Jak podłączyć pistolet myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego? 4 proste kroki!

Zastanawiasz się, jak podłączyć pistolet myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego? Jesteś we właściwym miejscu, więc nie martw się. Możesz użyć wody w domu, aby podłączyć wąż ogrodowy do myjki ciśnieniowej, ale będziesz potrzebować drugiego węża, aby podłączyć myjkę ciśnieniową do ciśnieniowego pistoletu natryskowego.

Drugi wąż powinien być oceniany jako wąż do myjki ciśnieniowej, zdolny do obsługi co najmniej 2700 PSI. Z drugiej strony większość węży ogrodowych ledwo wytrzyma 300 do 500 PSI. W zależności od myjki ciśnieniowej ciśnienie to może wynosić od 1000 do 6000 PSI. Aby podłączyć pistolet do myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego, potrzebujesz węża przeznaczonego głównie do wysokich PSI. Przyjrzyjmy się temu bliżej. Zacznijmy czytać ten artykuł!

Jak podłączyć pistolet myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego? 4 proste kroki!

Jak to działa?

Dzięki tym złączom instalacja i demontaż pistoletu do myjki ciśnieniowej będą bardzo proste. Pojedynczy zestaw połączeń łączy kurek i wąż ogrodowy. Trzeci zestaw połączeń łączy wąż wysokociśnieniowy z pompą myjki ciśnieniowej, a czwarta para łączy wąż ogrodowy z myjką ciśnieniową. W niektórych zestawach znajduje się opaska do połączenia pistoletu natryskowego z wężem wysokociśnieniowym.

Kroki podłączenia pistoletu myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego

Chociaż podłączenie węża do ogrodu do myjki ciśnieniowej może wydawać się prostą procedurą, czasami może być trudne i nieprzyjemne. Jednak przy odpowiednim sprzęcie możesz w mgnieniu oka nauczyć się podłączania myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego. W tym artykule nauczymy Cię dokładnie, jak to osiągnąć. Zaangażujmy tę publiczność.

Krok 1. Zmierz galony na minutę (GPM) twojego zaopatrzenia w wodę

Rodzaj połączenia, jakie wykonujesz między ciśnieniem a wężem ogrodowym, zależy od tego, do czego będziesz go używał i jak często go będziesz używać. Pierwszym krokiem jest obliczenie szybkości przepływu wody przez kran. Można to obliczyć w galonach na minutę. Ponieważ większość myjek ciśnieniowych wymaga dopływu wody o pojemności 3 galonów na minutę, twoje źródło wody powinno być w stanie wyprodukować od trzech do pięciu galonów w ciągu jednej minuty. Umieść wiaderko o pojemności 3 galonów pod kranem i zmierz czas jego napełnienia, aby określić GPM twojego zaopatrzenia w wodę.

Powtórz procedurę jeszcze trzy razy, aby określić średni czas potrzebny na napełnienie wiadra o pojemności 3 galonów. Do zasilania myjki wodą można użyć wiadra o pojemności 3 galonów, jeśli napełnienie jej po brzegi zajmuje mniej niż 60 sekund.

Dopływ wody o niskim GPM może uszkodzić myjki ciśnieniowe. Większość myjek ciśnieniowych wymaga przepływu 2-3 galonów na minutę. Napełnij wiadro o pojemności 3 galonów i zmierz czas jego napełnienia, aby określić szybkość przepływu.

Możesz użyć tego źródła wody do myjki ciśnieniowej, jeśli napełni się w mniej niż minutę. Nie zaniedbuj tego kroku, ponieważ brak przepływu może spowodować uszkodzenie myjki ciśnieniowej.

Krok 2. Podłącz rozdzielacz

Rozdzielacz może być dla Ciebie doskonałym narzędziem, jeśli planujesz regularnie wykorzystywać ciśnienie. Oszczędza czas na odczepianie węża ogrodowego po każdym użyciu. Podczas gdy możesz otworzyć drugi zawór rozdzielacza podczas pracy myjki ciśnieniowej, ograniczając GPM wody kierowanej do myjki ciśnieniowej. Jeśli nie lubisz odłączać zwykłego węża ogrodowego od źródła wody za każdym razem, gdy używasz myjki ciśnieniowej .

Chociaż możesz używać węża ogrodowego i myjki ciśnieniowej jednocześnie z tym zaworem rozdzielającym, powinieneś tego unikać, ponieważ Twoje GPM spadnie poniżej 2-3 GPM niezbędnych do uruchomienia myjki ciśnieniowej. Niezależnie od tego, czy używasz rozdzielacza, czy nie, musisz podłączyć dopływ wody i wąż ogrodowy za pomocą szybkozłącza. Umożliwi to szybkie odłączenie myjki ciśnieniowej od źródła wody, co pozwoli na prostsze przechowywanie wnętrza.

Krok 3. Podłącz dopływ wody za pomocą węża ogrodowego

Następnym krokiem jest podłączenie węża ogrodowego do wlotu wody w myjce ciśnieniowej. Upewnij się, że połączenie jest bezpieczne i nie ma wycieków. Następnie podłącz drugą stronę węża ogrodowego do źródła wody. Sprawdź, czy nie ma wycieków i dwukrotnie sprawdź połączenie. Jeśli w miejscach łączenia wystąpią jakiekolwiek przecieki, należy zlokalizować złączkę, aby zatrzymać przeciek. Możesz również chcieć wiedzieć, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa.

Krok 4. Zamocuj dyszę myjki ciśnieniowej do opryskiwacza ogrodowego

Wąż do myjki ciśnieniowej musi być następnie podłączony do dyszy lub pistoletu natryskowego. Następnie podłącz drugą stronę węża ciśnieniowego do wylotu wody myjki. Krótszy wąż zapewni większy PSI przy jednoczesnym utrzymaniu natężenia przepływu wymaganego do odpowiedniego zasilania myjki.

To okładka!

Po przeczytaniu tego artykułu byliśmy zachwyceni, gdy dowiedzieliśmy się, że wszyscy rozumiecie, jak podłączyć pistolet myjki ciśnieniowej do węża ogrodowego? Mamy nadzieję, że przeczytałeś ten artykuł za jednym razem, więc jeśli chcesz połączyć pistolet do myjki ciśnieniowej z wężem ogrodowym, spróbuj sam temu zaradzić. Dziękujemy za bycie z nami, przyjaciele! Możesz również przeczytać o tym, jak uruchomić myjkę ciśnieniową rzemieślnika i jak uruchomić myjkę ciśnieniową.