Jak usunąć atrament z suszarki? 9 najlepszych sposobów!

Martwisz się, ponieważ nie możesz wymyślić, jak usunąć atrament z suszarki i bardzo potrzebujesz rozwiązania? Nie martw się; mamy cię objęte. Nie ma potrzeby wkładania wielu godzin i specjalnych środków chemicznych do czyszczenia suszarki, ponieważ atrament można usunąć za pomocą podstawowych rzeczy, które znajdują się w każdym domu.

Przed usunięciem plam z suszarki ważne jest, aby wiedzieć, że sprawdzanie kieszeni przed wrzuceniem ubrań do suszarki nie jest rzeczą do zignorowania. Jak wszyscy wiemy, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Jak usunąć atrament z suszarki? 9 najlepszych sposobów!

Sprawdzenie kieszeni nie kosztuje ani grosza. Ale jeśli poczujesz się leniwy i rzucisz ubrania bez sprawdzania obecności obcego przedmiotu, musisz poświęcić co najmniej pół godziny na czyszczenie suszarki. Ale powinieneś wiedzieć więcej rzeczy, więc bez zbędnych ceregieli zacznijmy!

Sposoby usuwania atramentu z suszarki

Czyszczenie suszarki za pomocą najskuteczniejszych środków czyszczących, które ku Twojemu zdumieniu są już dostępne w Twoim domu. Używanie jakichkolwiek łatwopalnych środków czyszczących nie jest rozsądne. Poniżej znajduje się kilka kroków, które pomogą Ci usunąć atrament z suszarki:

#1. Użyj olejku pomarańczowego

Weź kilka ręczników papierowych i olejek pomarańczowy z dowolnej firmy. Nałóż trochę oleju na ręcznik papierowy i energicznie wetrzyj plamy. Spowoduje to rozjaśnienie pierwszej warstwy plam. Następnie weź magiczną gumkę i nasącz ją olejem. Ponownie przetrzyj. Plamy usuniesz bez pozostawiania ostrych pozostałości chemicznych. Dodatkowo przyjemny zapach cytrusów umili Ci cały proces czyszczenia.

#2. Używaj ciężkich komercyjnych środków czyszczących

Jeśli pióro pełne atramentu eksploduje w suszarce, plamy stwardniały. Nie ma innej odpowiedzi na pytanie, jak usunąć atrament z suszarki, niż użycie silnego środka czyszczącego do usunięcia wszystkich plam. Po użyciu komercyjnych środków czyszczących musisz uruchomić cykl pełen wilgotnych kawałków nieużywanych i wyrzuconych tkanin. Tkaniny pomogą usunąć wszelkie pozostałości chemikaliów pozostawionych w bębnie.

#3. Nagrzewanie suszarki pomaga

Czasami niewielka ilość atramentu powoduje zabrudzenie bębna. Usuwanie tych delikatnych plam jest wygodne i łatwe. Wystarczy podłączyć suszarkę i włączyć przełącznik. Włącz gorące ustawienia. Pozwól suszarce pracować przez 10-20 minut. Po zakończeniu cyklu zetrzyj plamy ręcznikiem papierowym.

#4. Użyj wybielacza

Innym sposobem na usunięcie plam z tuszu jest suszenie wielu ręczników nasączonych mieszaniną wybielacza i wody. Następnie włącz suszarkę na gorących ustawieniach. Ta metoda nie tylko czyści plamy, ale także dezynfekuje suszarkę. Najlepiej też wiedzieć, jak używać wybielacza w pralce.

#5. Użyj magicznej gumki

Magiczna gumka to gąbka wykonana z pianki melaminowej, która jest bardzo pomocna w usuwaniu plam z atramentu. Najpierw zwilż gąbkę wodą i wyciśnij z niej dodatkową wodę. Następnie szoruj z grubsza magiczną gumkę na poplamionych fragmentach. Plamy zaczną blaknąć, a następnie zostaną ostatecznie usunięte.

#6. Wypróbuj Goo Gone, aby usunąć atrament

Goo Gone jest niepalną substancją chemiczną i bardzo skuteczną w usuwaniu plam. Nie uszkadza wnętrza bębna suszarki, ponieważ nie zawiera alkoholu. Uważaj jednak, aby nie pomylić się z goof off, ponieważ jest wysoce łatwopalny. Możesz również przeczytać o tym, jak usunąć plamy z atramentu.

#7. Użyj sprayu na robaki

Śmieszne wydaje się czyszczenie plam z atramentu sprayem na owady. Ale to działa. Ponieważ usuwa również trwałe plamy po markerach obok plam z tuszu. Pokryj zaplamioną część warstwą sprayu na owady i odczekaj dziesięć minut. Spray na owady pomoże Ci szybko usunąć plamy bez szorowania. Następnie wyczyść suszarkę wodą z mydłem i szmatką.

#8. Użyj mydła do mycia naczyń

Mydło do naczyń jest dostępne w każdym domu i nie musisz wydawać pieniędzy na zakup niektórych chemikaliów. Wystarczy przetrzeć plamy dowolnym płynem do mycia naczyń w kuchni, aby mieć czysty i niepozostawiający plam bęben suszarki. Nie ma skutków ubocznych mydła do mycia naczyń, ponieważ jest środkiem czyszczącym do użytku domowego.

#9. Użyj zmywacza do paznokci

Zmywacz do paznokci zawiera aceton, skuteczny środek chemiczny do usuwania plam. Ale bądź bardzo ostrożny podczas korzystania z niego, ponieważ opary acetonu są niebezpieczne. Z drugiej strony zmywacz do paznokci najlepiej usuwa plamy z tuszu, jeśli spieszysz się z użyciem suszarki. Kilka kropel należy wylać na wacik i delikatnie przetrzeć plamy. Aceton zadziała jak magia, aby zakończyć twoje zadanie. Po wyczyszczeniu suszarki za pomocą acetonu, cały bęben będzie pachniał. Nie martw się o to, ponieważ możesz go szybko usunąć. Wystarczy włożyć do bębna miskę z proszkiem do pieczenia, a wchłonie cały zapach.

To okładka!

Wiedza o tym, jak usunąć atrament z suszarki, pomoże Ci pozbyć się wszelkich problemów podczas suszenia ubrań. Pamiętaj, aby szybko usunąć plamy po eksplozji długopisu. Ponieważ pozostawienie suszarki bez czyszczenia przez długi czas spowoduje problemy, ponieważ plamy będą trudne do usunięcia. Dlatego natychmiast wybierz najbardziej odpowiednią metodę i wytrzyj poplamioną suszarkę. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiem, dlaczego moja suszarka pachnie i dlaczego suszenie trwa tak długo.