Dlaczego mój grzejnik nie włącza się w moim domu? 5 ciekawych powodów!

Załóżmy, że dzień jest trochę zimny, więc otwierasz ogrzewanie, ale dowiadujesz się, że nie działa, więc zadajesz sobie pytanie: dlaczego mój grzejnik nie włącza się w moim domu? To doświadczenie może być bardzo frustrujące i można je przypisać różnym przyczynom. Chociaż nowoczesne systemy grzewcze do budynków mieszkalnych i komercyjnych zapewniają doskonałą niezawodność i wyrafinowanie, problemy mogą nadal występować.

Jeśli te kwestie zostaną zaniedbane, może to zagrozić zarówno wygodzie, jak i bezpieczeństwu Ciebie i Twojej rodziny. Zimą będziesz musiał znosić chłód. Na szczęście możesz zrobić kilka sposobów, aby zapobiec uruchomieniu grzejnika. Co więcej, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego, możesz się tym zająć, jeśli znasz przyczynę problemu. W tym poście dowiesz się, jakie są najczęstsze przyczyny niedziałania grzejnika. Czytaj dalej!

Częste powody, dla których grzejnik nie włącza się

Kilka razy przechodziłem przez to samo doświadczenie. Zastanawiałem się: dlaczego mój grzejnik nie włącza się w moim domu. Więc zrobiłem swoje badania. Oto, czego się dowiedziałem!

#1. Zła konserwacja

Najczęstszym powodem, dla którego grzałka przestaje działać, jest brak konserwacji. Możliwe, że to było dawno, przed ostatnim tuningiem. Najczęściej więc problemem z urządzeniem grzewczym jest po prostu nagromadzony w nim brud. Na przykład brudna dmuchawa może spowodować awarię grzałki. Wymiennik nagrzewnicy systemu nie będzie działał, jeśli nie będzie krążącego wystarczającej ilości powietrza, aby się nie przegrzało. Mówiąc najprościej, brudna dmuchawa spowoduje awarię.

Jeśli filtry powietrza są brudne, może to również spowodować, że nagrzewnica przestanie działać. Dzieje się tak, ponieważ filtry ograniczą przepływ powietrza, co może pogorszyć istniejący problem, zwłaszcza gdy rozmiar kanału jest nieprawidłowy. Z tego powodu eksperci zalecają wymianę filtrów co kwartał. Bez regularnej konserwacji czujnik płomienia urządzenia również może się zabrudzić, co utrudnia zapalenie palników. Czasami jednak sam palnik jest brudny, więc nie będzie działał prawidłowo. Aby uniknąć któregokolwiek z powyższych problemów, skontaktuj się z technikiem w celu corocznego strojenia. Warto zainwestować, aby regularnie konserwować grzałkę, ponieważ zaoszczędzisz sobie przyszłych niedogodności, gdy grzałka się zepsuje.

#2. Zbyt niski poziom czynnika chłodniczego

Jeśli używasz podgrzewacza wody, poziom czynnika chłodniczego może być zbyt niski, więc paski grzewcze będą się często włączać. To z kolei spowoduje znaczny wzrost rachunków za media. Jeśli poziom czynnika chłodniczego pozostanie niski przez zbyt długi czas, sprężarka może się zepsuć i przegrzać. Mając to na uwadze, musisz naładować czynnik chłodniczy, gdy jego paski grzewcze często się włączają. Za doładowanie lub naprawę przecieków poniesiesz mniejsze koszty niż wymiana sprężarki.

#3. Martwy kondensator dmuchawy

Kondensator dmuchawy wygląda jak bateria, ale jest większy. To ten, który uruchamia piec po ustawieniu termostatu. Wszystkie kondensatory mają poziomy tolerancji. Jeśli jej poziom tolerancji jest niższy niż określony, dmuchawa nie osiągnie odpowiednich obrotów. Więc jeśli masz martwy lub umierający kondensator, dmuchawa się nie uruchomi. Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest wymiana.

#4. Problemy z termostatem

Inny problem może być związany z termostatem, który nie włącza ogrzewania. Zwykle przyczyną tego problemu jest nieprawidłowo działający termostat. Może się to również zdarzyć, gdy ustawisz go niewłaściwie. Termostat jest przeznaczony do regulacji ciepła. Większość nowoczesnych termostatów jest niezawodna i wymaga mniej kłopotliwej obsługi. Jednak z biegiem czasu mogą pojawić się problemy, które wiążą się z wymianą lub naprawą.

Załóżmy, że odkryłeś problem z termostatem. Możesz wziąć pod uwagę te programowalne opcje podczas wyszukiwania zamiennika. Umożliwi to wybór różnych temperatur dla różnych pór tygodnia, nocy i dnia. Dzięki tej funkcji jest bardziej wydajny niż jego nieprogramowalne odpowiedniki. W niektórych przypadkach termostat mógł zostać nieprawidłowo zaprogramowany. Możliwe, że przeprogramowałeś go również nieumyślnie. Niezależnie od przypadku, najpierw sprawdź termostat i upewnij się, że rzeczywiście ustawiłeś go prawidłowo, zanim zadzwonisz do technika.

#5. Wadliwy projekt lub instalacja kanałów

Może problemem nie jest grzałka tylko jej przewody. Musisz upewnić się, że jest odpowiednio zaprojektowany. Sprawdź również instalację. Niektórzy instalatorzy ograniczyliby się podczas wymiarowania lub instalowania kanałów. Zła instalacja doprowadziłaby do problemów z przepływem powietrza w całym domu. Grzałka prawdopodobnie będzie często pracować, co spowoduje jej przegrzanie lub nawet awarię. Będzie to wymagało naprawy i przeprojektowania kanałów. Możesz również zainteresować się instytucjonalnymi grzejnikami konwektorowymi.

To okładka!

Możesz napotkać różne problemy z grzejnikiem. Oczywiście chciałbyś znać odpowiedź na pytanie: dlaczego moja grzałka nie włącza się w moim domu, żeby od razu rozwiązać problem. W przeciwnym razie nie zapewni ciepła Twojej rodzinie, co może prowadzić do choroby i dyskomfortu. W ostateczności należy zadzwonić do doświadczonego technika. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jak czyścić grzejnik ścienny i gdzie umieścić grzejnik.