Jak oszczędzać wosk do świec

Kiedy dojdziesz do końca knota świecy, a wokół niego nadal znajduje się znaczna ilość wosku. To zawsze wstyd; pomyśl o tych zmarnowanych godzinach pożaru! Na szczęście istnieje dość prosta technika oszczędzania wosku ze świecy.

Sposoby usuwania wosku, aby wiedzieć, jak oszczędzać wosk ze świecy

Zbuduj podwójny kocioł

Usuń jak najwięcej wosku za pomocą noża do masła lub łyżki. Umieść świecę w garnku lub dużej metalowej misce na powierzchni odpornej na ciepło. Aby uchronić świecę przed przesuwaniem się w doniczce, połóż pod nią złożony ścierek do naczyń.

Jak oszczędzać wosk do świec

Napełnij rondel do połowy wrzącą wodą, uważając, aby woda nie dostała się do słoika ze świeczkami. Słoik namoczyć we wrzącej wodzie, aż wosk zmięknie. Jedną ręką trzymaj słoik i użyj noża do masła, aby uwolnić wosk.

Wyjmij pojemnik z wody. Wosk należy następnie delikatnie usunąć. Na koniec wyczyść mydłem i wodą.

Wosk do świec musi zostać zamrożony

Ze względu na zimno wosk zestala się i kurczy, co ułatwia jego usunięcie. W rezultacie konwencjonalna metoda czyszczenia wosku z dywanów wykorzystuje kostki lodu. Jeśli słoik ma mały otwór, rozbij duże cząstki wosku, które pozostały w pojemniku, nożem do masła. Zamroź świecę na wiele godzin lub do całkowitego zamrożenia.

Wosk powinien po prostu wydostać się z pojemnika. Jednak w razie potrzeby użyj noża do masła, aby go poluzować. Usuń wszelkie pozostałości za pomocą skrobaczki przed umyciem pojemnika wodą z mydłem.

Wykorzystaj wrzącą wodę

Do usuwania wosku można również użyć gorącej wody. Umieść świecę na ręczniku lub wyściełanej gazecie powierzchni, aby zebrać krople. Nożem do masła lub łyżką usuń jak najwięcej wosku.

Napełnij pojemnik do połowy wrzącą wodą, zostawiając trochę miejsca na górze. Używaj gorącej, ale nie wrzącej wody, jeśli twoja świeca składa się z miękkiego wosku, takiego jak wosk sojowy. Wosk wypłynie na górę, gdy wrząca woda go rozpuści.

Pozwól wodzie ostygnąć przed próbą usunięcia wosku. Odcedź wodę, aby usunąć wszelkie drobne cząsteczki wosku; nie wylewaj wosku do kanalizacji. Usuń pozostałości wosku za pomocą skrobaczki i umyj wodą z mydłem.

Korzystaj z piekarnika

Ta metoda jest idealna, jeśli masz do czyszczenia dużą liczbę pojemników w tym samym czasie. Zeskrob jak najwięcej wosku nożem do masła lub łyżką. Rozgrzej piekarnik do 180 ° Fahrenheita.

Używając folii aluminiowej lub jednego lub dwóch kawałków pergaminu, wyłóż brzegi blachy do pieczenia. Umieść świece na patelni do góry nogami w piekarniku. Wosk topi się po około 15 minutach. Po wyjęciu z piekarnika umieść patelnię na odpornej na ciepło powierzchni.

Wnętrze pojemnika wytrzyj ręcznikiem papierowym. Po przytrzymaniu go szmatką lub uchwytem na garnki zrób to. Pozostaw pojemnik do ostygnięcia przed użyciem mydła i wody do czyszczenia.

Innowacje dotyczące oszczędzania wosku ze świec

Korzystanie z podgrzewaczy do wosku do ponownego użycia

W ostatnich latach pachnące podgrzewacze do wosku cieszą się coraz większą popularnością. Jednak nie musisz wydawać dużo pieniędzy na drogie topy, aby się nimi cieszyć. Pokrój stare świece zapachowe na małe kwadraty i umieść je w podgrzewaczu do wosku, aby cieszyć się aromatem.

Utwórz nową świecę

Jest to najbardziej oczywista i najprostsza metoda ponownego wykorzystania zużytego wosku ze świecy. Po prostu zachowaj swoje stare słoiki na świece i zdobądź rolkę knota w lokalnym sklepie hobbystycznym. Rolki z knotem są niedrogie i wytrzymują przez długi czas.

Możesz łatwo stopić wosk, umieszczając starą świecę na palniku pieca na najniższym możliwym ustawieniu temperatury. Pozwól woskowi całkowicie się roztopić przed umieszczeniem go w osobnym pojemniku. Możesz dodawać nowe kolory, zachowując stare w tym samym pojemniku.

Umieść pojemnik nad ogniem pieca i ponownie go rozpuść, aż będzie pełny lub do pożądanej ilości. Po prostu włóż knot, gdy wosk się rozpuści. Pozwól woskowi stwardnieć, a otrzymasz świeżą świecę!

Stylizacja koszul

Wosk służy do tworzenia pięknych wzorów tekstylnych w tradycyjnym indonezyjskim rzemiośle batikowym. Aby spróbować tego uświęconego tradycją podejścia. Przed wylaniem wosku na stare koszulki, obrusy, poduszki lub inne tekstylia, ostrożnie rozpuść go na małym ogniu.

Pozostaw wosk do całkowitego utwardzenia przed zanurzeniem go w kolorze. Tkanina będzie miała jedyny w swoim rodzaju wzór, ponieważ woskowane sekcje nie przyjmą koloru. Po farbowaniu przykryj woskowane obszary kilkoma warstwami ręcznika papierowego i prasuj przy niskim ustawieniu.

Naprawa skrzypiących drzwi

Jednym ze sposobów na zaoszczędzenie wosku jest użycie go do naprawy skrzypiących drzwi. Skrzypiące drzwiczki i lepkie szuflady można szybko naprawić starą świecą. Wyjmij kołki z uciążliwych zawiasów drzwi. Następnie za pomocą świecy parafinowej wyciszyć szpilki.

Wymienić drzwi, ponownie połączyć kołki, a następnie kilkakrotnie je otwierać i zamykać. Równomiernie rozprowadzi wosk. Aby rozprowadzić wosk, pocieraj świecę wzdłuż prowadnic szuflad oporowych, a następnie wsuwaj je i wysuwaj.

Wniosek dotyczący oszczędzania wosku ze świecy

Nie musisz już wyrzucać starego wosku. Oto kilka nowatorskich zastosowań zużytego wosku do świec. Będziesz zdumiony tym, co możesz zrobić z woskiem do świec, jeśli jesteś kreatywny i praktyczny. Sprawdź naszą stronę, aby uzyskać więcej przewodników i artykułów na temat świec i ich wytwarzania!