Jak podłączyć schemat podgrzewacza ciepłej wody? 4 proste kroki!

Kupiłeś nową grzałkę i chcesz dowiedzieć się, jak podłączyć schemat grzałki c.w.u.? Poznasz najprostszy sposób na okablowanie podgrzewacza wody, a my pomożemy Ci zrozumieć schemat podgrzewacza przedstawiający jego działanie.

Wszystko w twoim domu i na zewnątrz przyciąga twoją uwagę, jeśli jesteś ciekawską duszą. Chcesz dowiedzieć się, jak działają urządzenia elektryczne i co robią ich elementy. Dlatego wspomnieliśmy o okablowaniu i schemacie podgrzewacza wody, aby zaspokoić Twoje pragnienie wiedzy. Jest o wiele więcej do nauczenia się, więc najlepiej zagłębić się w ten artykuł!

Kroki podłączania podgrzewacza ciepłej wody

Musisz znać dokładny proces podłączania schematu podgrzewacza ciepłej wody. Ten krok następuje po zainstalowaniu grzejnika i jesteś gotowy do kąpieli w gorącej wodzie. Przede wszystkim poznaj podstawy, aby rozpocząć ten proces. Z dachu w kierunku grzejnika biegnie drut miedziany o grubości 10 mm. Ten miedziany drut ma dwa przewodniki i jeden przewód uziemiający i musi być chroniony metalową rurką elektryczną lub giętkim kablem elektrycznym, a może obydwoma z nich. Do otwarcia płyty ze skrzynki narzędziowej potrzebny jest również śrubokręt.

Krok 1. Wyłącz wyłącznik

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek naprawy lub naprawy, musisz zrobić jedną kluczową rzecz: zasilanie jest wyłączone. W takim przypadku musisz wyłączyć wyłącznik z panelu wyłączników swojego domu. Wyłącznik 240-woltowy podgrzewacza wody ma dwa bieguny prądu o natężeniu 30 amperów. Upewnij się również, że na panelu wyłączników zaznaczono, że na grzejniku prowadzone jest okablowanie, aby uniknąć ryzyka porażenia prądem. Oto jak wyłączyć podgrzewacz wody.

Krok 2. Usuń metalową płytkę

Zlokalizuj metalową płytkę na górze grzejnika i zdejmij ją, odkręcając trzy śruby i śrubę uziemiającą. Wyjmij płytkę i zdejmij zamki kanałowe, wyginając pierścień wewnętrzny za pomocą szczypiec. Wsuń płytkę i przykręć przewody. Przekręć śrubę, aby dopasować ją do gwintów płyty. Zdejmij zieloną śrubę uziemienia i umieść pętlę przewodu uziemiającego na miejscu. Ponownie wkręć śrubę.

Krok 3. Podłącz obwód

Połącz przewody z przewodami dołączonymi do elementu grzejnego grzałki. Podłącz przewody, skręcając nakrętki przewodów. Owiń również czarną taśmę elektryczną, aby zapewnić bezpieczne połączenie. Umieść kable w obudowie i wymień metalową płytkę.

Krok 4 Zabezpiecz podgrzewacz wody

Pomogłoby podłączenie paska zabezpieczającego wokół grzejnika, który mocuje się do ściany z tyłu. Zabezpiecza grzałkę przed zgubieniem w sytuacji, takiej jak trzęsienie ziemi lub inne zagrożenie. Ten pasek jest niedrogi i łatwy w montażu, ale służy jako doskonała kotwica. Dowiedz się, jak dostosować temperaturę na podgrzewaczu wody.

Schemat systemu ogrzewania podgrzewacza wody

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w standardowym podgrzewaczu wody są dwa elementy grzejne; na górze i na dole. Głównymi elementami elementów grzejnych są wyłączniki krańcowe i termostaty.

#1. Połączenia

Do podgrzewacza wody podłączone są trzy przewody. Jeden z nich to uziemienie, a dwa pozostałe to przewodniki dostarczające prąd do grzałki. Te dwa przewody są połączone z górnymi wyłącznikami krańcowymi nr 1 i nr 3 połączonymi z nr 2 i nr 4. Przełączniki numeryczne 2 i 4 rozdzielają moc na cały element grzejny.

#2. Przełączanie termostatów

Wyłącznik górny nr 4 łączy się z jednej strony zarówno górnego, jak i dolnego elementu. Z drugiej strony przełącznik nr 2 łączy się z punktem nr 1. Termostat jest podłączony do końca łączącego się z punktem nr 2 lub punktem nr 4.

Historia za tym mówi, że gdy temperatura wody jest wysoka, przełącznik nr 1 łączy się z nr 4 przez termostat. Ale kiedy używasz tej gorącej wody, zimna woda musi być gorąca. Przełącznik nr 1 łączy termostat z przełącznikiem nr 2, który ostatecznie łączy się z drugą stroną górnego elementu. Jak już wiecie, jedna strona tego elementu jest już powiązana z wyłącznikiem górnego limitu nr 4.

Oto jak działają termostaty.

#3. Dolny element grzejny

Teraz porozmawiamy o dolnym elemencie. Ma tylko punkty nr 1 i nr 2. Element ten działa, gdy woda na górnej części grzałki nagrzewa się, a termostat łączy się z punktem 4 po odłączeniu od punktu 2. Dodatkowo, po całym tym procesie łączenia i rozłączania, zasilanie zostanie przywrócone dolnemu elementowi.

Podsumowanie diagramu

Aby przetrawić tę historię, musisz zrozumieć prostą rzecz. Dolny element zasilający nie działa, gdy górna część jest zasilana prądem elektrycznym i odwrotnie. Podsumowanie tego diagramu jest komponentem, który działa na raz.

To okładka!

Mamy nadzieję, że poczujesz się usatysfakcjonowany wiedząc, jak podłączyć schemat podgrzewacza ciepłej wody, który zawiera prosty język, aby szybko zrozumieć zadanie.