Jak odblokować odpływ spryskiwacza do węża? 4 proste kroki!

Jak odblokować odpływ spryskiwacza do węża? Dla niektórych, którzy mogą nie wiedzieć, wąż spustowy jest integralną częścią urządzenia, która odgrywa również istotną rolę, odprowadzając i wyłapując brudną wodę zużytą wewnątrz urządzenia do kanalizacji lub odpływu. Ponieważ węże spustowe pralki są najbardziej narażone na przedmioty blokujące wąż, teraz nauczymy się go czyścić.

Dla niektórych może to być trudne, ponieważ może to być ich pierwszy kontakt z tą chwilą. Mając to na uwadze, dzisiaj nauczymy się robić rzeczy w prostszy sposób, aby sprawić, że będziesz mniej kłopotów, a jednocześnie zaoszczędzisz trochę pieniędzy na zakup nowych części do obudowy.

Jak odblokować odpływ spryskiwacza do węża? 4 proste kroki!

Jeśli jedno z twoich pralek ulegnie zatkaniu, woda może wypełnić wąż spustowy i spowodować uszkodzenie pralki. O ile to możliwe, będziemy tego dzisiaj unikać; bez zbędnych ceregieli przejdźmy do tych części, w których będziemy dokładnie omawiać poszczególne kroki. Dlatego miej oko na to, jak powinieneś to zrobić we właściwy sposób.

Kroki odblokowania węża spustowego pralki

Jak odblokować odpływ spryskiwacza do węża? Teraz, gdy wszystkie podstawowe informacje o urządzeniu i jego głównym komponencie w tym temacie zostały wyjaśnione wcześniej, zajmiemy się tym, jak powinniśmy zrobić odblokowywanie i tak dalej. Tak więc, bez zbędnych ceregieli, oto kroki, aby to zrobić:

Krok 1. Przygotowanie pralki lub pralki

Przy tego typu problemach najprawdopodobniej z urządzenia wydostanie się woda, co może spowodować pożar ze względu na znajdującą się w pobliżu elektronikę urządzenia. Aby tego uniknąć, należy zawsze zaczynać od odłączenia urządzenia i umieszczenia wtyczki na górze urządzenia. Upewnij się, że blat nie jest mokry. Teraz, gdy pralka została odłączona, wyjmij wszelkie ubrania, które mogą być mokre z wnętrza pralki, a następnie weź wiadro i zacznij zgarniać całą wodę z bębna, aby nie zapychała się później. Może spowodować więcej uszkodzeń, jeśli nie otrzymasz go od razu z maszyny.

Ponieważ będziesz odsuwać pralkę od ściany, może być skomplikowana lub zbyt ciężka w obsłudze, jeśli nie usuniesz całej wody z bębna. Upewnij się więc, że wszystko jest na swoim miejscu i że nie ma w nim żadnych ubrań. Po zakończeniu możesz teraz zacząć odciągać maszynę od ściany. Czemu? Więc wystarczy, że zajdziesz za maszyną. Dzięki temu łatwiej będzie Ci się z tym uporać, ponieważ wąż spustowy pralki znajduje się w tylnej części dla tych, którzy nie mają pomysłu. Mając to na uwadze, przejdźmy do następnego kroku.

Krok 2. Lokalizowanie węża spustowego

Krok drugi należy rozpocząć od wyjęcia płyty z maszyny poprzez wykręcenie wszystkich śrub. Może się to różnić od sposobu, w jaki należy to zrobić, ale nie martw się, a my podpowiemy Ci, jak w prosty sposób otworzyć obudowę pralki; koniec z marnowaniem czasu na to, jak należy to zrobić we właściwy sposób. Teraz, gdy tył jest otwarty, zlokalizuj wąż spustowy. Przewód spustowy ma największą średnicę z trzech węży wychodzących z tyłu pralki i jest przywiązany do rury spustowej, a nie do kranu, więc powinien być łatwy do znalezienia. Teraz, gdy to zostało odnalezione, przejdziemy do kolejnych etapów procesu.

Krok 3. Sprawdzanie pod kątem uszkodzeń i wyjmowanie węża spustowego

Teraz zatkanie może być spowodowane uszkodzeniem lub usterką, ponieważ była przepełniona przez cały okres użytkowania. Powinieneś sprawdzić, czy nie ma obrażeń, aby zobaczyć, czy to jest przyczyną problemu. Następnie wyjmij wąż spustowy z samej maszyny, odłączając go od pompy spustowej. Możesz potrzebować do tego narzędzi, więc bądź gotowy.

Krok 4. Czyszczenie wnętrza węża spustowego

Po odłączeniu trzymaj wiadro w pobliżu urządzenia, ponieważ woda może wydostać się z pompy po wyjęciu węża z pralki. Będziesz wtedy chciał usunąć drugi koniec domu z rury, którą od razu spuszcza. Na koniec możesz użyć do tego kija lub wieszaka na ubrania. Użyjesz go do szturchania wnętrzności, ponieważ mogą tam być zatkane rzeczy. Pchaj lub ciągnij wszystkie rzeczy, które mogą powodować blokadę. Po zakończeniu wymień wąż i uruchom myjkę, aby sprawdzić, czy woda jest oczyszczona i nie ma brudu ani zatkań. Możesz chcieć wiedzieć, dlaczego moja pralka pachnie jak pleśń.

To okładka!

Jak odblokować odpływ spryskiwacza do węża? Teraz, gdy masz pomysł, jak odblokować wąż odpływowy pralki, możesz to zrobić w prostszy sposób, wykonując te znacznie prostsze kroki, które zmniejszą kłopoty z czyszczeniem, dzięki czemu możesz natychmiast użyć urządzenia do prania brudnych odzież. Przeczytaj również o tym, jak zainstalować wąż spustowy pralki i jak naprawić pralkę, która nie będzie spływać.