Jak puchnąć moją bambusową poduszkę. 2 proste sposoby

Jeśli jesteś ciekawy, jak spulchnić moją bambusową poduszkę, możesz to zrobić ręcznie lub do suszarki. Ten artykuł uprości obie metody, dzięki czemu możesz uzyskać najwygodniejszą bambusową poduszkę. Oprócz uzyskania pełnej miękkości swojej bambusowej poduszki, możesz nauczyć się poniższych wskazówek, które pomogą Ci przywrócić poduszkę do każdego zastosowania.

Możesz również przeczytać poniżej, jak złamać bambusową poduszkę, aby była gotowa po przyjeździe. Nie ma znaczenia, jakiego rodzaju wypełnienia używa Twoja bambusowa poduszka; zawsze skorzysta na regularnym puchnięciu. Ułatwi to również dostosowanie poddasza.

Jak puchnąć bambusową poduszkę: 2 najlepsze sposoby

Bambusową poduszkę można puchnąć ręcznie lub za pomocą suszarki. Niezależnie od wybranej metody, zawsze należy dodać ją do rutyny, aby poduszka rozluźniła się po ucisku. Pamiętaj o tym jak o każdej poduszce; poduszki bambusowe w końcu się spłaszczą.

W razie potrzeby puch ręcznie bambusową poduszkę, a niektórzy użytkownicy robią to nawet przed snem. W ten sposób uzyskasz lepszą, wspierającą i wygodną strukturę poduszki. Potrząsając i uderzając poduszkę, pomagasz oddzielić grudki wypełnienia i uzyskać dobrze napowietrzoną poduszkę.

Krok # 1. Potrząsanie

Pierwszym sposobem na spulchnienie bambusowej poduszki jest ręczne, zaczynając od potrząśnięcia poduszką, aby oderwać grudki wypełnienia. Nie zapomnij odwrócić poduszki podczas potrząsania, aby upewnić się, że strzępy się rozłożą i dostaną więcej powietrza do środka. Podczas gdy poduszki bambusowe mają różne rodzaje wypełnienia, to potrząsanie i przewracanie ułatwi ci uzyskanie dobrze rozłożonego wnętrza.

Krok # 2. Uderzanie i pchanie

Po potrząśnięciu i odwróceniu poduszki można ją puszystą, uderzając ją w bok. Obróć poduszkę i wykonaj kilka uderzeń, aby upewnić się, że nie pozostały żadne grudki i równomiernie rozłożyłeś wypełnienie. Ten krok powinien pomóc Ci zlikwidować pominięte wcześniej wypełnienia.

Na koniec chwyć oba końce poduszki i zsuń je ze sobą, zanim ponownie ją odciągniesz. Pomaga to w puchnięciu bambusowej poduszki, ponieważ zachęca do rozszerzania się wypełnienia i wywietrzenia samej poduszki. Spłaszczona bambusowa poduszka powinna przywrócić dobry loft.

Rozpylanie bambusowej poduszki w suszarce

Możesz mocno potrząsnąć poduszką za każdym razem, zanim pójdziesz spać, aby uzyskać bardziej puszystą strukturę. Jednak warto również zwrócić uwagę, aby wiedzieć, jak przywrócić kształt swojej bambusowej poduszki w suszarce. Ideą korzystania z suszarki jest to, że wilgoć i wilgoć, którą otrzyma poduszka z czasem, spłaszczy ją.

Suszarka pomoże również wprowadzić powietrze i usunąć grudki w poduszce, aby ją wzmocnić, oprócz suszenia. Niektórzy użytkownicy wolą nawet tę metodę, ponieważ możesz zagwarantować, że za pomocą suszarki wyeliminujesz potencjalne alergeny i patogeny z poduszki. A jeśli masz świeżo kupioną bambusową poduszkę, suszarka pomoże wyeliminować zapach odgazowywania, przewietrzając ją.

Krok # 1. Zdejmij poszewkę

Pierwszym krokiem przed włożeniem bambusowej poduszki do suszarki jest zdjęcie poszewki. Pamiętaj, że każdy produkt ma inną instrukcję czyszczenia, więc musisz osobno postępować zgodnie z zaleceniami dla etui. Materiał może ulec uszkodzeniu w suszarce, a mimo to może wymagać wyprania.

Krok # 2. Umieść w suszarce

Gdy masz już pokrowiec, umieść w suszarce co najmniej trzy kulki suszarki wraz z poduszką. Powinny pomóc w wysuszeniu bambusowej poduszki i wyeliminować elektryzowanie się. Następnie można suszyć w suszarce na małym ogniu przez 10 minut lub dłużej, w zależności od tego, ile odświeżenia wymaga poduszka.

Poduszka zostanie napowietrzona i nie zbija się, i można ją wyjąć w suszarce. Włożyć poduszkę z powrotem do pokrowca i w razie potrzeby ułożyć ją ręcznie. Proszę, potrząśnij nim kilka razy, a Twoja bambusowa poduszka będzie puszysta i gotowa.

Jak złamać bambusową poduszkę

Inną praktyką, której nie wolno przeoczyć w przypadku bambusowych poduszek, jest prawidłowe ich rozbijanie. Podczas gdy puch poduszka przywróci jej płaską strukturę, nowe bambusowe poduszki również wymagają włamania. Po przyjeździe chcesz przewietrzyć poduszkę przez co najmniej 24 godziny, aby uwolnić chemikalia pianki.

Następnie mocno potrząśnij poduszką, aby poluzować wypełnienie i ugniataj, aby oddzielić grudki pianki, które się utworzyły. Włamanie się do bambusowej poduszki jest podobne do pierwszej metody omówionej wcześniej, w której można również kilkakrotnie uderzyć, aby rozprowadzić wypełnienie. Następnie możesz postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi puchnięcia go w suszarce.

Wniosek

Po pewnym czasie możesz spodziewać się spłaszczenia bambusowej poduszki pod wpływem użytkowania i wilgoci. Najlepiej by było, gdybyś nauczył się puchnąć moją bambusową poduszkę, czy to przez uderzenie jej ręką i potrząsanie nią, czy też w suszarce. Możesz zastosować tę technikę w razie potrzeby, aby przywrócić strukturę poduszki, usuwając grudki i napowietrzając ją.

Podobne techniki można również zastosować po otrzymaniu bambusowej poduszki. Włamanie jej pomoże Ci maksymalnie wykorzystać bambusową poduszkę pod względem wsparcia i komfortu. Jednak może je zapewnić tylko wtedy, gdy ma równomiernie rozłożone wypełnienie i dobre wyciągnięcie po profilach.