Jak pozbyć się zapachu pleśni pod zlewem: łatwy przewodnik w 3 krokach

Wiedza o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni pod zlewem, obejmuje kontrolę i naprawy uszkodzeń spowodowanych przez wodę oraz usuwanie pleśni. Eliminacja zapachu pleśni zajmuje ostatnie miejsce na liście procesów, które musisz wykonać w tej sytuacji.

Co to jest pleśń?

Jest to rodzaj grzybów, które żywią się resztkami organicznymi, takimi jak cząstki jedzenia, liście, kurz lub brud. Poniższe przykłady są głównymi przyczynami rozwoju pleśni.

Jak pozbyć się zapachu pleśni pod zlewem: łatwy przewodnik w 3 krokach

Jednak oprócz tego pleśń może również rozwijać się z powodu wilgoci. W rzeczywistości wilgoć jest często ostatnim warunkiem, jakiego potrzebują zarodniki pleśni, zanim rozwiną się w grzyby, które widzisz w swoim gospodarstwie domowym.

Główną przyczyną rozwoju pleśni pod zlewem są nieszczelności rur. Może się to zdarzyć, gdy nie będziesz regularnie konserwować systemu rurociągów, zwłaszcza po długim czasie, gdy rdza osiadła.

Pleśń i pleśń są zwykle używane zamiennie ze względu na powszechność ich przyczyn; jednak są różne. Pleśń jest bardziej intensywna niż pleśń, ponieważ wnika i niszczy powierzchnie, na których się opiera, co prowadzi do większej liczby napraw.

W tym sensie pleśń jest rodzajem grzybów pleśniowych, ponieważ nie powoduje tak dużych szkód jak pleśń. Nawet przy skutkach zdrowotnych te drugie mają bardziej intensywne konsekwencje niż te pierwsze.

Jak mogę wykryć wzrost pleśni?

Oprócz przyczyn, w ten sam sposób można wykryć pleśń i pleśń. Możesz zidentyfikować istnienie obu grzybów w podobny sposób, np. zapach stęchlizny, wzrost i poziom nawilżenia.

Pierwszym na liście objawów rozwoju pleśni jest zapach, na którym również koncentruje się artykuł. Zapach zaczyna się od łagodnego zapachu wilgotnych skarpet, który znajdziesz pod zlewem.

Mimo że jest łagodny, ograniczona przestrzeń sprawi, że zapach będzie nasycony, stąd lepsza przyczyna niepokoju. W porównaniu do zapachu w dużym pomieszczeniu, stęchły zapach spod zlewu powinien ostrzegać o obecności pleśni.

Oto artykuły o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni z piwnicy i jak pozbyć się zapachu pleśni z dywanu, więc masz pojęcie, jak traktowane są różne przedmioty lub miejsca zanieczyszczone pleśnią.

Innym sposobem na wykrycie rozwoju pleśni jest sprawdzenie miejsca, w którym wyczuwasz zapach i szukanie samego pleśni. Istnieją dwa rodzaje mączniaka, puszysty i puszysty.

Aby sprawdzić wzrost pleśni spod zlewu, poszukaj miejsc uszkodzonych przez wodę i sprawdź, czy występuje mączniak prawdziwy lub rzekomy. Oprócz miejsc bogatych w wilgoć należy sprawdzić obszar pod kątem nagromadzenia kurzu, resztek organicznych, np. resztek jedzenia.

Są to na ogół warunki, w których pleśń musi rosnąć na określonej powierzchni; dlatego jeśli zauważysz ich nagromadzenie, prawdopodobnie wyhodujesz grzyby.

Kroki usuwania zapachu pleśni spod zlewu

Aby usunąć zapach pleśni, musisz najpierw zająć się uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Musisz również usunąć pleśń, zanim ostatecznie usuniesz nieprzyjemny zapach.

Istnieje kilka sposobów na usunięcie pleśni; jednym z najbardziej znanych jest użycie wybielacza. W przypadku niektórych właścicieli domów stosowanie silnej substancji, takiej jak wybielacz, zmniejsza szanse na przyszły rozwój pleśni, co jest prawdą.

Jednak rozwiązania do usuwania pleśni nie ograniczają się do wybielacza. Możesz również użyć octu, sody oczyszczonej, boraksu i olejku z drzewa herbacianego.

Możesz również użyć komercyjnych produktów specjalnie stworzonych do usuwania grzybów, takich jak CLR Mold i Mildew Remover. Po usunięciu pleśni możesz teraz wyeliminować nieprzyjemny zapach.

Krok 1. Użyj octu

Ocet jest jednym z najskuteczniejszych środków zwalczających pleśń i zapachów, jakie można znaleźć w domu. Chociaż ma tę wadę, że sam w sobie ma silny zapach, można go łatwo zmienić.

Najpierw wlej niedestylowany biały ocet do pojemnika ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj roztworem obszary problemowe lub te, w których zapach pleśni jest najsilniejszy.

Pozostaw ocet na około 10 do 15 minut, a następnie wytrzyj go wilgotnym ręcznikiem lub gąbką. Zdobądź inny pojemnik, umieść w nim nadtlenek wodoru, a następnie spryskaj te same obszary problemowe.

Daj mu trochę czasu, aby usiąść, a następnie przetrzyj powierzchnię kolejną wilgotną ściereczką. Możesz zrobić drugą aplikację, jeśli uznasz to za konieczne.

Krok 2. Wchłonąć

Po nałożeniu octu i wody utlenionej na obszary zakażone pleśnią, możesz zostawić miskę wypełnioną sodą oczyszczoną, aby wchłonąć pozostały zapach. Może to być również przydatne w pochłanianiu przyszłych zapachów, o ile wymieniasz go co trzydzieści dni.

Krok 3. Podejmij środki zapobiegawcze

Oprócz naprawienia szkód spowodowanych przez wodę i usunięcia wzrostu pleśni i zapachu, pomocne byłoby podjęcie środków zapobiegawczych, aby nie zajmować się tymi samymi problemami w przyszłości. Jednym ze sposobów zapobiegania przyszłemu rozwojowi pleśni jest konserwacja systemów rurowych, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez wodę.

Wniosek

Podsumowując, proces ten obejmuje kroki znacznie wykraczające poza instrukcje, jak pozbyć się zapachu pleśni pod zlewem. Bardziej przyniesie Ci to korzyści, jeśli będziesz postępować zgodnie ze wszystkim, od naprawy szkód po zalaniu po usuwanie zapachu pleśni.