Ile tkaniny należy ponownie obić fotelem? Wskazówki informacyjne

Ile materiału należy ponownie obić fotelem? Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób, gdy próbują dowiedzieć się, jak sprawić, by stare, zniszczone meble wyglądały na nowe.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć ponowne obicie mebli – kupowanie wszystkich nowych mebli do domu może być kosztowne i czasochłonne, a może po prostu uwielbiasz wrażenie czegoś nowego i świeżego w przestrzeni.

Ile tkaniny należy ponownie obić fotelem? Wskazówki informacyjne

Niezależnie od powodu, zanim zaczniesz rozdzierać swoją starą kanapę lub fotelik, ważne jest, aby wiedzieć, ile będzie kosztować materiał, aby później nie było niespodzianek!

W tym artykule omówimy, ile materiału będzie potrzebne w oparciu o różne rozmiary krzeseł i jak materiał będzie rozłożony na tych krzesłach.

Jak określić ilość materiału do ponownego obicia fotela

Podczas ponownego tapicerowania fotela, ilość potrzebnego materiału będzie się różnić w zależności od tego, ile osób będzie w nim siedzieć.

Średni rozmiar krzesła to 22 cale na 26 cali; oznacza to, że jeśli trzy krzesła zostałyby obite dwoma jardami materiału, użyto by sześciu jardów.

Ponadto należy dodać centymetr długości i szerokości, aby wszystkie boki mogły wygodnie sięgać po oparciu oparcia, nie będąc zbyt ciasnym lub luźnym. To dodaje kolejne cztery i pół cala lub pięć stóp więcej do twojego całkowitego metrażu!

Korzyści z ponownego tapicerowania mebli

  • Oszczędzaj pieniądze, używając starych, zużytych elementów, które w innym przypadku mogłeś wyrzucić lub sprzedać na wyprzedaży garażowej
  • Pomóż zachować nowoczesny wygląd swojego domu dzięki nowym tkaninom w modnych fasonach
  • Miej więcej czasu na inne rzeczy, wiedząc, że wszystkie Twoje meble są zaktualizowane!
  • Rozmawialiśmy już o tym, ile materiału jest potrzebne w zależności od rozmiaru krzesła – ale teraz weźmy pod uwagę również rodzaj materiału.
  • Podejmując decyzję, które materiały będą dla Ciebie najlepsze, zalecamy rozważenie tych czterech głównych punktów: kolor, trwałość/poziom komfortu, koszt na metr i czy można je prać.< /li>

Wskazówki dotyczące wyboru tkaniny do ponownego tapicerowania fotela

Wskazówka 1. Kolor: jak ma wyglądać tkanina?

Oto kilka popularnych kolorów do ponownego tapicerowania mebli:

Brązowy (neutralny). Czerwony (odważny i klasyczny)

Granatowy lub czarny (klasyczny granat prawie zawsze pasuje do każdego stylu wystroju, a czerń świetnie prezentuje się we współczesnej przestrzeni).

Czarny jest również opcją, jeśli chcesz zachować neutralność, ale dodać trochę przewagi. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze tego koloru, jest to, że trudno będzie znaleźć dodatkowe opcje lamowania/wykończenia, ponieważ tak niewiele sklepów je przechowuje!

Jeśli masz pokoje, w których te elementy również wymagają aktualizacji, zalecamy wybór koloru brązowego zamiast czarnego.

Złoty (klasyczny i elegancki)

Biały (czysty jasny lub uspokajający blady kolor, taki jak brzoskwinia lub szarość). Zalecamy również noszenie białej tkaniny, jeśli chcesz zachować neutralność, ale dodać trochę ciepła.

W tych odcieniach trudno jest znaleźć dodatkowe opcje lamowania/wykończenia, więc jeśli Twój dom wymaga aktualizacji, zamiast białego wybierzemy brąz.

Wskazówka 2. Rodzaj tkaniny: jaka ma być zawartość rękawa

Oto kilka popularnych tkanin do ponownego tapicerowania mebli –

Velvet (popularny wybór, ponieważ dodaje dodatkowego komfortu, nie wymagając więcej obicia niż typowe bawełniane draperie)

Poliester (najlepszy do mebli reprezentacyjnych, takich jak sofy) Tkaniny na bazie poliestru są najlepszym wyborem do obicia kanapy, jeśli chcesz, aby służyła przez długi czas i była odporna na plamy i blaknięcie.

Są również łatwe do czyszczenia przy użyciu tylko wody, mydła i wybielacza – nie wymagają żrących chemikaliów!

Minusem jest to, że tego rodzaju materiały mogą wyglądać bardzo formalnie na pełnych meblach, takich jak sofy, ale świetnie nadają się na krzesła, ponieważ zazwyczaj mają mniej elementów konstrukcyjnych lub ozdób.

Jeśli zdecydujesz się na tkaninę poliestrową w kolorze białym, nadal istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o grubość/miękkość produktu końcowego; idź grubszy, aby uzyskać więcej pluszu (zwłaszcza jeśli planujesz używać go w miejscu, które jest często używane jako salon) lub cieńszy, aby uzyskać bardziej formalne okazje.

Bawełna: Bawełna to naturalne włókno, które jest również bardzo trwałe. Minusem jego trwałości jest jednak to, że nie można go tak bardzo wybielić i łatwiej będzie plamić niż inne rodzaje tkanin.

Będziesz potrzebować co najmniej 108 cali (27 jardów) dla tego rodzaju tkaniny, jeśli planujesz wykonać pracę samodzielnie, ale do 150 cali (38 jardów) jest potrzebne, jeśli chcesz, aby zrobił to ktoś inny.

Winyl: Winyl to tkanina syntetyczna używana ze względu na swoją trwałość w miejscach o dużym natężeniu użytkowania. Nie trzeba go wybielać i może znosić większe zużycie niż inne tkaniny, ale wadą jest to, że czasami może zostawiać ślady na meblach.

Będziesz potrzebować około 150 cali winylu na sam okładkę, jeśli planujesz wykonać pracę samodzielnie, i do 200 cali, jeśli chcesz, aby zrobił to ktoś inny.

Taśma klejąca: Taśma klejąca to świetna opcja dla osób z mniejszym budżetem lub po prostu potrzebujących czegoś taniego. Możesz użyć około 12 cali winylu na raz, używając tego jako wyboru tkaniny.