Jak rozebrać maszynę do szycia Janome: 2 kroki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak rozebrać maszynę do szycia Janome, rozważ dwa kroki. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu zaczniesz od śrub, a następnie pokryw. Omówimy również samodzielne serwisowanie modelu Janome i sposoby rozwiązywania problemów w celu szybkiej naprawy.

Czy wiesz już, jak naoliwić maszynę do szycia Janome do konserwacji? Przyda się również przeczytanie tego samouczka, aby Twój Janome działał płynnie.

Jak rozebrać maszynę do szycia Janome: 2 kroki

Jak rozebrać maszynę do szycia Janome w domu

Krok 1. Zacznij od śrub

 • Przeczytaj instrukcję Janome konkretnej posiadanej jednostki i przestudiuj jej anatomię, aby wiedzieć, które obszary można usunąć
 • Sprawdź, czy urządzenie jest wyłączone
 • Wyjmij wszystkie pokrętła, a następnie śruby z płyty czołowej i osłony paska
 • Znajdź śruby z przodu urządzenia i odpowiednio je poluzuj lub wyjmij
 • Odkręć śrubę w górnej części maszyny do szycia
 • Wykręć śruby nad igłą i pod płytką ściegową

Krok 2. Zdejmij osłony

 • Zdejmij przednią pokrywę, poluzowując i odkręcając śruby z tyłu i z boku maszyny do szycia
 • Jeśli miejsca na śruby są zbyt trudne do dosięgnięcia, użyj odpowiedniego narzędzia, takiego jak śrubokręt krzyżakowy
 • Usuń kołki szpulki i śruby w różnych miejscach maszyny do szycia, aby zdjąć tylne osłony
 • Odkręć zatrzaski, jeśli to konieczne

Jak serwisować maszynę do szycia Janome?

Po zdjęciu osłon na maszynie do szycia Janome możesz znacznie lepiej ją obejrzeć i wykonać niezbędne czyszczenie i olejowanie jej części. Najpierw jednak pamiętaj, gdzie zdjąłeś niektóre funkcje i pogrupuj te, które pochodzą z podobnego obszaru. Należy również zachować ostrożność podczas obsługi zdemontowanej maszyny do szycia, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia lub demontażu delikatnych części.

 • Zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego modelu Janome, aby zapoznać się z zalecanymi praktykami konserwacji
 • Zdejmij części i osłony urządzenia, aby uzyskać dostęp do jego wnętrza i usunąć nagromadzone zanieczyszczenia
 • Użyj miękkiej szmatki i szczotki, aby delikatnie usunąć brud i kłaczki
 • Sprawdź obszar szpulki i również ją wyczyść
 • Sprawdź, czy Twoje urządzenie wymaga smarowania w celu konserwacji i zapoznaj się z instrukcją, aby dowiedzieć się, które części wymagają smarowania
 • Naoliw części, które tego potrzebują, takie jak te, które doświadczają tarcia, ale nie używaj zbyt dużo oleju i stosuj tylko właściwy produkt
 • Sprawdź swoją maszynę do szycia pod kątem uszkodzeń lub części, które mogą wymagać ponownego dokręcenia lub wymiany

Przeczytaj ten samouczek na temat serwisowania maszyny do szycia, aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących konserwacji i napraw, które możesz wykonać w domu.

Jak często należy serwisować maszynę do szycia Janome?

Maszynę do szycia Janome możesz serwisować w domu, czyszcząc ją po każdym projekcie i wymieniając igłę co 8 godzin ciągłej pracy. Chcesz go również smarować co roku, aby zapobiec zużyciu ruchomych części. Dodatkowo zapoznaj się z instrukcjami konserwacji zawartymi w instrukcji lub skontaktuj się ze sprzedawcą Janome, czy oferuje on zajęcia konserwacyjne.

Oprócz niezbędnej konserwacji domu, chcesz co roku serwisować swoją maszynę do szycia Janome u autoryzowanego sprzedawcy Janome. Znają prawidłowe procedury i mają odpowiednie narzędzia do bezpiecznego dostrajania maszyny do szycia i utrzymania jej w dobrym stanie przez dłuższy czas. Nie próbuj eksperymentować z maszyną, jeśli nie znasz jej części, aby uniknąć jej uszkodzenia.

Dlaczego moja maszyna do szycia Janome nie szyje?

Twoja maszyna do szycia Janome nie szyje lub pomija ściegi z kilku powodów. Po pierwsze, igła może być nieprawidłowo włożona lub sama igła jest nieprawidłowa lub uszkodzona. Chcesz również sprawdzić, czy maszyna do szycia jest prawidłowo nawleczona i nie ma żadnych zanieczyszczeń wokół ząbków transportera.

Dlaczego moja maszyna do szycia Janome się nie włącza?

Jeśli maszyna do szycia Janome nie chce się włączyć, może to być tak proste, jak błąd w sposobie jej podłączenia lub jeśli zapomniałeś włączyć przycisk zasilania. Bezpieczniki i przewody mogą również stanowić problem, jeśli maszyna do szycia nie będzie działać. Po prostu zanieś maszynę do eksperta, jeśli jej elementy elektryczne są uszkodzone.

Dlaczego moja maszyna do szycia Janome się zacina?

Upewnij się, że nawijacz szpulki dolnej jest we właściwej pozycji, aby uniknąć problemów, takich jak zacinanie się. Wątki mogą być również splątane i wymagać ponownego nawleczenia na Twoim Janome. Co więcej, maszyna powinna być wolna od zanieczyszczeń lub nagromadzeń, które mogą zatkać i spowodować zamarznięcie maszyny.

Dlaczego koło ręczne w mojej maszynie do szycia Janome się nie obraca?

Pokrętło w maszynie do szycia Janome może się zablokować z powodu nieprawidłowego ustawienia naprężenia. Zbyt luźne ustawienie może utrudnić kręcenie kołem zamachowym. Chcesz również sprawdzić, czy maszyna jest czysta, a następnie nawiń szpulkę.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie omówiliśmy, jak rozebrać maszynę do szycia Janome, gdzie proces jest tak prosty, jak określenie śrub, które należy usunąć, aby zdjąć pokrywę urządzenia. Musisz jednak sprawdzić swoją instrukcję, zwłaszcza podczas konserwacji swojego Janome.

W przypadku problemów z maszynami do szycia możesz również przeglądać naszego bloga. A jeśli masz więcej pytań, zostaw nam komentarz poniżej.