Jak naprawić zniszczoną przez wodę deskę Pergo: 4 proste kroki?

Musisz wymienić podłogę na nową, co jest najlepszym sposobem na odpowiedź na pytanie „jak mogę naprawić zniszczoną przez wodę deskę Pergo”. Jest to prosty proces, który nie jest zbyt czasochłonny i może przywrócić piękny wygląd Twojej podłodze. Nie będziesz już musiał martwić się nieprzyjemnymi zapachami i wybrzuszonymi deskami podłogowymi!

Korzyści z używania podłóg Pergo

Pergo to synonim podłóg laminowanych. To dobrze znana nazwa, która zapewnia podłogi z twardego drewna bez kosztów i konserwacji.

Jak naprawić zniszczoną przez wodę deskę Pergo: 4 proste kroki?

Ta podłoga jest idealna do sypialni i salonu, ponieważ dodaje klasycznego stylu do Twojej przestrzeni życiowej. Inne wspaniałe zalety podłóg Pergo to:

1. Jest łatwy w instalacji

Podłogi laminowane nie są mocowane do podłoża pod Twoim domem, więc ich montaż nie wymaga wiele pracy. Jeśli jesteś dobry w budowie, możesz nawet spróbować zrobić to sam dla małych projektów!

2. Jest trwały

Drewno laminowane pokryte jest klejem odpornym na wilgoć, dzięki czemu jest odporne na drobne plamy i kropelki wody. Deski nie blakną i mogą wytrzymać 25 lat, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane.

3. Nie wymaga konserwacji

Czyszczenie jest proste w przypadku podłóg laminowanych, wystarczy wysuszyć mopem lub odkurzyć, aby usunąć kurz. Po prostu unikaj mopowania na mokro, ponieważ z czasem drewno może pęcznieć.

4. Jest przyjazny dla budżetu

Podłogi laminowane Pergo to jedne z najtańszych desek, jakie można kupić. Ta podłoga z łatwością zmieści się w Twoim budżecie i zapewnia najlepszy stosunek jakości do ceny.

W jaki sposób podłogi ulegają uszkodzeniu przez wodę?

Podłogi laminowane są dość wodoodporne. Nie musisz się martwić o zalanie, o ile posprzątasz w ciągu 30 minut. Dzięki temu Twoje deski będą wyglądać jak nowe.

Jeśli jednak Twoja podłoga zostanie nasączona wodą, może to prowadzić do problemów. Pergo może wchłonąć duże ilości wilgoci, więc pozostawione bez opieki będzie puchnąć i tworzyć pleśń.

Co więc może spowodować uszkodzenie podłóg laminowanych przez wodę? Cóż, największym winowajcą są uszkodzone rury.

Rury przemieszczają się pod twoim domem, więc twoje podłogi ucierpią na skutek uszkodzenia. Woda wsiąknie pod Twoje deski i powrót do zdrowia będzie niemożliwy.

Nieszczelne urządzenia mogą być również odpowiedzialne za uszkodzone podłogi; dlatego ważne jest, aby ustalić, skąd pochodzi woda, zanim wymienisz deski podłogowe.

Nie należy również montować podłóg Pergo w kuchni lub łazience. Te pomieszczenia są narażone na działanie wilgoci, co nie jest idealne dla Twoich paneli laminowanych.

Proces krok po kroku dotyczący naprawy uszkodzonej przez wodę deski Pergo

Możesz wahać się przed rozpoczęciem projektu z powodu trudnej pracy, ale nie martw się! Jeśli masz odpowiednie narzędzia, praca będzie dziecinnie prosta.

Krok 1. Napraw wyciek

Zanim zmienisz podłogę, musisz powstrzymać szkody spowodowane przez wodę u źródła. Sprawdź pobliskie urządzenia lub sprawdź rury pod twoim domem. Napraw rury lub wezwij hydraulika, jeśli uszkodzenie jest poważne.

Krok 2. Przygotuj swoje narzędzia

Będziesz potrzebować nowych desek podłogowych, szpachli, kleju do podłóg, taśmy mierniczej, noża, młotka, szczypiec, rozpuszczalnika do czyszczenia, wymiennego materiału podkładowego i okularów ochronnych. Pamiętaj, aby znaleźć deski, które pasują do Twoich starych, aby Twoja podłoga wyglądała schludnie.

Krok 3. Usuń deski uszkodzone przez wodę

Użyj szpachelki, aby uwolnić krawędzie drewna. Pamiętaj, aby wyciągnąć całą deskę, nawet jeśli tylko część jest uszkodzona. Sprawdź, czy pod podłogą nie ma pleśni i wyczyść ją przed nałożeniem nowej deski.

Krok 4. Umieść nowe deski

Upewnij się, że podłoże jest czyste i wolne od pleśni przed instalacją nowych desek. Gdy wszystko jest w porządku, nałóż klej i zainstaluj nową podłogę laminowaną. Pozostaw ciężki przedmiot na wierzchu na 2 godziny, aby upewnić się, że deska pozostanie na swoim miejscu.

Teraz jesteś skończony! Drobne uszkodzenia zalania są łatwe do naprawienia, ale jeśli obszar jest zbyt duży, zawsze poproś o pomoc profesjonalistę.

Jak się dowiedzieć, czy ubezpieczenie domu obejmuje szkody spowodowane przez wodę na podłogach

Wyobraź sobie, że szkody spowodowane przez wodę w Twoim domu są zbyt duże dla majsterkowania. projekt, co zamierzasz zrobić? Będziesz musiał zadzwonić do fachowca, aby dokonać niektórych napraw, ale ich usługi mogą być trochę kosztowne.

Jedną rzeczą, do której możesz się zwrócić, jest ubezpieczenie domu, które jest funduszem przeznaczonym na pokrycie wydatków związanych z Twoim domem.

Zakres twojego ubezpieczenia zależy od twojej polisy i rodzaju szkód, z jakimi boryka się twój dom. Istnieją trzy rodzaje uszkodzeń spowodowanych przez wodę:

  • Czysta woda – jest to czysta woda pochodząca z przepełnienia lub wycieków.
  • Szara woda – W tej wodzie można znaleźć pewne zanieczyszczenia. Zwykle pochodzi z uszkodzonych urządzeń lub toalety.
  • Czarna woda – jest to najgorsze uszkodzenie spowodowane przez wodę, ponieważ pochodzi z kanalizacji; może prowadzić do choroby, jeśli nie zostanie od razu zaopiekowana.

Czasami firmy mają inne podejście do podłóg drewnianych i laminowanych. Możesz udokumentować harmonogram i zakres szkód spowodowanych przez wodę dla swojej firmy ubezpieczeniowej, dzięki czemu możesz zdecydować się na uczciwą ochronę ubezpieczeniową.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy prawnej, zwróć się o pomoc do swojego prawnika. Prawnik może pomóc w osiągnięciu uczciwego porozumienia z firmą ubezpieczeniową.

Wniosek

Kiedy zaczynasz zauważać rozmoczoną i nieporęczną podłogę, możesz pomyśleć: „Jak mogę naprawić zniszczoną przez wodę deskę Pergo?” Możesz zrobić majsterkowanie projekt, o ile szkody spowodowane przez wodę nie są zbyt poważne, a w przypadku większych problemów możesz poprosić o pomoc profesjonalistę.