Jak prać poduszkę z mikroperełek. 2 najlepsze metody

Najlepiej byłoby, gdybyś nauczył się, jak prawidłowo prać poduszkę z mikrokulek ręcznie i maszynowo. W ten sposób możesz zachować czystość swoich poduszek, które używają tego typu wypełnienia. Pamiętaj, że różne typy poduszek wymagają specjalnych zaleceń dotyczących pielęgnacji, aby nie uległy uszkodzeniu.

Podobnie jak podczas mycia swojego zwierzaka Pillow Pet, musisz delikatnie obchodzić się z poduszką z mikrokulek. Mikrokulki to tylko małe kuleczki styropianu, które mogą ulec rozbiciu, jeśli poduszkę umyjesz niedbale. Poniżej znajduje się poradnik, jak utrzymać poduszkę z mikrokulek w czystości poprzez pranie w pralce lub ręcznie.

Jak prać poduszkę z mikrokulek: 2 metody do wyboru

Ręcznie

Krok # 1. Wyczyść

Pierwszym krokiem ręcznego mycia poduszki z mikrokulek nie jest natychmiastowe zanurzenie. Zamiast tego chcesz wytrzeć zewnętrzną stronę poduszki wilgotną szmatką zamoczoną w mieszaninie ciepłej wody i łagodnego detergentu do prania. Pamiętaj, że nie możesz używać ostrych detergentów do czyszczenia poduszek z mikrogranulkami, niezależnie od tego, czy pierzesz ręcznie, czy używasz maszyny.

Wytrzyj całkowicie zewnętrzną część poduszki i skoncentruj się na bardziej zabrudzonych miejscach. Pamiętaj, aby nie zmoczyć poduszki zbyt mocno, aby ją zmoczyć. Zamierzasz tylko wyczyścić i zwilżyć zewnętrzną okładkę, ponieważ mydło może uszkodzić mikrokulki.

Krok # 2. Płucz

Płukanie poduszki z mikrokulek jest nieco podobne do tego, w którym używa się czystej szmatki i wyciera zewnętrzną powierzchnię poduszki. Użyj ciepłej wody, aby pozbyć się mydlin, ale podobnie jak w pierwszym kroku staraj się nie moczyć poduszki. W razie potrzeby wytrzyj powierzchnię, aż poduszka będzie wolna od mydła.

Krok # 3. Suche

Na koniec połóż poduszkę z mikrokulkami na suchym ręczniku i umieść ją w wentylowanym miejscu, aby wyschła. Chcesz się upewnić, że poduszka nie jest już wilgotna przed jej użyciem, więc jej dokładne wyschnięcie może zająć do 24 godzin. Od czasu do czasu obracaj poduszkę, aby wysuszyć wszystkie boki lub zawieś ją na sznurku lub poręczy, aby zapewnić wygodniejsze suszenie powietrzem.

Według komputera

Krok # 1. Przygotowanie

Nie daj się zastraszyć praniem poduszki z mikrokulek w pralce. Najpierw jednak należy włożyć go do poszewki na poduszkę, ponieważ cykl może być zbyt szkodliwy dla poduszki. Użyj poszewki na poduszkę lub woreczka do prania w tym samym kolorze co poduszka, aby nie ryzykować poplamienia poszewki.

Zawiąż poszewkę po umieszczeniu w niej poduszki z mikrokulek. Powinno to chronić poduszkę przed rozerwaniem, a jeśli tak się stanie, worek zatrzyma mikrokulki w środku i nie zabrudzi urządzenia.

Krok # 2. Pranie

Przed włączeniem pralki chcesz dodać inne przedmioty w tym samym kolorze co poduszka wewnątrz maszyny. Dotyczy to większości rodzajów poduszek, ponieważ cykl może rozciągnąć lub rozerwać tkaninę, jeśli jest zbyt obszerna w pralce. Możesz dodać ręczniki do wsadu, a następnie użyć programu delikatnego.

Podobnie jak w przypadku prania ręcznego, chcesz użyć łagodnego detergentu i ciepłej wody w pralce. W ten sposób nie ryzykujesz ucieczki kolorów tkaniny, a pralka nie ryzykuje uszkodzenia poduszki. Nigdy nie używaj środków zmiękczających tkaniny ani wybielaczy podczas prania poduszki z mikrokulkami, ponieważ są one zbyt szorstkie dla mikrokulek.

Krok # 3. Suszenie

Na koniec możesz umieścić poduszkę z mikrokulkami w suszarce. Musisz użyć najniższej temperatury, a następnie wziąć poduszkę, zanim całkowicie wyschnie. Wysoka temperatura może uszkodzić mikrokulki, dlatego warto skrócić ich ekspozycję na suszarkę.

Gdy ma wyschnąć, wyjmij poduszkę z poszewki i zawieś ją w wentylowanym miejscu, aby wyschła. Możesz również położyć go na ręczniku, aby zakończyć suszenie, ale nie zapomnij odwrócić go, aby uzyskać wszystkie strony.

Co to jest poduszka z mikrokulek?

Poduszka z mikrokulki to poduszka, w której zastosowano drobne kuleczki z polistyrenu. Powstała w ten sposób forma jest wygodna, ale wspierająca, co niektórzy użytkownicy porównują nawet do poduszek z pianki memory. Są również stosunkowo tańsze i oddychające niż pianka, ale pamiętaj, że możesz być wrażliwy na syntetyczne materiały polimerowe.

Kto powinien używać poduszki z mikrokulek?

Poduszki z mikroperełek są idealne dla osób, które wymagają mocnego podparcia i chcą zmienić położenie poduszki. Chociaż są miękkie, zauważysz, że poduszka będzie podtrzymywać po przyłożeniu nacisku. Małe koraliki dopasowują się również do głowy i szyi, pomagając utrzymać prosty kręgosłup.

Wniosek

Poduszki z mikrokulek zyskują popularność ze względu na komfort, jaki oferują. Musisz jednak nauczyć się, jak prawidłowo prać poduszkę z mikrokulek, w przeciwnym razie materiały ulegną uszkodzeniu i zdeformują poduszkę. Możesz zdecydować się na pranie ręczne lub użycie maszyny do czyszczenia poduszki z mikrokulek.

Do prania ręcznego wystarczy wytrzeć zewnętrzną część poduszki szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem. Nigdy nie moczyć poduszki, ponieważ mikrokulki mogą ulec uszkodzeniu, a następnie ponownie wytrzyj poduszkę, aby pozbyć się mydlin. Z drugiej strony możesz umieścić poduszkę w poszewce, zawiązać ją i użyć delikatnego cyklu maszyny.

Możesz suszyć w środku poduszkę przy najniższym ustawieniu temperatury suszarki lub wysuszyć ją w stanie rozwieszonym. Możesz nawet położyć poduszkę na ręczniku, aby wyschła. Najważniejsze jest użycie poduszki z mikrokulek dopiero po całkowitym wyschnięciu.