Kompletny przewodnik po tym, jak uchronić kociaka przed chodzeniem pod fotelem

Ten artykuł jest kompilacją najlepszych wskazówek i trików, które pomogą uchronić kociaka przed wchodzeniem pod fotel. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się w takiej sytuacji, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak chronić swojego zwierzaka.

Jak powstrzymać kotka przed wchodzeniem pod fotel

Krok 1. Jeśli Twój kot ma tendencję do wchodzenia pod fotel, spróbuj przykleić taśmę dwustronną na dole z jednej strony. Pomoże to w pierwszej kolejności uniemożliwić im pójście tam.

Kompletny przewodnik po tym

Krok 2. Zawiąż kawałek sznurka lub wstążki wokół stolika przy krześle i zawiąż go tak, aby jeśli wejdą pod twoje krzesło, mogą go wyciągnąć.

Krok 3. Możesz umieścić bramkę dla dzieci na szczycie schodów prowadzących na parter. Zwierzęta zwykle nie lubią przechodzić po różnych rzeczach, a posiadanie go tam uniemożliwi im dostanie się pod twój fotel również w tym obszarze.

Krok 4. Jeśli masz otyłego kota lub karmisz go smakołykami, aby był szczęśliwy, spróbuj ograniczyć jego wagę. Wiele otyłych kotów ma tendencję do leżenia na podłodze i właśnie tam mogą przejść pod twoim fotelem.

Krok 5. Baw się częściej ze swoim zwierzakiem, rzucając mu zabawki lub grając z nim w aportowanie, aby było zbyt zajęte robieniem tego, co chcesz.

Krok 6. Jeśli masz kota, który ma skłonność do wchodzenia pod fotel, spróbuj kołysać fotelem w przód iw tył, aby nie było mu tak łatwo dostać się pod niego, gdy leży na boku.

Krok 7. Kup jedną z tych bramek dla zwierząt z nawisem wokół krawędzi, jeśli lubi wbiegać w obszar niedostępny.

Krok 8. Utrzymuj obszar, do którego często chodzi twój kot, wolny od bałaganu, aby nie znalazł miejsca do ukrycia się, gdzie nie możesz go zobaczyć, a następnie ponownie wejdź pod swój fotel.

Jak zapobiegać plamom na rozkładanym fotelu

Unikaj dostania się jakichkolwiek płynnych lub oleistych materiałów na rozkładany fotel, ponieważ spowoduje to trwałe plamy. Jeśli to zrobisz, szybko przetrzyj szmatką obszar i osuszaj, aż zniknie plama. Najlepiej też nie kłaść gorących napojów bezpośrednio na fotelu. Zamiast tego połóż je na stoliku końcowym lub podstawce.

Jak uniknąć przypadkowego siedzenia na fotelu

Niektórzy ludzie, którzy mają w swoich domach rozkładane fotele, często siadają bezpośrednio na krześle, co czasami prowadzi do wypadków, w których można ześlizgnąć się z niego do tyłu, szczególnie w przypadku osób o większych ciałach.

Dobrym sposobem na uniknięcie takich wypadków jest skorzystanie z podnóżka lub podnóżka. Prosta praktyczna zasada, gdy siedzisz na rozkładanym fotelu, upewnij się, że znajduje się on wystarczająco nisko, abyś nie musiał się martwić o poślizg – zwłaszcza jeśli Twoja podłoga nie ma dywanu.

Co się dzieje, gdy koty wpadają pod fotele

Jeśli jesteś właścicielem kota, a twój koci przyjaciel ciągle wchodzi pod fotel, gdy wstajesz, aby go przesunąć co kilka minut, możesz zrobić kilka rzeczy.

Niektóre z nich obejmują używanie drapaka lub kartonowego pudełka jako przeszkody przed krzesłem, aby twój kotek nie miał łatwego dostępu za kulisami.

Czy mogę użyć narzuty, aby chronić mój fotel przed kotkiem?

Możesz użyć pokrowca, aby chronić swój fotel przed kotem. Do wyboru jest wiele stylów i rozmiarów pokrowców. Pokrowce są również dostępne w tkaninach, które pasują lub uzupełniają wystrój Twojego pokoju, co jest dodatkowym atutem!

Jak wyciągnąć nowego kociaka spod krzesła?

Pierwszym krokiem do wydostania nowego kociaka spod krzesła jest napełnienie płytkiej miski wodą i umieszczenie jej przed miejscem, w którym kot lubi się chować. Następną opcją byłoby przypięcie starego ręcznika lub koca, który pachnie jak ty, na rozkładanym fotelu, aby nie odstraszyć swojego futrzanego przyjaciela, ale pamiętaj, aby nie dotykać kota.

Wreszcie, jeśli wszystko inne zawiedzie, a kociak nadal chowa się pod fotelem, może być konieczne użycie delikatnego przymusu, aby go wydostać, używając smakołyków lub szczotkując futerko, aż będzie wystarczająco zadowolony z usunięcia z obszaru.

Dlaczego mój kotek chce się chować pod meblami?

Być może będziesz musiał poeksperymentować z kilkoma różnymi rzeczami, aby dowiedzieć się, dlaczego twój nowy kot chowa się pod meblami. Najpierw spróbuj zabrać z obszaru przedmioty, które nie są używane i mogą być postrzegane jako przeszkoda lub coś rozpraszającego twojego futrzanego przyjaciela.

Jeśli masz w domu więcej niż jedno zwierzę, drugie zwierzę może odstraszać kociaka od pewnych obszarów.

Innym częstym powodem ukrywania się pod meblami jest to, że jest to wygodniejsze miejsce niż jakiekolwiek z ich zwykłych miejsc do spania, na przykład w łóżku lub na łóżku. Jeśli wydaje się, że tak jest, spróbuj odłożyć świeże koce i ręczniki w pobliżu miejsca, w którym zwykle chodzą, aby zapewnić im wygodniejsze miejsce do spania.