Jak pobrać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę: 4 najlepsze sposoby?

Czy przypadkowo włożyłeś telefon z Androidem do wody i nie wiesz, jak odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę? Jeśli tak, nie martw się, ponieważ wiele osób doświadczyło tego samego problemu.

Ten artykuł pomoże Ci odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę.

Jak pobrać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę: 4 najlepsze sposoby?

Zastanów się nad zarejestrowaniem najlepszych wrażeń z podróży na telefonie. Utrata takich obrazów oznacza utratę znacznej części swojego życia.

Dowiedz się, jak określić zakres uszkodzeń i najlepsze metody próby odzyskania danych przed skontaktowaniem się z profesjonalistą.

Charakterystyka telefonu uszkodzonego przez wodę

Dowiedz się, czy Twój telefon został uszkodzony przez wodę, zanim rozpoczniesz proces odzyskiwania. Pomoże to również w przestrzeganiu metod odzyskiwania plików z telefonu upuszczonego do wody.

Na tacy karty sim telefonu Samsung znajduje się biała etykieta z czerwonym krzyżykiem. Jeśli Twój telefon zostanie uszkodzony przez wodę, naklejka zmieni kolor na fioletowy.

W rezultacie klienci telefonów Galaxy powinni sprawdzić naklejkę na tacce karty SIM pod kątem oznak uszkodzenia. Inni użytkownicy Androida i iPhone’a mogą również szukać dodatkowych wskaźników, takich jak Liquid Data Indicator.

Co należy zrobić z telefonem uszkodzonym przez wodę

Jeśli Twój telefon z Androidem ulegnie uszkodzeniu przez wodę, wykonaj poniższe czynności, aby zapobiec dodatkowym uszkodzeniom.

Krok 1. Wyjmij telefon z wody

Natychmiast usuń urządzenie z dowolnego miejsca, w którym zostało upuszczone. Po wyjęciu z wody wyłącz gadżet i przechowuj go w bezpiecznym miejscu.

Krok 2. Usuń wszystkie części telefonu

Usuń wszelkie akcesoria, które można usunąć ze sprzętu telefonu. Możesz wyjąć tylną pokrywę obudowy, baterię, tacę karty sim i inne części.

Użyj ściereczki z mikrofibry do wysuszenia telefonu uszkodzonego przez wodę. Należy unikać materiałów papierowych i bawełnianych, ponieważ mogą zatykać małe pory, przez które może przepływać woda.

Pamiętaj, aby nie próbować włączać urządzenia po kontakcie z wodą. Jest to bardzo zalecane, ponieważ po włączeniu zasilania woda w płycie głównej wchodzi w interakcję z ładunkiem elektrycznym, powodując zwarcie.

Krok 3. Wysusz telefon uszkodzony przez wodę

Napełnij do połowy plastikową torbę zamykaną na zamek błyskawiczny żelem krzemionkowym, a następnie zakop telefon. Odczekaj co najmniej 24-48 godzin, aby telefon znalazł się w torbie.

Włącz telefon, gdy całkowicie wyschnie. Jeśli nie włącza się od razu, spróbuj go naładować, aby sprawdzić, czy to pomaga.

Pobieranie danych z telefonu uszkodzonego przez wodę

Gdy urządzenie wyschnie i potrzebujesz odzyskać dane, zdecydowanie zaleca się wykonanie głębokiego skanowania, a następnie wyodrębnienie danych.

Możesz użyć dowolnej z tych metod:

Metoda nr 1. Odzyskiwanie danych Androida

Aby odzyskać dane z uszkodzonego przez wodę smartfona z Androidem, możesz użyć oprogramowania do odzyskiwania danych Androida. To oprogramowanie dokładnie sprawdza smartfon i pomaga odzyskać wszystkie dane z mokrych urządzeń, takich jak Google Pixel, Huawei, Samsung, Nexus, HTC, LG, Motorola, Sony i innych telefonów.

Oprogramowanie do odzyskiwania danych Androida może być używane w przypadku utraty danych z urządzenia z Androidem i działa we wszystkich systemach operacyjnych. Nie ma rozróżnienia, w jaki sposób dane zostały utracone.

Nadal działa, aby odzyskać wszystkie dane smartfona lub tabletu z Androidem, w tym obrazy, utwory, filmy, historię połączeń, dokumenty, kontakty i inne typy danych.

Pierwszym krokiem jest podłączenie uszkodzonego telefonu do laptopa za pomocą kabla USB i upewnienie się, że w telefonie jest włączone debugowanie USB. Musisz zezwolić na autoryzację po włączeniu debugowania USB.

Gdy pojawi się okno, dotknij „OK”. Jeśli nie widzisz żadnych okien, kliknij przycisk „Pokaż ponownie”. Wybierz rodzaj danych, które chcesz odzyskać, a następnie naciśnij następny przycisk.

Aby zeskanować dane telefonu, kliknij opcję szybkiego skanowania. Wyświetl podgląd i wybierz dane do odzyskania.

Na koniec kliknij przycisk ikony telefonu komórkowego lub komputera, aby pobrać pliki na swoje urządzenie.

Metoda nr 2. Kopia zapasowa danych odzyskiwania

Tworzenie kopii zapasowych danych jest traktowane priorytetowo przez producenta obecnych smartfonów. Od czasu do czasu będą prosić o połączenie urządzenia z kontem Google.

Nawet jeśli zignorujesz te monity, możesz mieć niezależnie zapisane pliki multimedialne i kontakty na karcie SD. Twoja karta SD jest mniej podatna na uszkodzenia w przypadku zalania wodą ze względu na jej małą i trwałą konstrukcję.

Po usunięciu danych podłącz kartę SD do innego komputera lub urządzenia mobilnego, aby sprawdzić, czy nadal ją masz.

Przeczytaj ten artykuł o tym, jak wykonać kopię zapasową telefonu uszkodzonego przez wodę i jak odzyskać uszkodzoną przez wodę kartę SD, aby dowiedzieć się więcej!

Metoda nr 3. Kopia zapasowa iCloud

Jeśli Twój telefon uszkodzony przez wodę to iPhone, ta metoda jest dla Ciebie. Apple oferuje znaczącą funkcję, która automatycznie zapisuje wszystkie dane iPhone’a w kopii zapasowej iTunes i iCloud.

Na nowym urządzeniu z systemem iOS zaloguj się do iCloud lub iTunes przy użyciu swojego Apple ID. Następnie z listy dostępnych kopii zapasowych w iCloud/iTunes wybierz i przenieś żądane pliki na nowe urządzenie.

Metoda nr 4. Użyj ekstraktora kopii zapasowej iPhone’a

Możesz użyć tych samych procedur, aby przywrócić usunięte dane, nawet jeśli zgubiłeś iPhone’a. Dotyczy to również sytuacji, gdy musisz przywrócić dane z uszkodzonego iPhone’a.

Musisz pobrać i zainstalować ekstraktor kopii zapasowej iPhone’a dla systemu Windows lub macOS i postępować zgodnie z instrukcjami, aby pobrać dane z konta iCloud lub kopii zapasowej iTunes.

Wniosek

Posiadanie telefonu uszkodzonego przez wodę to koszmar, ale jeśli wiesz, jak odzyskać dane z telefonu uszkodzonego przez wodę, da ci to nadzieję, że nadal możesz odzyskać posiadane pliki. Skontaktuj się natychmiast z najbliższym telefonicznym centrum serwisowym, jeśli nie możesz rozwiązać problemu uszkodzonego przez wodę telefonu.