Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na roślinach konopi: 3 kroki

Pierwszym krokiem do pozbycia się mączniaka prawdziwego na roślinach konopi jest sprawdzenie i ocena stopnia skażenia. Pozostałe kroki są opisane poniżej, więc czytaj do końca.

Co to jest pleśń?

Pleśń ma dwa rodzaje, które są puszyste i puszyste. Jego kolor waha się od białego do jasnożółtego, dlatego ludzie błędnie postrzegają go jako wczesną oznakę pleśni.

Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na roślinach konopi: 3 kroki

Jednak pleśń różni się od pleśni, która ma rozmytą lub śluzowatą teksturę i ciemniejsze kolory. Chociaż te pierwsze w pewnym sensie poprzedzają drugie, przygotowując środowisko i czyniąc je bardziej przyjaznym dla pleśni.

Inną rzeczą, która odróżnia pleśń od pleśni, są miejsca, w których się osiedlają; pleśń, jest specyficzna dla materii organicznej. Z drugiej strony pleśń jest masowa i może rosnąć na prawie każdym obszarze, o ile spełnione są warunki.

Mączniak prawdziwy

Zajmijmy się rodzajami pleśni, z których pierwszą jest mączniak prawdziwy. Ten rodzaj mączniaka wywoływany jest przez grzyby i zwykle rośnie na wierzchniej stronie liści roślin.

Tak więc, jeśli chcesz sprawdzić swoje rośliny konopi pod kątem możliwego rozwoju mączniaka prawdziwego, sprawdź górną stronę liści. Jednak można je również znaleźć na dnie, choć rzadko.

Zgodnie ze swoją nazwą mączniak prawdziwy wygląda jak posypany proszek na liściach, więc może nie alarmować w porównaniu do sytuacji, gdy pleśń rośnie na powierzchni. Pomimo swojego niezagrażającego wizerunku, mączniak prawdziwy uszkadza twoje rośliny.

Oprócz sproszkowanego obrazu tego pleśni, można go również zidentyfikować po wyrządzonych przez niego szkodach. Na przykład zwinięte i przebarwione liście wskazują na występowanie mączniaka prawdziwego.

Oto artykuł o tym, jak zidentyfikować mączniaka prawdziwego, aby ułatwić proces usuwania pleśni.

Mączniak rzekomy

Innym rodzajem mączniaka jest mączniak rzekomy wywoływany przez gatunek pleśni wodnej (Plasmopara viticola). W przeciwieństwie do mączniaka prawdziwego, ten można znaleźć na spodniej stronie liści roślin, co utrudnia jego wykrycie.

Jedną z oznak wzrostu mączniaka rzekomego jest przebarwienie. Inne oznaki to żółte lub brązowe plamy.

Pogorszenie wpływa nie tylko na liście, ale także na gałęzie. Dlatego eksperci mają tendencję do ostrzegania właścicieli roślin przed niebezpieczeństwem mączniaka rzekomego.

Jakie są przyczyny wzrostu mączniaka prawdziwego?

Głównymi przyczynami ogólnego wzrostu pleśni są warunki potrzebne do wzrostu, a mianowicie wilgoć, tlen i źródła pożywienia. Istnieje dodatkowe ryzyko dla roślin, jakim jest rozstaw roślin.

Problemy z wilgocią mogą wynikać z nadmiernego podlewania roślin lub braku przepływu powietrza między roślinami, które nie wysychają tak bardzo, jak powinny. Wadliwe systemy odwadniające w Twojej farmie konopi mogą również prowadzić do rozwoju pleśni.

Słaba cyrkulacja powietrza zwiększa ryzyko rozwoju pleśni ze względu na skrócony czas schnięcia. Poza tym przepełnione przestrzenie mają tendencję do żywienia się grzybami, ponieważ zapewnia im to obfite źródło pożywienia.

Zachęca również grzyby do szybkiego rozprzestrzeniania się z jednej rośliny na drugą. Zanim się zorientujesz, cała twoja linia konopi ma przebarwione liście i mączniaka prawdziwego.

Jedną z ostatnich specyficznych dla roślin przyczyn rozwoju mączniaka prawdziwego jest przenawożenie. Twoje rośliny rosnące wcześniej niż oczekiwano nie zawsze są dobrym znakiem; jeśli już, to pozostawia je podatne na mączniaka prawdziwego.

Kroki usuwania mączniaka prawdziwego na roślinach konopi

Krok 1. Sprawdź uszkodzenia

Przed zastosowaniem komercyjnych lub naturalnych środków zaradczych spróbuj sprawdzić, czy można sobie z nimi poradzić. Jeśli jest tylko kilka roślin i kilka liści uszkodzonych, zerwij liście.

Jeśli umiarkowana liczba zainfekowanych roślin i zrywanie liści nie pomoże, wybierz naturalne środki. Zawsze bierz pod uwagę komercyjne zabiegi jako ostatnie.

Krok 2. Naturalne środki zaradcze

Możesz użyć kilku naturalnych rozwiązań, aby pozbyć się mączniaka prawdziwego na swoich roślinach konopi. Jednym z nich jest użycie sprayu z sodą oczyszczoną.

Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać galon wody i łyżeczkę sody oczyszczonej w sprayu. Następnie spryskaj zaatakowany obszar i pozostaw go tam.

Sprawdź obszar następnego dnia i spryskaj więcej roztworu, jeśli to konieczne.

Innym naturalnym lekarstwem jest ocet jabłkowy. Na galon wody wymieszaj dwie do trzech łyżeczek octu.

Wykonaj te same czynności, co roztwór sody oczyszczonej.

Możesz także użyć wody utlenionej do zabicia pleśni. Wymieszaj jej łyżkę stołową z galonem wody i spryskaj zarośnięte pleśnią liście.

Zostaw to na cały dzień i wróć do tego następnego dnia. Po raz drugi spryskaj obszar roztworem i odczekaj noc, a następnego dnia spryskaj go ponownie.

Krok 3. Produkty komercyjne

W przypadku produktów komercyjnych możesz użyć Banish, silnego środka przeciw pleśni, który w mgnieniu oka pozbędzie się mączniaka prawdziwego.

Wniosek

Po zakończeniu procesu usuwania musisz naprawić swoje sposoby, aby uniknąć przyszłego rozwoju. Oto artykuł, który może ci pomóc, ponieważ mówi o tym, jak zapobiegać pleśni na zewnątrz domu.

Ponieważ Twoja farma konopi znajduje się poza Twoim domem, rozwój grzybów z tego miejsca może również zaszkodzić Twojej przestrzeni na zewnątrz. Dlatego oprócz procesu usuwania musisz być informowany o środkach zapobiegawczych.