Jak przetestować przełącznik uruchamiania suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Czy wiesz, jak przetestować przełącznik startowy suszarki? Ten artykuł pomoże Ci się tego nauczyć dzięki prostym wskazówkom, więc bez zbędnych ceregieli zacznij czytać ten artykuł. Testowanie można przeprowadzić za pomocą multimetru analogowego lub cyfrowego.

Oba pokrętła wyboru zakresu muszą być ustawione w najniższej pozycji z omami oporu. Po dociśnięciu i przesunięciu igły do ​​zera miernik analogowy jest „pusty”. Samozerujący miernik cyfrowy.

Jak przetestować przełącznik uruchamiania suszarki? 5 najlepszych wskazówek!

Ściśnij jeden metalowy bolec, tylko jeden przełącznik czarną sondą miernika, a drugi czerwoną sondą. Chwyć drążek przełącznika obiema rękami. Ten przełącznik wydaje się być uszkodzony i należy go wymienić, jeśli licznik się nie zmienia. Jeśli licznik spadnie do zera, przycisk działa poprawnie lub coś innego jest nie tak. To tylko przegląd; powinieneś czytać dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jak zlokalizować przełącznik uruchamiania suszarki?

Znajdź przycisk start na suszarce. Znajdziesz go na górze suszarki, pod panelem konsoli sterowania. Aby uzyskać dostęp pod panelem kontrolnym, wykręć śruby umieszczone po obu stronach jednostki kontrolnej. Mały fragment lub zaślepka może zakryć śruby, które należy usunąć. Najpierw odłącz elementy wykończenia (zaślepki). Konsola najprawdopodobniej musiałaby zostać odwrócona do przodu w zależności od modelu. Aby zachować wykończenie suszarki, nałóż na nią szmatkę.

Wskazówki dotyczące testowania przełącznika uruchamiania suszarki

Ładowanie suszarki mokrymi ubraniami nie jest przyjemnym uczuciem. Chociaż istnieje wiele przyczyn, dla których suszarka może nie działać, w większości przypadków zasilanie jest wyłączone, a przełącznik startowy suszarki jest uszkodzony. Przyjrzyjmy się przyciskowi, jeśli przetestowałeś działanie suszarki i nadal jest włączony. Przełącznik startowy suszarki można przetestować w następujący sposób i pomóc w zrozumieniu, jak przetestować przełącznik startowy suszarki.

#1. Wyłącz suszarkę

Wyjmij suszarkę z gniazdka lub wyłącz wyłącznik zasilający, cokolwiek jest dla Ciebie wygodniejsze. Będziesz chciał się upewnić, że prąd jest wyłączony, ponieważ będziemy mieć dostęp do panelu sterowania suszarki.

#2. Odkręć śrubę, aby otworzyć panel sterowania

Połóż ręcznik na górze suszarki i na dole panelu sterowania. Panel zostanie umieszczony na suszarce, a ręcznik powinien zachować wykończenie. Na górze (lub z tyłu) panelu sterowania powinno znajdować się kilka śrub. Odkręć śruby za pomocą śrubokręta, w przeciwnym razie panel sterowania powinien się poluzować. Użyj śrubokręta z magnetyczną końcówką. Unikniesz zgubienia śrub pod suszarką, jeśli zrobisz to w ten sposób!

#3. Wyciągnij panel sterowania

Delikatnie wyciągnij panel sterowania po jego zwolnieniu i umieść go na ręczniku. Znajdź spód przełącznika startowego. Do większości przełączników startowych są podłączone 2 lub 3 kable.

#4. Zapamiętaj pierwotne położenie przewodów

Aby później uniknąć bólu głowy, zidentyfikuj przewody i zapisz w notatniku, gdzie się łączą, zanim je odłączysz. Odłącz połączenia ślizgowe od zacisków za pomocą wąskich szczypiec. Łatwo się zsuwają, ale upewnij się, że pociągasz za element złącza, a nie za przewód.

#5. Ustaw multitester

Ustaw multitester do pomiaru omów po usunięciu wszystkich przewodów z przełącznika startowego. W testerze ten parametr jest powszechnie oznaczany jako R1 i RX1. Podłącz sondę testera do każdego zacisku, jeśli przycisk ma dwa przewody. Na testerze powinna być wyświetlana nieskończoność. Naciśnij lub aktywuj przełącznik startowy lub trzymaj go tam, utrzymując sondy w kontakcie z zaciskami.

Następnie tester powinien odczytać zero. Przycisk jest niewłaściwy, jeśli się nie zmienia. Zlokalizuj zaciski oznaczone NC i CT1 na trójprzewodowym przełączniku. Podłącz jedną z sond do tego zacisku. Następnie zlokalizuj zaciski CO i R1 i podłącz jego drugą sondę do tego zacisku. Na testerze musi być wyświetlana nieskończoność. Tester wskaże zero po naciśnięciu lub włączeniu przełącznika i przytrzymaniu go. Jeśli tak nie jest, kontroler jest uszkodzony. Po prostu usuń stary przycisk, zanieś go do sklepu elektronicznego w celu prawidłowej wymiany i zmontuj go w ten sam sposób, w jaki zdemontowałeś stary.

Podstawy przełącznika uruchamiania suszarki

Przełącznik startowy to chwilowy przełącznik dotykowy, który włącza silnik. Po naciśnięciu przełącznika rozruchu i rozpoczęciu obracania silnika, przełącznik odśrodkowy wysuwa się, aby utrzymać kontakt. Konkretne wersje z „osłoną wykańczającą” i funkcją „unikania zagnieceń” mogą uruchomić suszarkę po zakończeniu fazy suszenia, aby uniknąć zagnieceń odzieży wewnątrz bębna suszarki. Wewnętrzny solenoid w takich przełącznikach rozruchu umożliwia aktywację przełącznika bez fizycznego naciskania go. Możesz być również zainteresowany, aby dowiedzieć się, jak wyczyścić wąż odpowietrzający suszarki.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się testować przełącznik startowy suszarki. Te wskazówki pomagają w prawidłowym wypróbowaniu przełącznika uruchamiania suszarki, a przełącznik uruchamiania suszarki jest niezbędną częścią każdej suszarki, dlatego niezbędne jest zapewnienie jej ciągłego działania. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu. Możesz również przeczytać o suszarce, która hałasuje podczas przewracania się i jak często czyścić otwór wentylacyjny suszarki.