Jak zamienić wentylator w klimatyzator? 4 proste kroki!

Czy chcesz wiedzieć, jak zamienić wentylator w klimatyzator, aby zwalczyć upał latem? W czterech prostych krokach możesz! A tych nauczysz się czytając dalej.

Rzeczywiście, lato jest dobre, z wyjątkiem tego, że upał może być nie do zniesienia. Przez większość czasu lato przynosi ogromnej części świata kilka tygodni duszącej wilgoci i upałów, a cały sezon może tak pozostać.

Jak zamienić wentylator w klimatyzator? 4 proste kroki!

Możesz pokochać ten sezon, ale klimatyzacja jest w tym czasie ważna. Ale co, jeśli go nie masz?

W takim przypadku możesz stworzyć swój własny klimatyzator. Rozwiązania, które przedstawimy poniżej, nie będą tak dużo kosztować, więc nie zaszkodzi je wypróbować.

Może to nie zapewniać takiego samego efektu chłodzenia, jak prawdziwy klimatyzator, ale jest całkiem funkcjonalny i wydajny.

Kroki przekształcenia wentylatora w klimatyzator

Ten system będzie działał dzięki trzem głównym częściom: wentylator podstawowy, woda lodowa i wężownica miedziana. Najpierw cewka zassie wodę z lodem, aby stała się zimna. Po drugie, ta cewka jest przymocowana zawiasowo do podstawowego wentylatora, który będzie wydmuchiwał zamarzające powietrze z powodu lodowatej wody umieszczonej wewnątrz cewki.

Możesz nawet stworzyć system chłodzenia bez bałaganu, o ile robisz to poprawnie. Konserwując klimatyzator DIY, musisz wymienić jego lód, gdy zacznie się topić.

Jak więc zamienić wentylator w klimatyzator? Teraz przejdźmy do kroków, które musisz wykonać, aby przekształcić wentylator w klimatyzator.

Krok 1. Przygotuj potrzebne rzeczy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zebrać wszystkie potrzebne rzeczy.

Obejmuje to wentylator skrzynkowy, dwie miedziane cewki, klucz, opaski do łykania, kompresor, lód, rurki z tworzywa sztucznego, strzyżenia i wiadro.

Krok 2. Rozwiń cewki

Zacznij od ułożenia wentylatora skrzynkowego i powolnego rozwinięcia miedzianych cewek. Pierwsza musi być na górze, a druga na dole.

Krok 3. Podłączanie cewek

Połącz te miedziane cewki za pomocą kompresora. Następnie powąchaj nadmiar krawatów.

Krok 4. Mocowanie plastikowej rurki

W tym kroku musisz przymocować rurkę do końca każdej miedzianej cewki.

Krok 5. Ukończenie projektu

Do wiadra należy włożyć trochę lodu, a następnie włożyć końcówkę plastikowej rurki do wody z lodem. Spowoduje to przepływ zimnego powietrza. I jesteś skończony.

Inne klimatyzatory dla majsterkowiczów, aby zachować chłód

Oprócz powyższego rozwiązania istnieją inne sposoby na zachowanie chłodu latem. Poniżej znajduje się kilka innych klimatyzatorów DIY, które możesz wypróbować.:

Alternatywnie nr 1. Używanie plastikowej butelki po napojach

Ta alternatywa wykorzystuje maleńkie butelki po napojach, które przymocujesz z tyłu wentylatora opaską kablową.

Te butelki są usiane otworami. Następnie włożysz do nich lód. Powietrze będzie przez nie przeciągane, dzięki czemu z powodu lodu stanie się chłodniejsze.

To rozwiązanie jest dość przystępne. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na zamrożenie niektórych butelek wypełnionych wodą, możesz zamiast tego użyć bloków lodu.

Umieść je w pojemniku z siatką. Czy w takim razie możesz przymocować go do wentylatora za pomocą opasek zaciskowych?

Alternatywnie nr 2. Korzystanie ze skrzyni lodowej

Inną alternatywą jest zastosowanie lodówki wykonanej ze styropianu i 2 kątowych połączeń rurowych.

Jest to wystarczająco duże, aby trzymać bloki lodu. Więc twój pokój będzie schłodzony w gorącym sezonie.

Pamiętaj, że wiadro musi być pod ręką, aby ułatwić jego opróżnianie.

Alternatywnie nr 3. Korzystanie z kartonu po mleku

Jeśli jesteś tutaj, aby szukać kompaktowego i małego rozwiązania, które pozwoli Ci zachować spokój, ta alternatywa jest dla Ciebie idealna.

Potrzebujesz do tego lutownicy i pistoletu do klejenia.

Wentylator wciąga powietrze, a następnie przepycha je przez kostki lodu w kartonie po mleku i jego otworze. To dobry pomysł, ponieważ kartony po mleku są specjalnie zaprojektowane tak, aby produkt w środku był chłodny, jeśli to możliwe.

Możesz również skorzystać z tego rozwiązania, jeśli Twój samochód ma drobne poprawki. Ponieważ jest kompaktowy, wygodnie jest zachować chłód w samochodzie, nawet jeśli jego AC jest zepsuty.

Alternatywnie nr 4. Korzystanie z fajnego pudełka

Ta alternatywa zapewni orurowanie wylotowe. Z wieczka pudełka wytniesz dwa kółka.

Jeden z nich będzie przeznaczony na rurę wylotową, a drugi powinien być wystarczająco duży, aby zmieścił się w nim wentylator.

Zwykle używasz lodówki do przechowywania napojów i jedzenia. Ale w tym przypadku umieszczasz w nim bloki lodu.

Po włączeniu wentylatora powietrze zostanie wciągnięte w kierunku lodu. Dzięki temu w pomieszczeniu będzie krążyć chłodniejsze powietrze.

To okładka!

Otrzymasz instrukcje, jak przekształcić wentylator w klimatyzator i inne alternatywy, jak to zrobić.

Dzięki temu możesz walczyć z upałem latem.