Jak przetestować bezpiecznik termiczny suszarki? 4 proste kroki!

Czy wiesz, jak przetestować bezpiecznik termiczny suszarki? Cóż, jeśli jeszcze nie, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Bezpiecznik termiczny można przetestować po prostu za pomocą omomierza lub multimetru. To malutki przyrząd, który zapobiega płomieniom. Ma tylko 2 cale długości.

Jeśli ciepło wylotowe suszarki jest wyższe, aktywowany jest bezpiecznik termiczny. Niezależnie od tego bezpiecznik zadziała i wyłączy suszarkę, a nawet jej części. Wymagane jest jednorazowe użycie bezpiecznika termicznego. Bezpieczniki należy wymienić, jeśli przepalą się podczas wydarzenia ze znacznym wydzielaniem ciepła.

Jak przetestować bezpiecznik termiczny suszarki? 4 proste kroki!

Po uruchomieniu bezpiecznika termicznego większość suszarek po prostu nie działa. Bęben się obraca, podobnie jak suszarka, działają na niektórych typach. Jednak wydaje się, że źródło ciepła nie. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o tym artykule, czytaj dalej. Przyjrzyjmy się bliżej testowaniu bezpiecznika termicznego suszarki.

Kroki testowania bezpiecznika termicznego suszarki

Pierwszym krokiem, jaki zrobisz, jeśli urządzenie gospodarstwa domowego nagle przestanie działać, jest sprawdzenie, czy rzeczywiście bezpiecznik termiczny się przepalił. Zawsze musisz to najpierw sprawdzić, gdy otrzymasz doskonały bezpiecznik termiczny. Bezpiecznik termiczny to środek bezpieczeństwa wbudowany w urządzenie gospodarstwa domowego, który zapobiega przepływowi prądu w przypadku przegrzania. Testowanie bezpiecznika termicznego zwykle zajmuje tylko trochę czasu. Przeczytajmy, jak w kilku prostych krokach przetestować bezpiecznik termiczny suszarki.

Krok 1. Odłącz urządzenie domowe

Przed przetestowaniem bezpiecznika termicznego upewnij się, że odłączyłeś przedmiot gospodarstwa domowego od zasilania. Usuń wtyczkę, aby to zrobić. Przed wypróbowaniem bezpiecznika termicznego należy pamiętać, że urządzenia domowe nie mają zasilania.

Krok 2. Znajdź bezpiecznik termiczny

Na kanale wyciągowym suszarni zamontowane są bezpieczniki termiczne. Aby dostać się do bezpiecznika na suszarce, zazwyczaj zdejmuje się tylny panel. Identyfikując i naprawiając bezpiecznik, należy pamiętać, że suszarka jest wyłączona. Zazwyczaj suszarki podłącza się do gniazdka o napięciu 220 V, a następnie można je wyłączyć, odłączając. Bezpieczniki termiczne są dostępne w różnych rozmiarach i formach. Niektóre z nich są wykonane z plastiku, podczas gdy inne mają żelazo.

Poszukaj malutkiego gadżetu znajdującego się bezpośrednio na górnej krawędzi kanału wydechowego, o grubości mniej więcej jednego pensa do około 2 cali długości. Bezpiecznik termiczny znajduje się tuż za podnóżkiem podstawy lub za tylnym panelem.

Krok 3. Rozwiń bezpiecznik

Odłącz panel kluczem, aby sięgnąć do ukrytego pod nim bezpiecznika termicznego. Wykręć śruby śrubokrętem, jeśli bezpiecznik termiczny znajduje się pod tylnym panelem. Natomiast jeśli bezpiecznik znajduje się z przodu, użyj klucza do wciśnięcia stalowych zacisków i odłączenia panelu.

Stalowe haki są łatwe do zauważenia, około 4 cale od krawędzi każdego panelu. Za każdym razem, gdy deska się odczepi, odłóż ją i trzymaj, aż wykonasz wszystkie niezbędne testy i regulacje. Bezpiecznik termiczny to zwykły biały element z podłączonymi dwoma kablami. Musisz przeciąć dwa z tych przewodów, aby odsłonić bezpiecznik termiczny.

Krok 4. Sprawdź bezpiecznik za pomocą omomierza

Aby przetestować bezpiecznik termiczny, potrzebujesz multimetru cyfrowego, omomierza. Będziesz musiał przełączyć omomierz głównie w tryb Rx1. Załóżmy, że nie wiesz, jak używać omomierza. W takim przypadku jest to narzędzie, które pozwala określić, czy bezpiecznik termiczny urządzenia umożliwia przepływ prądu elektrycznego do systemów. Pozwól, aby igły omomierza lub multimetru cyfrowego zetknęły się z końcówkami bezpiecznika. Pomiar musi być wyświetlany na ekranie urządzenia. Jeśli przyjrzysz się temu uważnie, będziesz w stanie stwierdzić, czy bezpiecznik się przepalił.

Jeśli rzeczywiście wskazówka omomierza wskazuje zero(0), to nie ma potrzeby wymiany bezpiecznika termicznego na tak świeży model. Jeśli jednak wskazówka omomierza nie porusza się, konieczna będzie wymiana bezpiecznika termicznego. Bezpiecznika termicznego nie można modyfikować, dlatego jeśli okaże się, że jest uszkodzony lub uszkodzony, należy go natychmiast wymienić.

Metoda obejścia do testowania bezpiecznika termicznego

Obejście bezpiecznika termicznego na krótki czas jest niezawodne w ustaleniu, czy się przepalił. Jest to łatwe w użyciu w sposób podobny do suszarki, a nawet zaniedbanie wymiany bezpiecznika po jego włączeniu. Ominięcie bezpiecznika to tylko szybki sposób sprawdzenia, czy jest przepalony. Nie ma to być rozwiązanie długoterminowe. Uruchom suszarkę po odłączeniu kabli od bezpiecznika, a następnie podłącz je ponownie za pomocą dostarczonego zasilania. Bezpiecznik termiczny przepalił się i należy go zaktualizować, jeśli działa i nagrzewa się. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; know-how, jak najlepiej wykorzystać swoją suszarkę bębnową.

To okładka!

Z tego artykułu z przyjemnością dowiedzieliśmy się, jak przetestować bezpiecznik termiczny suszarki. Wspomniane wcześniej kroki są podstawą do przetestowania bezpiecznika termicznego. Dziękuję, przyjaciele, że jesteście z nami! Przeczytaj powiązane artykuły; wiesz, jak szybko wysuszyć ubrania bez suszarki i jak obkurczać dżinsy bez suszarki.