obrócić fotel rozkładany — jeśli nadal nie pozostanie na swoim miejscu, ponowna zmiana pozycji może załatwić sprawę!