Jak powiesić zasłony bez prętów? 5 prostych sposobów!

Dzięki wynalezieniu nowych i kreatywnych sposobów instalowania zabiegów okiennych, nie ma potrzeby stosowania tradycyjnych karniszy. Niektórzy projektanci podejmują śmiałe kroki z tego, co stało się konwencją, wprowadzając nowe pomysły na wieszanie zasłon bez prętów.

Metody wieszania zasłon bez prętów

  • Kable napinające
  • Zszywki i paski do obciągania
  • Pokrętła szafki
  • Spinki do tapicerki
  • Śruby z haczykami i szpilki do draperii

Kable napinające

Jest to pierwsza w historii metoda wieszania zasłon bez drążków.

Jak powiesić zasłony bez prętów? 5 prostych sposobów!

Dzieje się tak, ponieważ różne rodzaje zasłon wymagają różnych sposobów wieszania. Jedną z dobrych opcji jest linka napinająca, która może pomieścić przelotki, kieszenie na wędki lub wędki typu ring clipped, ale jest również idealna do lekkich materiałów, takich jak przezroczyste, ponieważ nie wymagają one żadnego podparcia ciężaru.

Z pomocą IKEA będziesz mógł kupić cały swój sprzęt i kable w jednym zestawie. Potrzebujesz 2 śrub rzymskich, 2 zacisków do drutu, kotew lub śrub do mocowania haków na ścianie o długości co najmniej 1-1/2 cala większej niż jest to potrzebne, ponieważ lepiej jest mieć dodatkowy kabel podczas ustawiania niż za mało .

Kroki konfiguracji kabli napinających

Krok 1: Przykręć haczyki do ściany, po jednym z każdej strony otworu okiennego, aby utrzymać pręty naprężające na miejscu i dopasuj długość do swoich potrzeb.

Krok #2: Utwórz 5-7-calowe pętle na końcach kabla, przymocuj zaciskami drutowymi

Krok #3: Przeciągnij przewody przez przelotki lub kieszenie na pręty

Krok 4: Przymocuj końcowe ściągacze do kabli, skręcając oba końce razem, aż będą wystarczająco ciasne, aby nie były już przesuwane, ale wystarczająco luźne, gdy je pociągasz bez wyrywania kawałków z gniazd

Krok 5: Przytnij nadmiar drutu i dokręć śruby rzymskie, aby pozostały bezpieczne.

Pokrętła szafki

To kolejna świetna metoda na wieszanie zasłon bez drążków. Będziesz musiał zainstalować gałki szafki nad oknem, aby stworzyć nieformalne, pozbawione prętów rozwiązanie do zawieszania zakładek lub zasłon. Skorzystaj z tej opcji, jeśli nie chcesz, aby w domu wyglądały formalnie pręty i pręty, ale nadal potrzebujesz sposobu na powieszenie zasłon na oknach.

Kroki konfiguracji gałek szafki

Krok 1: Aby powiesić zasłony, zmierz przestrzeń między każdą zakładką lub krawatem i zaznacz je na równej powierzchni.

Krok 2: Zaznacz, gdzie będziesz wiercić otwory pilotażowe w płycie gipsowo-kartonowej, korzystając z tych pomiarów, aby były one równomiernie rozmieszczone podczas mocowania haków w celu późniejszego zainstalowania gałek.

Krok #3: Po wywierceniu włóż kotwy ścienne, jeśli nie ma kołków, aby upewnić się, że są wystarczająco bezpieczne przed przykręceniem któregokolwiek z gałek szafki.

Krok 4: Zapętl i zawiąż wstążkę wokół każdego pokrętła po zainstalowaniu, aby uzyskać dodatkowy akcent!

Zszywki i paski do zakładania

Inną pomysłową metodą stosowaną przy zawieszaniu karniszy są długie odcinki sklejki zwane „pasami futrzanymi”. Podczas gdy wiele różnych materiałów może dobrze się sprawdzać do mocowania sprzętu (np. młotków) lub gwoździ do ścian lub kołków, nie ma lepszego materiału, jeśli zamierzasz przymocować tylko jeden element, ponieważ twardsze deski nie trzymają się zbyt dobrze.

Kroki ustawiania zszywek i pasków do zakładania

Krok 1: Zrób swoje pasy futrzane, kup odpowiednią długość imitacji drewna i pomaluj je tak, aby pasowały do ​​​​swojej ściany.

Krok 2: Następnie przykręć lub przybij ten pasek do kołków, aby instalacja była jak najbezpieczniejsza, gdy zszyjesz na nich zasłony.

Wkręty z haczykami i szpilki do zasłon

Innym świetnym sposobem na wieszanie zasłon bez prętów jest użycie śrub z haczykami. Umożliwia powieszenie zasłon bez użycia karnisza.

Pozwoli to uzyskać wygląd plisowanych paneli przy jednoczesnym zachowaniu formalnego wyglądu, jaki można znaleźć w biurowcu czy luksusowym pokoju hotelowym.

Kroki ustawiania śrub z haczykami i kołków do drapowania

Krok #1: Szpilki do drapowania są umieszczane na górze panelu zasłony.

Krok 2: Za pomocą ołówka zmierz miejsca, w których chcesz je umieścić, z każdej strony, kończąc na przeciwległych końcach, aby po przyszpileniu były równe.

Krok #3: Użyj haczyka oczkowego wkręconego w te znaki przed przymocowaniem jakichkolwiek szpilek do draperii; w ten sposób mogą trzymać się wszystkiego, nie wyślizgując się lub nie potrzebując za sobą tyle ciężaru, aby uzyskać stabilność!.

Spinki do tapicerki

Niektórym podoba się pomysł posiadania zasłon w swoich domach. Niektórzy jednak tego nie robią; są tam tylko dla dekoracji i koloru. Jeśli chcesz ubrać swoje papeteryjne panele zasłonowe bez wydawania dużych pieniędzy na zasłony, które służą tylko jednemu celowi (zablokowanie światła), zamiast tego użyj pinezek do tkanin!

To prawie zbyt łatwy sposób na uzyskanie bardziej wymyślnych zasłon przy niewielkim wysiłku włożonym w to wszystko!

Kroki konfiguracji pinezek tapicerskich

Krok 1: Aby zrobić zasłonę okienną, zdobądź pinezki do tapicerki w tym samym wykończeniu.

Krok 2: Wykonaj kilka suchych przebiegów, aby określić, jak duże mają być twoje plisy i ile jest potrzebnych, aby gdy wszystkie są prawidłowo zawieszone, zakryją całą przestrzeń okna.

Krok 3: Na początek wepchnij jeden haczyk w każdy róg miejsca, z którego zamierzasz je zawiesić – powinien znajdować się co najmniej trzy cale od innych już zainstalowanych (w zależności od tego, jak wyglądasz).

Krok 4: Następnie weź tkaninę i utwórz kilka małych kształtów plis ręcznie lub maszynowo; następnie przymocuj je do przeciwległych ścian w odległości około 3 cali, aż nie będzie już miejsca na kolejny!

Wniosek

Mam nadzieję, że czytając ten tekst poszerzyłeś swoją wiedzę na temat wieszania zasłon bez drążków. Jest łatwy i prosty w wykonaniu.