Jak nosić szal na wesele: 4 eleganckie style

Możesz dowiedzieć się, jak nosić szal na wesele na cztery sposoby. Najpierw omówimy style, takie jak drapowanie, wiązanie, skręcanie i zapętlanie szala, abyś mógł znaleźć idealny na ślub.

Zawsze warto wiedzieć, jak nosić okrycia, takie jak szale, szczególnie w konserwatywnych ustawieniach, w których nie chcesz pokazywać zbyt dużo skóry. Na przykład możesz zastosować te techniki, decydując, w co się ubrać na ślub kościelny.

Jak nosić szal na wesele: 4 eleganckie style

Ślub Jak nosić szal z sukienką

Drapowana

Najłatwiejszym sposobem noszenia szala na wesele jest drapowanie go. Będzie wyglądać elegancko i elegancko, ale bez wysiłku będzie pasować do większości sukienek i bluzek.

Jedną z opcji jest założenie szala na ramiona, a następnie opuszczenie jego końców na łokcie. Jeśli twój szal ma frędzle, możesz je również założyć na plecy, a następnie związać, aby utrzymać je na miejscu.

Zawiązany za sobą szal sprawia, że ​​wygląda bardziej jak bolerko. Jeśli te drapowane style nadal nie są twoją filiżanką herbaty, rozważ noszenie szala na ramionach, ale tylko jeden koniec owinięty na przeciwległym ramieniu i opadający na plecy.

Węzeł

Wiązanie szala, a nie tylko drapowanie go, zabezpieczy go na miejscu. W ten sposób nie musisz ciągle dopasowywać materiału i nie musisz się martwić, że na przypadkowych zdjęciach będzie wyglądał rozczochrany.

Większość strojów ślubnych może dobrze wyglądać, gdy szal wisi na ramionach, a końce zawiązuje się z przodu ciała. Upewnij się, że nie zrobisz grubego węzła, aby wyglądać elegancko.

Możesz również zrobić włoski węzeł, w którym złożysz szal z frędzlami wzdłuż, jak tylko się da, zanim złożysz go na szerokość. Następnie owiń szal wokół szyi i przełóż końce przez pętelkę, a następnie zaciśnij go wedle uznania.

Byłoby to idealne, zwłaszcza jeśli nosisz szal jako ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ale jeśli włoski węzeł nie pasuje do stroju, spróbuj wziąć jeden róg szala i zagiąć go do środka.

Zrób węzeł, aby zabezpieczyć go na miejscu i zrób to samo z drugiej strony. Teraz masz prowizoryczne pachy, które przydadzą się również w chłodne dni.

Skręcony

Czy będziesz nosić szal, aby dodać koloru swojemu ślubnemu strojowi? Zastanów się nad wykonaniem francuskiego akcentu, aby go stylizować.

Złóż szal dwukrotnie wzdłuż, a następnie w poprzek. Następnie owiń go wokół szyi i wsuń jeden koniec przez pętlę.

Chwyć drugi koniec i przełóż go przed pętlą i z powrotem przez nią. Dostosuj odpowiednio, a skończysz z tym klasycznym stylem.

Zapętlony

Jeśli twój szal jest za duży na francuski skręt, rozważ zapętlenie go, aby materiał spadł z ciała. Możesz użyć tego stylu szala na półformalne wesela, aby ubrać podstawowe koszule i topy.

Zrób pętelkę z szalem i załóż ją na szyję. Dostosuj jego położenie tak, aby jego końce zwisały, a następnie przełóż jeden z nich przez ciało.

Wsuń go w pętelkę na szyi, a następnie pozostaw szal, aby naturalnie ułożył się kaskadą. Jest to również doskonały styl na zakrycie klatki piersiowej, jeśli Twoja bluzka lub sukienka jest dość głęboka.

Mówiąc o odkryciu, możesz martwić się tym samym problemem, co panna młoda. Oto sposoby samodzielnego przerabiania sukni ślubnej.

Czy potrzebujesz szala na wesele?

Nie trzeba zabierać ze sobą szala na wesele, ale jest to lekki modny dodatek, który i tak można z łatwością nosić. Płaszcze i kurtki są bardziej obszerne niż szale i nie byłyby tak subtelne, gdy je nosisz.

Pamiętaj, że podstawową etykietą jest nie przyćmić panny młodej na weselu. Chusta nie wyróżni Cię w tłumie w porównaniu z płaszczem, ale zapewni trochę ciepła w sezonie lub wieczorami.

Innym powodem, dla którego można rozważyć szal, jest sprawienie, aby ich strój ślubny był bardziej formalny i skromny. Na przykład brakiem szacunku dla religii lub kultury młodej pary może być noszenie czegoś, co pokazuje ramiona lub klatkę piersiową.

Co więcej, krycie jest odpowiednie tylko wtedy, gdy wydarzenie jest formalne lub jeśli miejsce ślubu budzi szacunek, na przykład kościół. Wreszcie za pomocą szala możesz ulepszyć swoje sukienki i bluzki bez rękawów i dopasować je do tonu ślubu.

Czy można nosić biały szal na wesele?

Bezpieczniej byłoby uniknąć noszenia białego szala na wesele. W zależności od stylu może wyglądać jak coś, co nosiłaby panna młoda, i ryzykujesz niezamierzony brak szacunku dla panny młodej.

Jednak nie wszystkie panny młode i wesela są takie same. Zawsze możesz zapytać ją sam lub zamiast tego wybrać coś neutralnego, aby nie było tak przyciągające wzrok.

Wniosek

Czy ten artykuł był pomocny? Właśnie nauczyłeś się nosić szal na cztery sposoby.

Rozważ drapowanie, wiązanie, skręcanie lub zapętlanie szala, aby stylizować swój strój ślubny, dodać skromności lub ogrzać się podczas zimowych lub wieczornych uroczystości. A jeśli masz więcej pytań, zostaw nam komentarz, jeśli masz.