Jak naprawić tunelową świecę?

Jednym z głównych problemów, z jakimi borykają się miłośnicy świec, jest tunelowanie świec. Czujesz, że marnujesz dużo wosku, ponieważ nie wszystkie się topią. Dlatego nauczymy Cię podstaw tunelowania świec i jak naprawić tunelową świecę!

Tunelowanie świecy ma miejsce, gdy tylko wosk w środku świecy topi się i spala. W końcu spowoduje to powstanie pierścienia twardego wosku wokół zewnętrznej części świecy. Tunelowanie świecy może wystąpić w każdej świecy, niezależnie od jakości lub rodzaju użytego wosku.

Jak naprawić tunelową świecę?

Częściej występuje w tanich świecach. Tunelowanie świecy może być spowodowane przez knot, który jest za mały w stosunku do wielkości świecy. Chociaż częściej powoduje to czas pierwszego oparzenia.

Należy unikać tunelowania świecy, ponieważ wpływa to na całkowity czas palenia świecy. Dzieje się tak, ponieważ cały wosk się nie spala. Utrudnia również zapalenie płomienia, gdy świeca się pali.

Dokładnie omówimy dwie kwestie. Po pierwsze, jak naprawić świecę tunelowaną i jak temu zapobiec za pomocą przyszłych świec. Przejdźmy przez to jeden po drugim.

Jak naprawić tunelową świecę

Nie martw się, jeśli twoja świeca już zaczęła tunelować. Możliwe, że nadal możesz to zapisać. Jeśli tunelowanie jest niewielkie, możesz użyć suszarki do włosów, aby wysuszyć wierzch świecy. Podgrzane powietrze stopi się i wygładzi wosk, dając bardziej płaską powierzchnię.

Aby uniknąć powtórzenia się tego, postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi pierwszego przepalenia. Następnie przy następnym zapaleniu świecy rozpuść całą pierwszą warstwę wosku. Następnie, jeśli suszarka nie działa, możesz wypróbować piekarnik.

Rozgrzej piekarnik do 175 stopni F, połóż świecę na blasze do pieczenia i piecz przez około pięć minut. Możesz potrzebować mniej czasu na spalenie mniejszej świecy i więcej czasu na spalenie większej. Włącz światło piekarnika, aby mieć oko na świecę i upewnić się, że nie jest zbyt gorąca.

Możesz również spróbować użyć namiotu foliowego. Zapal świecę, a następnie przykryj ją folią aluminiową, aby to osiągnąć. Zrób otwór na górze, aby dym mógł się wydostać.

Folia odbija ciepło na świecę, topiąc wosk na brzegach, a nie tylko na środku. Dlatego miej go na oku, aby się nie przegrzał. Gdy cały wosk się rozpuści, użyj rękawicy kuchennej lub innego urządzenia ochronnego, aby delikatnie usunąć folię aluminiową i zdmuchnąć świecę.

W niektórych okolicznościach tunelowanie świecy może być zbyt rozległe, aby uratować świecę. Chociaż może to być przygnębiające, nie przeszkadza ci to cieszyć się świecą. Zamiast tego możesz zaopatrzyć się w podgrzewacz do świec, który podgrzewa wosk znajdujący się na dnie pojemników na świece.

Podgrzewacz do świec wystarczająco podgrzeje resztki wosku, aby wytworzyć delikatne aromaty. Dzieje się tak, nawet jeśli tunelowanie Twojej świecy posunęło się do tego stopnia, że ​​nie można już zapalić knota. Oto sposoby naprawy świecy tunelowej.

Jak zapobiegać tunelowaniu świec

Jednym ze sposobów uniknięcia problemu naprawy świecy tunelowej jest przede wszystkim zapobieganie jej występowaniu! Aby zapobiec powstawaniu tuneli, konieczne jest pierwsze wypalenie. Ponieważ wosk ma pamięć, pierwsze wypalanie ustala promień stopionego materiału.

Jeśli zrobisz tunel na początkowym wypaleniu, wosk w tunelu stopi się pierwszy przy następnym zapaleniu świecy. Następnie sprawia, że ​​jest głębszy i pozostawia niestopiony wosk na całym obwodzie. Dlatego tak ważne jest dokładne rozpuszczenie początkowej warstwy wosku przed zdmuchnięciem świecy przy pierwszym przypaleniu.

Umieść świecę w miejscu wolnym od przeciągów podczas pierwszego palenia, aby upewnić się, że pali się równomiernie. Następnie sprawdzaj co 30 minut po zapaleniu, aby upewnić się, że początkowa warstwa wosku całkowicie się stopiła. Im głębsza warstwa, tym lepiej.

Wymagany czas będzie się różnić w zależności od rodzaju użytego wosku oraz rozmiaru świecy i knota. Zgodnie z ogólną zasadą, na każdy cal średnicy świecy wymagana jest jedna godzina czasu palenia. Należy jednak uważać na świecę i zdmuchnąć ją dopiero po całkowitym stopieniu się pierwszej warstwy wosku.

Przyczyny tunelowania świec

Przy pierwszym paleniu nie zapalasz prawidłowo świecy.

Najczęstszą przyczyną powstania tunelu świecowego jest niedostateczne oświetlenie podczas wczesnego oparzenia. Pierwsze zapalenie świecy jest tak naprawdę najważniejsze. Wpływa na jakość nagrywania we wszystkich kolejnych przypadkach.

Nie spalasz go całkowicie.

Załóżmy, że za pierwszym razem dobrze spaliłeś świecę. Pozwoliłeś jej się palić przez kilka godzin, a wosk całkowicie stopił się na całej powierzchni świecy, zanim ją zgasisz. Czy możesz teraz pozostawić go włączony na krótszy okres czasu po raz drugi?

Ogólnie rzecz biorąc, drugie oparzenie nie powinno być tak długie jak pierwsze. W rzeczywistości nie zaleca się palenia świecy dłużej niż 4 godziny. Nawet jeśli używasz go drugi lub trzeci raz.

Niemniej jednak obowiązuje ta sama zasada: pozwól świecy płonąć, aż cała jej powierzchnia się stopi! A co, jeśli po prostu trzymasz świecę zapaloną przez pół godziny? Wosk nie spali się do samego brzegu, co przy następnym użyciu da efekt tunelowania.

Wniosek

Tunelowanie jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się ludzie ze swoimi świecami. Na szczęście możesz położyć temu kres, a także możesz temu zapobiec. Po prostu postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, który mamy dla Ciebie i możesz już iść!