Jak ozdobić poduszkę. Najlepsze 3 opcje do wypróbowania

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak ozdobić poduszkę, masz trzy możliwości, aby to zrobić. Z tego artykułu dowiesz się, jak bezpośrednio zaprojektować poduszkę lub dodać ozdoby, aby poprawić jej estetykę. Więc ci, którzy szukają sposobu na spersonalizowanie swojej poduszki, to jest dla Ciebie.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie ma określonego zestawu zasad dekorowania poduszki. Zawsze możesz poprowadzić swoją kreatywność lub znaleźć inspirację w miejscu, w którym zamierzasz użyć poduszki. Możesz nawet zamienić dekorację poduszek w zabawną zabawę związaną z przyjaciółmi i rodziną.

Jak ozdobić poduszkę. Najlepsze 3 opcje do wypróbowania

3 najlepsze sposoby na udekorowanie poduszki

Opcja nr 1. Maluj

Być może najprostszym sposobem na udekorowanie poduszki jest malowanie na niej. Nie musisz ograniczać się do malowania tkanin, ponieważ możesz także projektować za pomocą markerów. Główną ideą jest tutaj bezpośrednie dekorowanie poduszki, a nie dodawanie innych materiałów.

Najlepsze w tej opcji jest to, że można ją dowolnie zaprojektować na poduszce. Jednak możesz mieć bardziej płynny czas, jeśli najpierw użyjesz szablonu na powierzchni, aby uniknąć bałaganu i błędów. Niezależnie od tego, jest to fajny projekt, który można wypróbować z dziećmi i pozwolić im spersonalizować poduszkę.

Jak ozdobić poduszkę farbą

Zacznij od zdjęcia poszewki na poduszkę, a następnie włóż do niej kawałek tektury, aby ułatwić malowanie. Następnie narysuj swój projekt ołówkiem na powierzchni i w razie potrzeby obrysuj go pisakami i markerami. Po wyschnięciu możesz wypełnić swój projekt farbą za pomocą pędzla i ponownie pozostawić do wyschnięcia.

A co jeśli chcesz bezpośrednio pomalować poduszkę? Należy również umieścić karton w środku, aby podeprzeć podkład. Jeśli masz trudności z malowaniem na tkaninie, sprawdź, czy nie musisz utrwalać termicznie farb do tkanin, których użyłeś.

Oprócz pędzli można również nanieść farbę za pomocą puzzla do piany lub rozpylić ją na powierzchnię. Kolejną dobrą wskazówką jest utworzenie szablonu na papierze do zamrażania i naprasowanie go na tkaninie, jeśli uważasz, że przyklejenie szablonu nie jest wygodne. I wreszcie, na początek możesz pomalować dekoracyjną poduszkę i po prostu poprawić jej szczegóły, takie jak kontury i hafty.

Opcja nr 2. Nakładki

Jeśli nie chcesz bezpośrednio malować poduszki lub materiał jest zbyt zabrudzony, możesz zamiast tego ozdobić powierzchnię aplikacjami. Masz do wyboru tak wiele materiałów, od filców po tkaniny, które uzupełnią twoją poduszkę.

Jak ozdobić poduszkę nakładkami

Możesz wyprasować trochę topliwej tkaniny na tkaninie, którą lubisz i prześledzić wzór na pierwszym. Przypnij wycięcia na poszewce, upewniając się, że interfejs jest skierowany w stronę poszewki. Skończysz, prasując projekty i usuwając szpilki!

Możesz również zrezygnować z topliwej siatki i po prostu przyszyć swoje projekty na poduszkę ściegiem do biegania. Pamiętaj, aby surowe brzegi zagiąć pod materiałem i zszyć go ściegiem drabinkowym dla bezpieczeństwa. Usuń fastrygę i gotowe.

Wręcz przeciwnie, możesz nanieść filcowe wzory za pomocą kleju do tkanin, jeśli nie chcesz szyć. Co więcej, rozważ dodanie nowych wzorów lub udekoruj poduszkę, po prostu śledząc jej istniejące wzory. Niektórzy nawet nakładają duży kawałek materiału na okładkę.

Opcja nr 3. Wykończenia

Dekorowanie poduszek nie oznacza, że ​​musisz używać wzorów dwuwymiarowych. Możesz wybrać materiały, takie jak wstążki i frędzle, aby poprawić wygląd i formę poduszki. Wykończenia są stosunkowo łatwe i szybkie do wykonania, a także możesz użyć zapasowych materiałów z innych projektów rzemieślniczych.

Jak ozdobić poduszkę listwami

Uroczy wygląd, inspirowany stylem czeskim dla poduszki, to dodanie frędzli z frędzlami na brzegach. Możesz ubijać ścieg lub przykleić go na miejscu, używając szwu jako przewodnika, więc upewnij się, że masz wystarczająco długi materiał na poduszkę.

Jeśli masz resztki koronki, możesz ją również przymocować do poduszki za pomocą kleju lub szycia. Płaska koronka szyta na szew nicią w kolorze poduszki będzie wyglądać subtelnie, ale efektownie. Mówiąc o resztkach, niektóre dodatkowe wycięcia z materiału będą stanowić odpowiednie wstążki do dekoracji poduszki.

Sztuczka polega na wybraniu odpowiedniego wzoru, rozmiaru lub koloru poduszki. W przypadku wstążek lub koronek wybierz inny odcień, aby dodać różnorodności. A jeśli chcesz, aby powierzchnia poduszki była pikowana, możesz ją naśladować, dodając guziki na cholewce. Zszyj je na miejscu, używając różnych węzłów, aby zacisnąć każdy kępek.

Wniosek

Zawsze możesz nadać poduszkom osobisty charakter, aby poprawić ich wygląd lub jako pomysł na prezent. Wspaniałe jest to, że nauka dekorowania poduszki daje trzy proste opcje. Na przykład najprostszym sposobem jest naniesienie szablonu na poszewkę lub poszewkę i bezpośrednie pomalowanie projektu farbą.

Jeśli Twoje materiały są trudne do malowania, możesz również dodać kleje za pomocą wzorów wyciętych z filcu i tkaniny. I wreszcie, ze złomu zrobią się frędzle i wstążki, które wzmocnią wykończenie poduszki. Niezależnie od wybranej metody, głównym wnioskiem jest sprawdzenie, czy uzupełnia poduszkę.