Jak prać koc Sherpa? Najlepsze 3 kroki do nauki

Jeśli chcesz wiedzieć, jak prać koc Sherpa, ucieszy Cię to, że wymaga to tylko trzech kroków i gotowe! Jedną z najlepszych rzeczy w kocu Sherpa jest to, że wygląda jak kożuch, ale jest łatwiejszy do czyszczenia i konserwacji. Wystarczy tylko odszukać plamy, włożyć je do pralki i całkowicie wysuszyć koc.

Jednak zawsze sprawdź, czy Twój koc ma określone wskazania do czyszczenia. Być może używasz koca z innymi materiałami, których nie można prać w pralce. Niemniej jednak ten trzyetapowy przewodnik zawiera wiele wskazówek, których możesz użyć do konserwacji materiałów Sherpa.

Jak prać koc Sherpa? Najlepsze 3 kroki do nauki

Jak prać koc Sherpa bez niszczenia go?

1. Sprawdź koc Sherpa pod kątem plam

Nie musisz często prać koca Sherpa, więc skorzystaj z okazji, aby usunąć plamy, kiedy to robisz. Jednym z zagrożeń związanych z niesprawdzeniem koca pod kątem plam jest to, że może on wniknąć głębiej w materiał i stać się trudniejszy do usunięcia. Możesz tego uniknąć, mocząc przebarwienia przez 10 minut w odrobinie płynu do naczyń, aby rozluźnić włókna i pomóc w zmywarce później je usunąć.

W przypadku trudniejszych plam możesz również posypać je mąką kukurydzianą. Zetrzyj mydło i przed przystąpieniem do prania koca. Nie zapomnij sprawdzić metki, czy możesz włożyć koc do pralki.

2. Umieść koc w pralce

Używaj ciepłej lub zimnej wody z delikatnym detergentem podczas prania koca Sherpa. Idealnie jest również ustawić pralkę w delikatnym cyklu, aby zachować nienaruszone włókna. Pamiętaj o tych wskazówkach, a nie musisz się martwić, że Twój koc zblaknie lub ulegnie deformacji.

Kolejną wskazówką wartą podkreślenia jest tylko pranie samego koca Sherpa. Inne materiały mogą go plamić lub matowieć. I wreszcie, unikaj wybielaczy i zmiękczaczy do tkanin, ponieważ mogą one powodować zrzucanie materiału Sherpa.

3. Dokładnie wysusz koc

Koc Sherpa po umyciu i wypłukaniu można w naturalny sposób wysuszyć. Pamiętaj, że ciepło nie jest idealne dla tego syntetycznego materiału, więc najlepiej powiesić go i pozostawić do wyschnięcia na sznurku. Jeśli nie masz miejsca lub pogoda na zewnątrz nie sprzyja suszeniu, możesz również użyć suszarki, o ile koc dokładnie wyschnie.

Pamiętaj, aby odwrócić go, gdy jedna strona jest sucha i w razie potrzeby przyspieszyć proces za pomocą wentylatora obiegowego w pomieszczeniu. Czy można użyć suszarki na kocu Sherpa? Sprawdź etykietę producenta, ale możesz oczekiwać, że suszarka będzie ustawiona na suszenie w suszarce, jeśli na to pozwalają.

Wyjmij koc, gdy jest jeszcze wilgotny, a następnie dokończ suszenie na zewnątrz.

Jak zapobiegać zmatowieniu koców Sherpa?

1. Wypierz sam koc Sherpa

Być może najczęstszym problemem, którego należy unikać w przypadku kocyków Sherpa, jest to, że mają skłonność do matowania. Jednak przestrzeganie naszych omówionych wskazówek powinno z łatwością sprawić, że Twój koc będzie miękki, a nawet pozbawiony zbryleń i zbryleń. Co więcej, powodem, dla którego koce Sherpa są matowe, jest pranie ich z innymi materiałami.

Tarcie wewnątrz pralki o inne przedmioty może spowodować splątanie włókien Sherpa. Powstrzymaj się od prania koca innymi rzeczami, które używają innego materiału, jak wełna lub bawełna. Pamiętaj, że koce Sherpa są syntetyczne i nie zmiękną tak szybko jak inne materiały.

2. Postępuj zgodnie z tagiem koca

Na koniec, upewnij się, że kocyk Sherpa nie zmatowiał, uważnie sprawdzając i przestrzegając metki pielęgnacyjnej. Twój koc może być niezgodny z określonymi ustawieniami, detergentami, a nawet temperaturą wody. Co więcej, wystawienie koca Sherpa na działanie wysokiej temperatury w końcu go uszkodzi.

Jak sprawić, by mój koc Sherpa znów był puszysty?

Jeśli uważasz, że koc Sherpa jest szorstki, nie martw się, ponieważ nadal możesz przywrócić mu puszystość. Ale zanim chwycisz zmiękczacz do tkanin, zatrzymajmy Cię, ponieważ może to jeszcze bardziej zrujnować Twój materiał. Zamiast tego, oto jak sprawić, by twój koc Sherpa znów był puszysty, we właściwy sposób:

1. Przywróć rozciągnięte włókna koca

Twój koc może wydawać się szorstki, ponieważ jego włókna są rozbite. Można go wyprać w zimnej wodzie na delikatnym ustawieniu maszyny, a następnie dokładnie wysuszyć. Innym powodem, dla którego Twój koc nie jest już puszysty, jest to, że się zrzuca, więc wypierz go w torbie na pranie.

2. Spłucz detergent i unikaj elektryzowania

Chcielibyśmy również wspomnieć, że w razie potrzeby należy wykonać wiele cykli płukania, ponieważ koc może mieć warstwę mydła, która sprawiała, że ​​był lepki. A jeśli możesz użyć suszarki na kocu, pamiętaj, aby umieścić ją z piłką tenisową, aby zapobiec elektryzowaniu się.

3. Suszyć na sznurku, aby zapobiec mechacenie

A co z mechaceniem się i kłaczkowymi kulkami? Mogą one wpływać na teksturę i integralność materiału Sherpa, ale można im łatwo zapobiec. Pamiętaj, aby prać sam koc i suszyć na sznurku zamiast korzystać z suszarki.

Wniosek

Właściwa pielęgnacja kocyka Sherpa sprawi, że będzie on miękki i puszysty. Właśnie nauczyłeś się prać koc Sherpa, więc zróbmy krótkie podsumowanie. Jakich dwóch głównych rzeczy należy unikać podczas prania koca Sherpa?

Możesz skorzystać z pralki, ale zawsze pierz sam koc i unikaj wysokich temperatur. Tarcie i wysoka temperatura to dwa najczęstsze powody, dla których Twój koc Sherpa rzuca lub matowieje.