Jak otworzyć pralkę Whirlpool? 5 prostych kroków do zrobienia!

Nie jest trudno otworzyć pralkę z hydromasażem,ale tylko to zależy od modelu. Dodanie ubrań, gdy świeci się kontrolka „Dodaj odzież” lub anulowanie cyklu, zajmuje kilka minut. W przypadku pralki ładowanej od góry należy wstrzymać proces.

Myjka Whirlpool ładowana od przodu jest wyposażona w automatyczny mechanizm blokujący drzwi. A ten mechanizm otwiera się, gdy cykl prania musi się zakończyć. Wpis prawdopodobnie odblokuje się automatycznie, jeśli pralka działa nieprawidłowo.

Jak otworzyć pralkę Whirlpool? 5 prostych kroków do zrobienia!

Zresetowanie pralki jednym kliknięciem przycisków może być odpowiednie. Jeśli jednak to nie rozwiąże problemu, chwyć za kilka śrubokrętów i wykonaj ręczne odblokowanie podkładki Whirlpool.

Kroki otwierania pralki Whirlpool

Oto kroki, jak otworzyć pralkę Whirlpool.

Krok 1. Zaczekaj trzy minuty na każdy cykl przed odblokowaniem pralki

Sprawdź, czy prędkość silnika jest równa zeru & sto osiem sekund. To tylko czas, kiedy otwierają się drzwi pralki. Jednostka sterująca silnika na pewno otrzymała twoje polecenie, aby go zatrzymać. Opróżnij spryskiwacz przed odblokowaniem zatrzasku drzwi, jeśli woda spryskiwacza osiągnie 122 stopnie Fahrenheita. Dzieje się tak również wtedy, gdy poziom wody jest wyższy niż Delicate, Wool, & Mycie ręczne.

Krok 2. Przytrzymaj przycisk powodzenia na pralce Whirlpool

Po prostu pozostaw na 3 sekundy w ostatniej części cyklu prania. Po prostu słuchaj i z dźwiękiem odblokowania poczekaj, aż drzwi się otworzą.

Krok 3. Jeśli wykonasz krok 1

Nadal się nie otwiera; naciśnij & przytrzymuje przycisk „koniec cyklu” przez 5 sekund. Ręcznie zresetuj pralkę.

Krok 4. Odłącz pralkę Whirlpool

Odłącz go na czterdzieści pięć minut. Następnie ponownie podłącz podkładkę. Na koniec zresetuj programowanie i otwórz drzwi. Możesz również zainteresować się, co oznacza F28 na pralce Whirlpool.

Krok 5. Odblokuj pralkę Whirlpool i odłącz ją przed ukończeniem ręcznego odblokowania

Usuń jej metalowy pasek za pomocą śrubokręta, który jest również panelem pod noskiem pod podkładką. Po zakończeniu sięgnij do wnętrza panelu przedniego. Najpierw poczuj zatrzask drzwi. Następnie spójrz przez zakładkę w kształcie łezki pod zatrzaskiem drzwi. Następnie pociągnij, a gdy pojawi się kliknięcie, powinno się otworzyć.

Kroki ręcznego otwierania pralki Whirlpool

Być może Twoja pralka ma problemy elektryczne lub mechaniczne, że nie otwiera się automatycznie. Oto jeszcze jedna sztuczka, która ci pomoże. Najpierw odłącz pralkę od płyty wyjściowej. Następnie poczekaj około trzech do pięciu minut.

Następnie chwyć śrubokręt i zdejmij dolny panel podkładki. Wyciągnij go.

Następnie udaj się do otwartego panelu i dotrzyj do zamka drzwi. Poszukaj zatrzasku drzwi pod mechanizmem blokującym i delikatnie pociągnij go w dół. Usłyszysz wtedy dźwięk, który kliknie, co oznacza, że ​​jest gotowy do otwarcia. Być może zainteresuje Cię również informacja, gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirpool.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące otwierania pralki Whirlpool

Oto inne pytania, na które udzielono odpowiedzi podczas otwierania pralki Whirlpool.

Dlaczego drzwi z hydromasażem się nie otwierają?

Woda w pralce powoduje, że drzwi wanny z hydromasażem się nie otwierają. Wyłącz go z sieci, aby zamek w drzwiach ostygł. Następnie otworzy się po kilku minutach. Spróbuj także uruchomić cykl opróżniania lub wirowania. Opróżnij pralkę, jeśli to nadal nie działa. Umieść wąż spustowy pralki w dolnej części, a nie w bębnie. Możesz również zainteresować się recenzją pralki Whirlpool Smart Cabrio WTW8700EC.

Dlaczego podkładka jest zablokowana?

Pokrywa lub drzwi, które nie otwierają się w ostatniej części cyklu, są spowodowane wadliwym mechanizmem zamka. Posiada przede wszystkim ręczne odblokowanie odblokowujące mechanizm i umożliwiające otwarcie pokrywy lub drzwi.

Łatwo jest uzyskać dostęp do zwalniacza pod zamkiem drzwi lub w innych modelach oraz z obudowy dozownika mydła.

Jak otworzyć spryskiwacz ładowany od przodu?

Odczekaj około pięć minut po kliknięciu przycisku Start lub Wash. A następnie kliknij przycisk start lub pauza, aby odblokować drzwi pralki. Otwórz jego drzwi po całkowitym odblokowaniu. Następnie zdejmij lub dodaj dodatkowe ubranie.

Jak zresetować pralkę?

Odłącz pralkę od gniazdka elektrycznego, aby wykonać reset główny. Zostaw to, a następnie odłącz na minutę. Po zakończeniu podłącz przewód do ściany. Otwórz, a następnie zamknij drzwiczki pralki sześć razy w ciągu zaledwie dwunastu sekund. W ten sposób wyśle ​​sygnał resetu do wszystkich komponentów. Dobrym pomysłem może być również dowiedzenie się, jak usunąć panel sterowania ze sportu duetu Whirpool.

Jak wyłączyć blokadę sterowania?

Naciśnij i przytrzymaj klawisz Opcje, aby wyłączyć blokadę sterowania. Mówi, że blokada sterowania utrzymuje się przez trzy sekundy. Naciśnij, a następnie przytrzymaj blokadę sterowania przez trzy sekundy, jeśli zmywarka jest wyposażona w przycisk blokady sterowania.

To okładka!

Teraz dowiesz się, jak otworzyć pralkę Whirlpool, wykonując następujące czynności. Jeśli pralka się nie otwiera, nie trzeba wydawać pieniędzy na pomoc technika. Odblokuj ręcznie drzwi pralki Whirlpool za każdym razem i po zakończeniu cyklu. Co więcej, wymień je, jeśli podkładka nadal ma problemy z blokowaniem. Kieruj się również poniższymi często zadawanymi pytaniami, które pomogą Ci przez cały czas.