Jak odblokować pralkę Whirlpool Duet? 4 proste kroki!

Czy Twoja podkładka do duetów Whirlpool jest zablokowana, a teraz chcesz ją odblokować, ale jak odblokować podkładkę do duetów Whirlpool? Cóż, odblokowanie pralki jest tak proste, jak podłączenie jej do tablicy rozdzielczej. Więc czytaj dalej artykuł, aby najłatwiej odblokować pralkę.

Podkładka duetowa firmy Whirlpool ma imponujące cechy i funkcje. Do prania ubrań zużywa mniej wody i energii elektrycznej niż kryteria Energy Star ustanowione przez agencję USA ds. Energii i Ochrony Środowiska.

Jak odblokować pralkę Whirlpool Duet? 4 proste kroki!

Pralka do duetów Whirlpool usuwa brud i kurz z ubrań, zużywając o 68% mniej wody i o 67% mniej energii elektrycznej. Aby to osiągnąć, pralka wykorzystuje grawitację wraz z elektrycznością do bębnowania ubrań. Niestety myjka duet Whirlpool czasami otrzymuje sygnały o kontynuacji cyklu prania z powodu jakiegoś błędu w systemie. Z tego powodu drzwi pozostają zamknięte nawet po zakończeniu cyklu. Jednak prosty reset lub ręczny sposób odblokowania może odblokować drzwi. W każdym razie, jeśli pralka do duetów Whirlpool jest zablokowana, możesz wykonać poniższe czynności, aby szybko ją odblokować.

Wskazówki dotyczące odblokowania pralki Whirlpool Duet

Jak więc odblokować podkładkę do duetu Whirlpool? Poniżej znajduje się kilka doskonałych wskazówek, które pomogą Ci łatwo i szybko odblokować pralkę Whirlpool.

Wskazówka nr 1. Uruchom ponownie pralkę

Może być konieczne ponowne uruchomienie pralki. Odłącz pralkę i odczekaj trzy minuty. Następnie ponownie podłącz pralkę, a drzwi pralki same się odblokują. Ponowne uruchomienie pralki może ją odblokować, więc najpierw możesz wypróbować tę wskazówkę. Możesz również przeczytać o tym, jak zresetować podkładkę Maytag i jak zresetować podkładkę Kenmore.

Wskazówka nr 2. Naciskając przycisk blokady sterowania

Sprawdź, czy Twoja pralka Whirlpool ma przycisk blokady sterowania. Naciśnij ten przycisk. Przytrzymaj przez trzy sekundy. Sprawdź panel sterowania użytkownika. Jeśli przycisk blokady sterowania zniknął, należy zwolnić blokadę drzwi.

Wskazówka nr 3. Stosując metodę opróżniania i wirowania

Zresetowanie pralki duetu Whirlpool to istota utrzymania jej w dobrym stanie. Aby zresetować pralkę whirlpool duet, wykonaj następujące czynności: Anuluj odpowiedni bieżący cykl, który został aktywowany do prania ubrań. Następnie naciśnij przyciski opróżniania i wirowania. Woda spłynie, a pralka otrzyma sygnał o zakończeniu cyklu. W rezultacie drzwi pralki odblokują się.

Sposób odblokowania zablokowanych drzwi

Załóżmy, że aktywowałeś opcję dodawania ubrań i nie dodałeś ubrań później. Drzwi się zablokują i musisz zresetować podkładkę. Wstrzymaj cykl prania. Odłącz pralkę i uruchom ponownie.

Kroki ręcznego odblokowania drzwi pralki

Odblokowanie pralki z hydromasażem bez zasilania wyjaśnia, że ​​musisz odblokować drzwi ręcznie, otwierając panel na dole pralki. Wykonaj poniższe czynności, aby ręcznie odblokować drzwi pralki.

Krok 1. Odłącz podkładkę

Wyłącz przełącznik i odłącz pralkę.

Krok 2. Zdejmij czubek

W przedniej dolnej części myjki znajduje się panel nazwany dolnym panelem palców. Musisz otworzyć ten panel, odkręcając trzy śruby. Następnie po odkręceniu śrub płaskim śrubokrętem wysuń panel, pociągając go do siebie.

Krok 3. Uzyskaj dostęp do zespołu zatrzasku drzwi

Włóż rękę do panelu, aby znaleźć zespół zatrzasku drzwi po prawej stronie drzwi pralki.

Krok 4. Pociągnij zakładkę w kształcie łzy

Zakładka w kształcie łezki jest przymocowana poniżej zakładki w kształcie łezki. Musisz pociągnąć tę zakładkę w dół. Posłuchaj dźwięku kliknięcia, aby upewnić się, że drzwi zostały odblokowane.

Jak uniknąć blokowania drzwi w przyszłości?

Ponieważ musisz zresetować laptopy lub komputery, jeśli wystąpi jakiś błąd. Ta sama zasada dotyczy myjki do duetów Whirlpool, ponieważ ta inteligentna maszyna działa również jako komputer. Resetowanie pralki raz na miesiąc lub dwa jest lepsze niż ręczne odblokowanie drzwi pralki. Odblokowanie drzwi jest frustrującym i czasochłonnym procesem. Wszyscy są tak zajęci wykonywaniem obowiązków, że nie mamy czasu na ich naprawę.

Oczywiście weekendy są dla zabawy. Nie do otwierania i zamykania śrub. Postępuj również zgodnie z tym podstawowym przewodnikiem, aby uniknąć zablokowania drzwi; Nigdy nie zamykaj drzwi pralki ze zbyt dużą siłą, ponieważ może to uszkodzić zatrzask drzwi. Jeśli drzwi pralki nie są odblokowane, otwórz je ręcznie. Przykładanie siły do ​​drzwi może spowodować nieprawidłowe działanie. Upewnij się, że wraz z drzwiami pralki nie zwisa żadna tkanina, taka jak chusteczka lub skarpetka, co spowoduje zablokowanie drzwi. Nie próbuj zmieniać ustawień cyklu podczas trwającego cyklu. Zamiast tego najpierw naciśnij przycisk zasilania, a następnie zresetuj proces. Naciskanie przycisków może zmylić pralkę. Jeśli masz niegrzeczne dzieci, aktywuj blokadę, aby uniknąć ingerencji w cykl prania. W każdym razie, jeśli nadal nie masz pralki Whirlpool, najlepiej wiedzieć, ile kosztuje pralka i suszarka Whirlpool Cabrio oraz recenzja pralki Whirlpool Smart Cabrio WTW8700EC.

To okładka!

Odblokowanie drzwi jest łatwym zadaniem dzięki prostym zasadom opisanym powyżej. Jeśli jednak chcesz uniknąć komplikacji, nie eksperymentuj z pralką. Zamiast tego natychmiast zresetuj pralkę, jeśli wystąpi błąd blokady drzwi pralki Whirlpool. Ta skuteczna strategia resetowania pomoże Ci utrzymać pralkę w dobrym stanie przez lata. Mam nadzieję, że odpowiedzieliśmy na Twoje pytanie: jak odblokować podkładkę do duetu Whirlpool? Przeczytaj powiązane artykuły; wiedzieć, gdzie kupić przełącznik pokrywy do pralki Whirlpool i co oznacza F28 na pralce Whirlpool.