Jak rozmrozić minilodówkę bez robienia bałaganu? 5 skutecznych wskazówek!

Martwisz się, że możesz podwoić swoją pracę, gdy zaczniesz rozmrażać lodówkę i jesteś tutaj, aby dowiedzieć się, jak rozmrażać minilodówkę bez robienia bałaganu? Mamy dla Ciebie około pięciu wskazówek. A zasoby, które wykorzystamy, prawdopodobnie będą dostępne w twoim własnym domu. Niezbędne jest natychmiastowe rozmrożenie lodówki, ponieważ zamarznięta woda i cząsteczki lodu mogą znacząco wpłynąć na urządzenie.

Na przykład pozostawienie otwartych drzwi zbyt długo może spowodować zamarznięcie wentylatora i sprężarki. A jeśli nie możesz ich rozmrozić, spowoduje to poważne uszkodzenie wewnętrznych elementów lodówki.

Jak rozmrozić minilodówkę bez robienia bałaganu? 5 skutecznych wskazówek!

Może również przegrzać silnik. W niektórych przypadkach przecieki w tacach z lodem mogą również powodować zamarzanie wody na niektórych powierzchniach, co zajmuje miejsce. I mogą sprawić, że żywność i pojemniki nie będą leżeć płasko na powierzchni. Zatkane przewody odpływowe z powodu zamrożonych cząstek powodują również nieodpływającą wodę i nieprzyjemny zapach.

Oto kilka powodów, dla których warto rozmrozić lodówkę. A teraz, zakładając, że już je znasz, przejdźmy do rzeczy. Kontynuuj czytanie!

Wskazówki, jak rozmrozić minilodówkę bez robienia bałaganu

Podczas rozmrażania lodówki zwykle zostawiasz otwarte drzwi, aby ciepłe powietrze rozpuściło cząsteczki lodu. Więc kiedy się topi, zamieni się w wodę. I nie chcielibyśmy, żeby rozlało się i rozlało po podłodze lub na półkach. To jest nasz cel. Zanim zastosujesz się do tych wskazówek, pamiętaj, że powinieneś wyłączyć dopływ wody i odłączyć lodówkę, aby uniknąć porażenia prądem i ciągłego przepływu wody. Teraz zebraliśmy kilka cennych wskazówek dotyczących rozmrażania minilodówki bez robienia bałaganu. A oto one:

Wskazówka nr 1. Użyj ręczników i dywanu

Przed rozmrożeniem lodówki należy wyjąć wszystkie towary i w razie potrzeby przechowywać je w chłodnym miejscu. Możesz także odczepić półki i pojemniki na świeże warzywa lub wykorzystać je do łapania wody. Jednak przydadzą się do pracy, ponieważ musisz je wszystkie osuszyć. Po wyczyszczeniu lodówki możesz umieścić pod nią gruby dywan i użyć przednich nóżek, aby utrzymać szmatkę na miejscu.

Możesz także ułożyć kilka ręczników na płaskich powierzchniach i rogach lodówki i zamrażarki. Umieść go tam, gdzie myślisz, że woda najprawdopodobniej popłynie. Potem zostawisz otwarte drzwi na kilka godzin. I poczekaj, aż się rozmrozi. Następnie wymień ręczniki, jeśli nagromadziły się za dużo płynu i zapobiegnij nieprzyjemnemu zapachowi zanieczyszczeń z wody.

Wskazówka 2. Dołącz plastikową torbę

Standardowe lodówki zazwyczaj mają swoje zamrażarki na górze wraz z komorami na lód. A w tej części zwykle potrzebujesz rozmrażania. Możesz więc przymocować plastikową torbę tuż pod zamrażarką. Najlepiej, jeśli zostawisz jedną półkę w tym miejscu, aby coś trzymało torbę. Następnie dostajesz dużą rolkę bibuły, ponieważ zrobimy tutaj mały hack. Będziesz potrzebował około metra długości rolki bibułki.

Następnie zwijamy go, tworząc długą kruchą linę. Umieść jeden koniec liny bibułkowej na powierzchni, gdzie najprawdopodobniej zbierze się woda. Następnie przyklej go na miejscu. Drugi koniec powinien wpaść do plastikowej torby. Po kilku minutach powierzchnia będzie sucha, a woda popłynie wzdłuż Twojej liny. To jest nauka!

Wskazówka nr 3. Zabierz go na zewnątrz

Odłącz lodówkę i przenieś ją na zewnątrz; Twój ogród lub balkon jest do zaakceptowania. Ta wskazówka sprawi, że lodówka rozmrozi się naturalnie i za pomocą ciepłego powietrza z zewnątrz. Nie musisz się martwić, że woda leje się na podłogę. Ale upewnij się, że na misce odpływowej nie będzie nadmiaru wody przed włożeniem jej z powrotem do środka.

Wskazówka nr 4. Dodaj więcej ciepła

Możesz użyć tej metody, aby pomóc naturalnemu powietrzu szybciej stopić cząsteczki lodu. Wlej gorącą wodę do miski i delikatnie umieść ją w lodówce. Możesz umieścić dwie miski, jedną do dolnej komory, a drugą do zamrażarki. Ciepło z wody będzie krążyć po wewnętrznej stronie lodówki. Pozwoli to więc cząsteczkom lodu stopić się w krótkim czasie.

I możesz używać swojej lodówki przez godzinę lub dwie. I możesz kontrolować przepływ wody dzięki przyspieszeniu procesu, więc sprawdzaj to od czasu do czasu.

Możesz również użyć suszarki, aby szybko roztopić szron. Musisz jednak uważać, aby woda nie dosięgła przewodu dmuchawy. Może powodować porażenie prądem i nieszczęśliwe wypadki. A ciepło może być zbyt duże dla twojej lodówki.

Wskazówka nr 5. Usuń szron ręcznie

Ta wskazówka może również pomóc przyspieszyć proces rozmrażania i zminimalizować ilość roztopionej wody. Za pomocą szpatułki lub plastikowej skrobaczki usuń szron nagromadzony na bokach zamrażarki. Następnie możesz je zebrać i umieścić w plastikowej torbie. Unikaj używania ostrych przedmiotów, takich jak szpikulce do lodu i lód. Kliknij tutaj, aby poznać powód rozmrażania lodówki z zamrażarką.

Wniosek

A oto jak rozmrozić minilodówkę bez robienia bałaganu. Cóż, łatwo jest zminimalizować zaburzenie, jeśli je obserwujesz, ale cały proces zajmie godziny. Te wskazówki mogą Ci pomóc, abyś mógł robić inne rzeczy, jednocześnie pozwalając lodówce samoczynnie się rozmrażać.

Mamy nadzieję, że skorzystałeś z tych wskazówek i wykorzystasz je później. Aby uzyskać więcej ekscytujących artykułów, przejrzyj ten jeden temat zatytułowany „dlaczego nazywa się to łóżko w szafie!” Mam nadzieję, że spodoba ci się czytanie!