Jak sprawdzić, czy pręty zawieszenia podkładki są złe? 5 najlepszych wskazówek, jak je naprawić!

Czy wiesz, jak sprawdzić, czy drążki zawieszenia podkładki są złe? Przestań się martwić; trafiłeś we właściwe miejsce we właściwym czasie. Za każdym razem, gdy słyszysz dziwne dźwięki wydobywające się z pralki, w tym tak głośne walenie, zgrzytanie lub chrzęst, możliwe jest, że pręty zawieszenia zostały złamane.

Takie pręty łączą górę pralki z dnem szafki, w której obraca się bęben. Jeśli takie pręty ulegną uszkodzeniu, podkładka nie będzie się prawidłowo obracać i mogą być słyszalne dziwne dźwięki.

Jak sprawdzić

Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie tych prętów, a jeśli nie zostaną odpowiednio zmienione, mogą pęknąć lub uszkodzić inne elementy pralki. Jeśli drążki zawieszenia są uszkodzone, podkładka prawdopodobnie będzie się trząść podczas pracy. Usuń i wymień nieefektywne pręty zawieszenia, aby zminimalizować wibracje lub stukanie. Aby Twoja pralka działała, powinieneś naprawić takie rzeczy, więc czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Podstawy prętów zawieszenia

Pręty zawieszenia to szereg kabli łączących przód i tył pralki, suszarki i zmywarki. Koniec drążka zawieszenia połączono z ramą wewnętrzną, drugi zaś z pancerzem. Jeśli między tymi dwoma punktami jest jakieś opadanie, może to oznaczać zepsuty drążek zawieszenia.

Jakie rzeczy musisz sprawdzić, czy pręty zawieszenia są złe?

Oceń, czy dźwięk jest spójny czy sporadyczny podczas testowania drżenia. Ciągłe wibrowanie pralki sygnalizuje, że coś jest poluzowane lub uszkodzone. Okresowy dźwięk sygnalizuje, że problem jest gdzie indziej. Sprawdź podkładkę pod kątem pęknięć lub pęknięć. Sprawdź pręty zawieszenia pod kątem pęknięć lub wgnieceń. Będą to elementy łączące górną lub dolną część pralki. Jeśli podkładka ma pęknięcia lub wgniecenia, nie jest prawidłowo wyrównana. Może to spowodować nierównomierne zużycie podkładki. Te rzeczy pomagają zrozumieć, jak stwierdzić, czy pręty zawieszenia podkładek są złe.

Wskazówki dotyczące naprawy złych prętów zawieszenia

Jeśli zauważysz jakiekolwiek poważne uszkodzenie drążka zawieszenia, należy go natychmiast wymienić. Samodzielne rozwiązanie problemu jest proste. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami i zamocuj kiepski drążek zawieszenia.

#1. Odwróć podkładkę

Chwyć górną pokrywę podkładki i zwolnij nakrętki, które ją przytrzymują, aby ją przechylić. Podkładkę tę należy następnie zdjąć z dolnej płyty. Odkręć śruby na spodzie pokrywy, aby ją zdemontować. Po odkręceniu śrub wyciągnąć nakładkę z podkładki. Wszystkie śruby z tyłu podkładki mogą być teraz łatwo dostępne.

#2. Odłącz zasilanie

Przekręć pokrętło na przedniej krawędzi pralki, aby wyłączyć prąd. W wyniku tego jego silnik zostałby wyłączony. Podkładkę należy podnieść. Podnieś podkładkę i ustaw ją na dolnej płycie za pomocą dźwigni w prawym górnym rogu maszyny.

#3. Zdejmij panele i uzyskaj dostęp do złego pręta do zawieszania

Następnie należy usunąć nakrętki panelu przedniego, co wymaga użycia śrubokręta. Przód pralki zwykle ma panele. Kiedy nie uzyskałeś dostępu do śrub, użyj drewnianych klocków, aby podeprzeć deskę. Po usunięciu śrub przesuń panel w preferowany sposób, popychając go do góry. Powinno być teraz możliwe oddzielenie głowicy panelu od całego głównego elementu pralki. Ciągnąc zbyt mocno, ryzykujesz uszkodzenie jakichkolwiek elementów systemu. Na razie odłóż panel na bok. Podnieś zbiornik wewnętrzny w pobliżu pręta opisanego powyżej, aby określić położenie uszkodzonego pręta napinającego. Jedną ręką delikatnie zmniejsz nacisk złamanego pręta.

#4. Usuń kiepskie pręty zawieszenia

Podczas demontażu poprzedniego pręta umieść go w wyższym otworze. Zamontuj górny element tak, aby leżał bezpośrednio nad pęknięciem, mocno trzymając pręt. Wciśnij w otwór miseczki zabezpieczającej, jednocześnie chwytając pręt tak, aby obejmował całą wysokość pręta i zapewniał dokładne dopasowanie miseczki w szczelinie.

#5. Umieść nowe pręty zawieszenia

Jedną ręką poluzuj wewnętrzną komorę spryskiwacza od dołu. Z drugiej strony włóż dolną część pręta do punktu połączenia w kształcie litery U, a następnie delikatnie wyjmij wannę. Ten nowy pręt musi współpracować z pozostałymi trzema prętami, aby utrzymać wannę. Załóż z powrotem przedni lub górny panel i przymocuj nowy pręt.

Koszt naprawy prętów zawieszenia

Metalowy element łączący wannę pralki z ramą pralki jest znany jako drążek do zawieszania i jest dość typowe, że drążki te pękają. W zależności od tego, gdzie możesz się udać i czy musisz coś wymienić, całość kosztuje około 70-100 USD. Możesz również chcieć dowiedzieć się o problemach i rozwiązaniach dotyczących pralek.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się rozpoznawać, czy pręty zawieszenia podkładek są złe. Jeśli pralka wibruje i wydaje złe dźwięki, dzieje się tak tylko z powodu złych prętów zawieszenia. Wymiana tych prętów to dobry pomysł, aby Twoja pralka działała prawidłowo. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami. Możesz również przeczytać o tym, jak zrównoważyć pralkę i jak uruchomić czysty cykl w pralce Electrolux.